شنبه 18 آذر 1402

اخبار برگزیده

اخبار مهم

یادداشت

انتشار جزئیات در مورد هتاک به قرآن توسط وزارت اطلاعات

وزارت اطلاعات در بیانیه ای جزئیات جدیدی در مورد عنصر هتاک به قرآن کریم را اعلام کرد.
هتاک قرآن

به گزارش نقش فردا به نقل از  فارس، وزارت اطلاعات در بیانیه‌ای جزئیات جدیدی در مورد عنصر هتاک به قرآن کریم را اعلام کرد.

بیانیه ای برای هتک حرمت به قرآن

در این بیانیه آمده است:

در پی اطلاعیه‌ی مورخ نوزدهم تیر ماه این وزارت‌خانه در خصوص کشف ارتباط دستگاه جاسوسی رژیم صهیونیستی با «سلوان مومیکا» عنصر هتاک به قرآن مجید در سوئد، اطلاعات تکمیلی ارائه می‌شود.

1- طبق مستندات موجود، این عنصر خبیث در سال 2014 میلادی می‌کوشد حزبی به‌نام «اتحادیه‌ی دمکراتیک سریانی» در عراق تأسیس نماید و ادعا می‌کند که او نماینده‌ی اصلی و صدای مسیحیان شمال غرب عراق است!

2- به‌دلیل اشتهار مومیکا به جاه‌طلبی و شارلاتانی و عدم استقبال هم‌کیشانش، حزب او قوام نمی‌گیرد. لذا به فکر مهاجرت به اروپا می‌افتد و از چند کشور اروپایی درخواست اقامت می‌کند که در این هدف نیز توفیق نمی‌یابد.

3- اطلاعات به‌دست آمده از صهیونیست‌ها حاکی است که «سلوان مومیکا» با ناامیدی از دریافت اقامت از کشورهای اروپایی، تلاش گسترده‌ای برای تماس با رژیم اشغالگر قدس را آغاز می‌کند. وی برای اثبات کارآیی خود برای دستگاه جاسوسی صهیونیزم، کارنامه‌ای از خویش ارائه می‌کند.

قرآن خط قرمز مسلمانان

در این کارنامه، خود را از مهم‌ترین معارضین دولت شیعه‌ی عراق معرفی می‌نماید. همچنین ادعا می‌کند توسط جریان مقاومت اسلامی عراق به اتهام همکاری با رژیم اشغالگر قدس و تلاش برای تشکیل حکومت مستقل مسیحیان آرامی در استان نینوا، مدتی در بازداشت بوده است.

4- مومیکا همراه با آن کارنامه و برای اثبات ارادتش به آن رژیم کودک‌کش، تصاویری از خود با کلاه کیپا (کلاه کوچکی که یهودیان بر سر می‌گذارند) و نیز تصویری از پرچم رژیم صهیونیستی که در یکی از کلیساهای عراق و کنار پرچم «حزب اتحادیه دمکراتیک سریانی» نصب کرده بود برای صهیونیست‌ها ارسال می‌کند.

5- دستگاه جاسوسی رژیم صهیونیستی در سال 2019 او را رسماً به خدمت می‌گیرد و رابطی اطلاعاتی برایش تعیین می‌کند. مأموریت جاسوسی از مقرها و رهبران گروه‌های مقاومت عراق به‌ویژه در استان نینوا از جمله مأموریت‌های محوله به وی بوده است.

6- مومیکا پس از خدمات فراوانش به دستگاه جاسوسی صهیونیست‌ها، درخواست انتقال به یک کشور اروپایی را ارائه می‌دهد. عوامل رژیم اشغالگر نیز با این ارزیابی که «مومیکا در قبال امکان اقامت در اروپا، به هر مأموریتی تن می‌دهد»، اقامت و سپس تابعیت پادشاهی سوئد، یعنی حیاط خلوت سرویس جاسوسی رژیم غاصب صهیونیستی را به این عنصر پلید خیانت‌پیشه اهداء می‌کنند.

7- هم‌چنان‌که در اطلاعیه‌ی قبلی این وزارت‌خانه اشاره شد همزمانی پروژه‌ی جنایت‌کارانه‌ی هتک کلام‌الله مجید توسط سلوان مومیکا در سوئد با جنایت بزرگ صهیونیست‌ها علیه ساحلِ غربی و جنینِ مظلوم برای انحراف توجه افکار عمومی مسلمانان از آن جنایت وحشیانه بود.

اما سوی دیگر آن اتفاق شوم، سوابق سوء و متعددِ اسلام ستیزانه‌ی پادشاهی سوئد است که عملاً خود را در برابر اعتقادات مقدس و احساسات پاک بیش از دو میلیارد مسلمان جهان قرار داده است.

قطعاً خشم مقدس ده‌ها میلیون مسلمان معتقد دنیا، آثاری به مراتب زیان بارتر از پاداش خون‌آلود صهیونیزم جهانی برای پادشاهی منحط سوئد به‌جا خواهد گذاشت.

۶ بار هتک حرمت قرآن در ۶ ماه اخیر؛ اروپا مهد آزادی یا اهانت به مقدسات؟

طی ۶ ماه اخیر، حداقل ۶ بار در برخی کشورهای اروپایی به قرآن کریم اهانت شده؛ اما برخی دولت‌های غربی که خود را مهد آزادی می‌دانند، تحت بهانه آزادی بیان، آن را حمایت و توجیه می‌کنند.

 (پنجشنبه) ۲۹ تیر ماه و برای دومین بار ظرف چند هفته اخیر «سلوان مومیکا» ۳۷ ساله شهروند عراقی ـ سوئدی با حمایت پلیس سوئد اقدام به اهانت به قرآن کریم کرد. اقدامی هتاکانه که واکنش کشورهای مسلمان را به همراه داشت. در ادامه این اهانت‌های سریالی، یک گروه راست‌افراطی در دانمارک در اقدامی توهین‌آمیز روز گذشته (جمعه) ۳۰ تیرماه نسخه‌ای از قرآن کریم را در مقابل سفارت عراق در «کپنهاگ» پایتخت دانمارک سوزاند.

این گروه در توجیه این اقدام خود گفتند که این حمله، در اعتراض به حمله معترضان به قرآن سوزی به سفارت سوئد در بغداد انجام شده است. بامداد پنجشنبه ۳۰ تیر ماه، جمعی از مردم عراق در واکنش به صدور مجوز سوئد برای سوزاندن مجدد قرآن کریم به سفارت این کشور در بغداد حمله کرده و آن را به آتش کشیدند. پس از دخالت نیروهای امنیتی عراق، معترضان متفرق شدند و بعد از آن نیز همه فعالیت‌های سفارت سوئد در بغداد به حالت تعلیق درآمد. پس از آنکه این اقدام هتاکانه در سوئد صورت گرفت، «محمدشیاع السودانی» نخست‌وزیر عراق هم به وزارت امور خارجه دستور داد تا کاردار عراق را از استکهلم فرا بخوانند.

«احمد الصحاف» سخنگوی وزارت امور خارجه عراق هم گفت که دستور بازگشت سفیر عراق از استکهلم و اطلاعیه خروج سفیر سوئد بغداد صادر شده و براساس آخرین خبرها، دولت سوئد کارکنان سفارت خود را در بغداد از عراق خارج و به استکهلم منتقل کرده است.

پیش از این اقدام هتاکانه، «فؤاد حسین» وزیر خارجه عراق در گفت‌وگوی تلفنی با همتای سوئدی خود  با خطرناک توصیف کردن هتک حرمت کتاب مقدس مسلمانان، از وی خواست تا مانع از تکرار اینگونه اقدامات شود که عملا چنین نشد.

این اقدام هتاکانه در سوئد و تکرار آن در دانمارک نشان از آن دارد که هتاکان به دنبال این هستند که توجه‌ها را از سوئد به نقاط دیگر منحرف کنند.

معترضان عراقی روز پنجشنبه در میدان «التحریر» در مرکز بغداد، پایتخت این کشور تجمع کردند. «مقتدی الصدر» رهبر جریان صدر، «نوری المالکی» رئیس ائتلاف دولت قانون، «حیدر العبادی» رئیس ائتلاف النصر، ائتلاف سُنی «العزم»، حزب «تقدم»، «محمد الحلبوسی» رئیس پارلمان این کشور و چارچوب هماهنگی شیعیان عراق با انتشار بیانیه‌های جداگانه‌‌ای حمایت خود از تصمیم دولت السودانی برای قطع روابط با سوئد اعلام کردند.

اقلیم کردستان عراق هم در واکنش به این اقدام، فعالیت دفتر نمایندگی خود در استکهلم را به حالت تعلیق در آورد.

دومین اقدام اهانت آمیز این شهروند عراقی – سوئدی با واکنش تند دیگر کشورهای مسلمان روبرو شد.

سفیر سوئد در تهران نیز پنجشنبه شب توسط ناصر کنعانی سخنگوی وزارت امور خارجه احضار و اعتراض شدید ایران به وی ابلاغ شد.علاوه بر این حسین امیرعبداللهیان به «آنتونیو گوترش» دبیرکل سازمان ملل نامه نوشت و با فؤاد حسین همتای عراقی خود نیز تلفنی گفت‌وگو کرد. دو وزیر خارجه خواستار برگزاری نشست سازمان همکاری اسلامی شدند.

اخبار مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

آخرین اخبار

کپی‌رایت ۲۰۲3, تمامی حقوق متعلق است به نقش فردا است @ طراحی شده در آتلیه نقش فردا