دوشنبه 13 آذر 1402

اخبار برگزیده

اخبار مهم

یادداشت

ال‌کلاسیکوی باورنکردنی در تگزاس

ال‌کلاسیکوی باورنکردنی این بار در تگزاس بود . بارسلونا در دیداری جذاب و تماشایی موفق شد با نتیجه 3-0 رئال مادرید را شکست بدهد.
بارسا رئال

به گزارش نقش فردا به نقل از “ورزش سه“، ال‌کلاسیکوی باورنکردنی تیم‌های رئال مادرید و بارسلونا امشب در بازی ال‌کلاسیکوی تدارکاتی در ورزشگاه AT&T به مصاف هم رفتند.

این دیدار که پیش از صحنه گلزنی بارسلونا در نیمه اول بدون هیجان دنبال می‌شد از زمان گلزنی ابی‌ اناری‌ها با هیجان بیشتری دنبال شد.

در دقیقه 15 این بازی بارسلونا روی حرکت تمرین شده به گل رسید. ایلکای گوندوگان ضربه ایستگاهی نزدیک به محوطه جریمه رئال را به پدری پاس داد و او هم توپ را عثمان دمبله رساند که با ضربه پای راست تیبو کورتوا را در فاصله کم با دروازه، تسلیم کرد.

1903164

پس از این گل، رئال فشار حملات روی دروازه حریف را افزایش داد که یک ضربه پنالتی در دقیقه 20 به وینیسیوس جونیور رسید. برخورد توپ با دست رونالد آرائوخو یک پنالتی به سود رئال اعلام کرد که ستاره برزیلی آن را با ضربه محکم به تیرک افقی زد.

1903165

بازی در نیمه اول تماشایی بود و رئال که سعی داشت نتیجه بازی را عوض کند، دست از حمله نکشید. دقیقه 31 رودریگو با ضربه ایستگاهی شانس گلزنی خود را امتحان کرد. بازیکن برزیلی از فاصله تقریبا دور ضربه خطرناکی به سمت چارچوب دروازه فرستاد که آندره آ ترشتگن آن را به خوبی مهار کرد و یک کرنر به سود رئال به دست آمد.

رئال چند دقیقه بعد دوباره فرصت گلزنی داشت و این بار هم تیرک دروازه مانع شد. وینیسیوس پس از اینکه در شلوغی محوطه جریمه به تو رسید به سمت دروازه چرخید و شوت زد که توپ پس از برخورد به تیرک افقی بلوکه شد. جود بلینگام با ضربه سر به این توپ بلوکه شد ضربه زد که آن هم به تیر برخورد کرد سپس دنی کارواخال سعی کرد با یک ضربه ساده در دهانه دروازه توپ را به گل تبدیل کند که دخالت به موقع ژول کنده موجب شد یک کرنر به سود سفیدپوشان اعلام شود.

هنوز یک دقیقه از این حمله خطرناک نمی‌گذشت که ضربه کرنر رئالی‌ها به ضدحمله سریع بارسا تبدیل شد. فرلان مندی به جای پاس به تیبو کورتوا، به اشتباه توپ را به عثمان دمبله که به سمت دروازه می‌دوید، پاس داد و او در موقعیت تک به تک قرار گرفت. کورتوا این بار تسلیم بازیکن فرانسوی نشد و با دستانش مانع از گلزنی مهاجم بارسا شد.

1903162

نیمه اول بازی با برتری 1-0 بارسا تمام شد. در 45 دقیقه نخست فرنکی دی‌یونگ از بارسا و اورلین شوآمنی، ادواردو کاماوینگا و دنی کارواخال از رئال مادرید کارت زرد گرفتند. همچنین این نیمه 3 تعویض هم داشت. ایلکای گوندوگان و آندریاس کریستنسن از ترکیب بارسا خارج شدند و سرخی روبرتو و اریک گارسیا وارد زمین شدند. همچنین از رئال هم فرلان مندی تعویض شد تا فران گارسیا وارد ترکیب شود.

نیمه دوم بازی مانند نیمه نخست هیجان انگیز و تماشایی نبود اما خالی از موقعیت گل هم نبود. دقیقه 61 ترشتگن و بارسا یک مرتبه دیگر خوش شانس بودند که توپ به تیرک برخورد کرد. ضربه پرقدرت شوآمنی به تیرک افقی خورد و با برخورد به دروازه بان آلمانی راهی کرنر شد.

نیمه دوم وینیسیوس طی دو موقعیت عملکرد به شدت ضعیفی از خود به جای گذاشت. دقیقه 69 او درون محوطه جریمه پاس خوب رودریگو را پس از کنترل نتوانست با شوت به سمت دروازه حریف بفرستد و سُر خورد تا مدافعان حریف توپ را دور کنند.

10 دقیقه پس از این موقعیت، لوکا مودریچ که اواسط نیمه دوم به بازی اضافه شده بود با یک پاس رو به جلو وینیسیوس را صاحب موقعیت کرد که او به جای توسرتوپ، سایه توپ را زد و توپ بی ثمر از کنار دروازه به بیرون رفت.

یک دقیقه پس از اینکه ضربه خطرناک وینیسیوس از کنار دروازه بارسا عبور کرد، فرمین لوپز در دقیقه 85 با شوت تماشایی از پشت محوطه جریمه دروازه کورتوا را باز کرد و دومین گلزن بارسا در این بازی شد.

1903166

بعد از گل لوپز، وینیسیوس برای سومین بار در این بازی به تیرک ضربه زد. او بعد از نفوذ به محوطه جریمه در موقعیت زاویه بسته با شوت محکم دروازه ترشتگن را تهدید کرد که توپ برای سومین بار توسط این بازیکن به تیرک افقی برخورد کرد.

بارسلونا که نیمه دوم چندان زهردار عمل نکرده بود از خستگی بازیکنان رئال استفاده کرد تا در دقیقه 90+1 یک گل دیگر بزند. این بار لوپز در نقش گل‌ساز ظاهر شد و با ارسال قوس دار پشت مدافعان رئال، فران تورس را صاحب موقعیت گلزنی کرد. تورس توپ را از بالای سر کورتوا که برای مهار توپ از دروازه خارج شده بود عبور داد و سپس با یک چرخش نام خودش را به عنوان آخرین گلزن این بازی ثبت کرد.

ترکیب رئال: تیبو کورتوا، فرلان مندی، داوید آلابا، ادر میلیتائو، دنی کارواخال، ادواردو کاماوینگا، اورلین شوآمنی، فده والورده، جود بلینگام، وینیسیوس جونیور و رودریگو 

ترکیب بارسلونا: مارک آندره تراشتگن، بالده، رونالد آرائوخو، عثمان دمبله، پدری، روبرت لواندوفسکی، ایلکای گوندوگان، آندریاس کریستنسن، اوریل رومئو، فرنگی دی‌یونگ و ژول کنده 

08 مرداد 1402 ساعت 02:33

90+2: آخرین موقعیت خوب رئال هم از دست رفت… وینیسیوس کات بک داد عقب و کروس زد بیرون

08 مرداد 1402 ساعت 02:30

دقیقه 1+90: اینم گل سوم….3-0 …. فرمین لوپز با یک پاس قشنگ فران تورس رو با کورتوا تک به تک می‌کنه و اونم اول کورتوا رو جا می‌ذاره و بعد با یک حرکت نمایشی، دروازه رو باز می‌کنه

08 مرداد 1402 ساعت 02:28

دقیقه 87: بابا بی خیاااااال…مگه می‌شه اینقدر بدشانسی! باز هم شوت وینیسیوس خورد به تیر…دوباره از چپ دو تا بازیکن بارسا رو عین شربت جا گذاشت اما شوتش می‌خوره به تیر افقی.

08 مرداد 1402 ساعت 02:24

دقیقه 85: گللللللللللللللللللل…..بارسا 2-0 رئال…کروس پشت محوطه جریمه توپ رو از دست می‌ده و سرخی روبرتو توپ رو می‌رسونه فرمین لوپز و اونم با یه شوت کریم باقری طور گل دوم رو می‌زنه.

1903168

08 مرداد 1402 ساعت 02:22

دقیقه 83: اووووووف…عجب موقعیتی داشت وینیسیوس…یکی از اون فرارهاش از سمت چپ و بعد یک حرکت عرضی، ولی ضربه‌اش اندازه یه بند انگشت از تیر فاصله داشت و رفت بیرون.

08 مرداد 1402 ساعت 02:21

دقیقه 80: تو این نیمه بارسا حتی یه موقعیت هم ایجاد نکرد عملا. البته رئال هم خیلی موقعیت نداشت اما همون یه تیرک می‌تونست گل مساوی باشه.

08 مرداد 1402 ساعت 02:15

دقیقه 76: تعویضچند تا تعویض همزمان واسه بارسا….اوریل رومئو، بالده، آرائوخو، فرانکی دی‌یونگ و لواندوفسکی رفتن بیرون و آنسو فاتی، سرجینیو دست، عبدالصمد الزلزولی، مارکوس آلونسو و فران تورس به بازی رفتن.

08 مرداد 1402 ساعت 02:13

دقیقه 73: تعویضتعویض برای رئال…خوسلو به جای بلینگام

08 مرداد 1402 ساعت 02:12

دقیقه 71: کارت زردخطای اوریل رومئو روی میلیتائو باعث می‌شه اونم یه کارت زرد بگیره

08 مرداد 1402 ساعت 02:08

دقیقه 69: رئال بدجوری داره فشار میاره اما لیز خوردن وینیسیوس باعث می‌شه مدافعای رئال توپ رو دور کنن

اخبار مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

آخرین اخبار

کپی‌رایت ۲۰۲3, تمامی حقوق متعلق است به نقش فردا است @ طراحی شده در آتلیه نقش فردا