شنبه 18 آذر 1402

اخبار برگزیده

اخبار مهم

یادداشت

توضیحات سازمان سنجش پیرامون لغو آزمون آیلتس

سازمان سنجش آموزش کشور درباره لغو آزمون آیلتس ۷ مرداد ماه ۱۴۰۲ اطلاعیه‌ای صادر کرد.پس از ۷ ماه قرار بود این آزمون صبح امروز برگزار شود که خبر از لغو برگزاری آن منتشر شد و یکی از مراکز برگزارکننده آزمون و برخی مخاطبان علت لغو آزمون را لو رفتن سوالات اعلام کردند.
آیلتس

به گزارش نقش فردا به نقل از فارس، سازمان سنجش آموزش کشور با صدور اطلاعیه‌ای اعلام کرد: آزمون آیلتس توسط سه سنتر اصلی به نمایندگی از موسسه IDP (به عنوان صاحب امتیاز آزمون) و با نظارت سازمان سنجش آموزش کشور برگزار می‌شود. در ساعات منتهی به برگزاری آزمون مورخ ۷ مرداد ۱۴۰۲ (۲۹ جولای ۲۰۲۳) ، بر اساس گزارش ناظرین این سازمان به دلیل افشای سؤالات و با هدف حفظ سلامت آزمون، پیشگیری از تقلب و تخلف و جلوگیری از تضییع حقوق داوطلبان با اطلاع موسسه IDP آزمون‌ مذکور لغو شد.
در ادامه این اطلاعیه آمده است: بدیهی است داوطلبان می‌توانند با مراجعه به مراکز مجری برگزاری آزمون نسبت به دریافت هزینه آزمون و یا انتخاب تاریخ جدید اقدام کنند، لازم به یادآوری است راهبرد این سازمان در فرایند نظارت (طبق مصوبه شورای عالی انقلاب فرهنگی) صیانت از حقوق داوطلبان و جلوگیری از بروز هرگونه تخلف و تقلب مطابق با قوانین و مقررات جاری کشور و همچنین دستورالعمل‌های حفاظت آزمون است.

به گزارش فارس، آزمون آیلتس یکی از آزمون‌های مهم بین‌المللی است که مهارت زبان انگلیسی شرکت‌کنندگان را مورد ارزیابی قرار می‌دهد. افرادی که می‌خواهند در دانشگاه‌های انگلیسی‌زبان ادامه تحصیل دهند یا به یک کشور انگلیسی‌زبان برای کار یا زندگی مهاجرت کنند، باید نمره قابل قبولی از این آزمون به‌دست آورند.

از ۲۱ دی‌ماه ۱۴۰۱ برگزاری این آزمون در ایران لغو شده بود، دلیل این لغو را رئیس سازمان سنجش آموزش کشور مشکلاتی اعلام کرده بود که اعتبار کشور را با مشکل مواجه می‌کند.

پس از ۷ ماه قرار بود این آزمون صبح امروز برگزار شود که خبر از لغو برگزاری آن منتشر شد و یکی از مراکز برگزارکننده آزمون و برخی مخاطبان علت لغو آزمون را لو رفتن سوالات اعلام کردند.

اخبار مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

آخرین اخبار

کپی‌رایت ۲۰۲3, تمامی حقوق متعلق است به نقش فردا است @ طراحی شده در آتلیه نقش فردا