شنبه 18 آذر 1402

اخبار برگزیده

اخبار مهم

یادداشت

تغییر شرایط متقاضیان‌ سامانه یکپارچه خودرو

تغییر شرایط برای گرفتن خودرو اعلام شد. شورای رقابت براساس الحاقیه هیأت تجدید نظر، شرط موجود در بند ۴ ماده ۴ دستورالعمل خودرویی شورا توسط رئیس شورا و مرکز ملی رقابت را ابلاغ کرد. 
تغییر شرایط

به گزارش نقش فردا به نقل از فارس تغییر شرایط برای متقاضیان‌ سامانه یکپارچه خودرو مشخص شد . با ثبت پویشی با عنوان «با حذف بند پلاک فعال به همه مردم اجازه خرید خودرو بدهید» عنوان کرده‌اند که محدودیت‌های اعمال شده در طرح فروش سامانه یکپارچه از جمله داشتن پلاک فعال برای آن دسته از افرادی که دارای خودروی فرسوده هستند، مشکلاتی را به وجود آورده است به نحوی که آنها نمی‌توانند در این طرح ثبت نام کنند.

شورای رقابت براساس الحاقیه هیأت تجدید نظر، شرط موجود در بند ۴ ماده ۴ دستورالعمل خودرویی شورا توسط رئیس شورا و مرکز ملی رقابت را ابلاغ کرد.

 

تغییر شرایط برای متقاضیان‌ سامانه یکپارچه خودرو

براین اساس در اطلاعیه شورای رقابت که در اواخر خرداد امسال منتشر شد‌، آمده است: تبصره الحاقی به بند ۴ ماده ۴ دستورالعمل ۵۴۳ شورای رقابت، توسط رئیس شورا و مرکز ملی رقابت به وزارت صمت، خودروسازان و سازمان حمایت مصرف‌کنندگان و تولیدکنندگان ابلاغ شد.

تبصره ابلاغی بر اساس رأی شماره ۱۲۷.۰۲.ه ت هیأت تجدید نظر شورای رقابت، به شرح زیر است:

«کسانی که دارای یک پلاک انتظامی فعال هستند و عمر خودرو موضوع پلاک مذکور، بیش از ۵ سال باشد از ممنوعیت فوق (ثبت‌نام در سامانه یکپارچه و خرید خودرو) مستثنی هستند»

 

تغییر شرایط

هیأت تجدید نظر همچنین در جلسه ۲۵۸ خود اعتراض خودروسازان را نسبت به مصوبه ۵۴۳ شورای رقابت مورخ ۱۴۰۱.۱۱.۱۱ مردود اعلام کرده بود.

‌در بند 4 ماده 4 دستورالعمل خودرویی شورای رقابت که در 11 بهمن 1401 ابلاغ شد، آمده بود که متقاضیانی که دارای پلاک انتظامی فعال هستند امکان ثبت نام و خرید خودرو ندارند.

اخبار مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

آخرین اخبار

کپی‌رایت ۲۰۲3, تمامی حقوق متعلق است به نقش فردا است @ طراحی شده در آتلیه نقش فردا