جمعه 10 آذر 1402

اخبار برگزیده

اخبار مهم

یادداشت

پشت‌پرده مصاحبه جنجالی و نارضایتی پرسپولیسی‌ها

پرسپولیس هر دو بازی ابتدایی این فصل را با برد پشت سر گذاشت. شاگردان یحیی گل‌محمدی بازی بزرگ هفته دوم را در تبریز مقابل تراکتور برگزار کردند و با تک‌گل سعید صادقی موفق شدند این بازی را ببرند.
بازی پرسپولیس النصر

به گزارش نقش فردا به نقل از خبرورزشی؛ بعد از این دیدار اما اتفاق عجیبی رخ داد. ۵ بازیکن باتجربه پرسپولیس به نام‌های وحید امیری، علیرضا بیرانوند، سروش رفیعی، مهدی ترابی و مرتضی پورعلی‌گنجی مقابل دوربین خبرنگاران حاضر شدند و به‌شدت از وضعیت بد مالی باشگاه گلایه کردند. آن‌ها ضمن انتقاد از مدیرعامل و اعضای هیئت مدیره پرسپولیس مدعی شدند چند ماه است پول نگرفته‌اند و طلب زیادی از باشگاه دارند. اما پشت پرده این مصاحبه جنجالی و البته هماهنگ چه بود؟

درویش به‌عنوان مدیرعامل پرسپولیس طی ماه‌های گذشته چند بار به اعضای تیم قول داده که به‌زودی با حل مشکل مالی مطالبات آن‌ها پرداخت خواهد شد. درویش یک‌بار به بازیکنان قول داد قبل از شروع لیگ طلبشان را می‌دهد. بار دیگر بعد از اولین بازی پرسپولیس قول پرداخت به آن‌ها داده بود ولی این موضوع عملی نشد تا صدای پرسپولیسی‌ها در بیاید. اما میزان طلب بازیکنان پرسپولیس چقدر است؟

بازیکنان و یحیی گل‌محمدی که از دو فصل پیش در پرسپولیس حضور دارند، ۵ درصد از قراردادشان را طلب دارند. این ۵ درصد مربوط به جریمه حذف از جام حذفی و شکست مقابل آلومینیوم بود که چندی بعد درویش این جریمه را بخشید و همین موضوع به طلب باریکنان و کادرفنی این تیم از دو سال قبل تبدیل شده است.

همچنین اصل قرارداد بازیکنان و مربیان پرسپولیس برای سال قبل کامل پرداخت شده ولی آپشن‌های مربوط به قهرمانی این نفرات هنوز باقی مانده است. ۱۰ درصد از قرارداد پرسپولیسی‌ها مربوط به آپشن قهرمانی لیگ برتر است و ۵ درصد هم باید برای قهرمانی در جام حذفی به آن‌ها پرداخت شود.

به غیر از این آپشن‌ها، بازیکنان تازه‌وارد، تمدیدی‌ها و نفرات این فصل هنوز پولی بابت فصل جدید دریافت نکرده‌اند. این درحالی است که اکثر تیم‌ها مطابق عرف ۱۰ الی ۱۵ درصد از قرارداد را قبل از شروع فصل به بازیکنان و کادرفنی پرداخت می‌کنند ولی در پرسپولیس خبری از این پرداختی‌ها نشده است.

مجموع طلب بازیکنان پرسپولیس رقم بزرگی می‌شود و درویش کار راحتی برای پرداخت مطالبات آن‌ها ندارد. هنوز اسپانسر این فصل پرسپولیس وضعیت نامشخصی دارد و پولی در حساب این باشگاه نیست.

این‌که مشکلات مالی قهرمان فصل قبل لیگ برتر و جام حذفی و یکی از نماینده‌های ایران در لیگ قهرمانان آسیا چه زمانی حل خواهد شد، مشخص نیست. بازیکنان پرسپولیس به‌شدت از پرداخت نشدن مطالباتشان ناراضی هستند و حتی ممکن است کار مدافع عنوان قهرمانی به اعتصاب بکشد.

اخبار مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

آخرین اخبار

کپی‌رایت ۲۰۲3, تمامی حقوق متعلق است به نقش فردا است @ طراحی شده در آتلیه نقش فردا