جمعه 10 آذر 1402

اخبار برگزیده

اخبار مهم

یادداشت

برگزاری جام جهانی ۲۰۳۰ در شش کشور و سه قاره

 فدراسیون بین‌المللی فوتبال، فیفا، روز چهارشنبه ۴ اکتبر (۱۲ مهر) میزبانان مسابقات جام جهانی فوتبال در سال ۲۰۳۰ را اعلام کرد.
جام جهانی
به گزارش نقش فردا به نقل از فرارو؛ بنابر برنامه‌ریزی نهاد برگزارکننده مسابقات جام جهانی، سه بازی افتتاحیه این رقابت‌ها در آرژانتین، اروگوئه و پاراگوئه برگزار خواهد شد اما مسابقات بعد از آن به طور کامل به سه کشور پرتغال، اسپانیا و مراکش منتقل می‌شود.

جام جهانی ۲۰۳۰ درست یکصد سال پس از اولین دوره برگزاری این رقابت‌ها در سال ۱۹۳۰ در اروگوئه برگزار می‌شود. فیفا افتتاح رقابت‌های ۲۰۳۰ در این کشور را یک «جشن صدسالگی منحصر به فرد» خوانده است.

اسپانیا و پرتغال در ابتدا خواهان میزبانی مشترک این رقابت‌ها بودند. آنها سپس از پیوستن مراکش، که قصد داشت به تنهایی میزبانی رقابت‌ها را بر عهده بگیرد، استقبال کردند و به این ترتیب سه کشور پیشنهاد میزبانی خود را در قالب یک بلوک به فیفا ارائه کردند.

این در حالی بود که سه کشور آمریکای جنوبی نیز، یعنی آرژانتین، اروگوئه و پاراگوئه به علاوه شیلی، برای مدت‌‌ها برنامه‌ریزی کرده بودند تا رقابت‌های جام جهانی در یکصدمین سالگردش در این قاره برگزار شود. فیفا اما در نهایت میزبانی جام جهانی ۲۰۳۰ را به رقیب آنها داد.

اخبار مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

آخرین اخبار

کپی‌رایت ۲۰۲3, تمامی حقوق متعلق است به نقش فردا است @ طراحی شده در آتلیه نقش فردا