شنبه 18 آذر 1402

اخبار برگزیده

اخبار مهم

یادداشت

سلن اردم مربی بسکتبال ترکیه‌ای محبوب ایرانی ها کیست؟

هفته‌ی گذشته ویدئویی از سلن اردم، سرمربی ۳۵ ساله‌ی تیم بسکتبال زنان «بلتیا اسپور» ترکیه در میان صفحات ایرانی اینستاگرام به شدت وایرال شده و استایل و حرکات متفاوت و خاص وی مورد توجه قرار گرفته بود.
مربی بسکتبال ترکیه

به گزارش نقش فردا به نقل از روزیاتو، استقبال کاربران ایرانی از این ویدئو تا حدی بود که روز گذشته اردم با انتشار استوری‌ای به زبان فارسی در اینستاگرامش شخصاً از حمایت آن ها، به ویژه زنان ایرانی تشکر کرد.

او در این استوری نوشته:

در ابتدا از تمام مردم ایران و زنان قوی ایرانی که حمایتشان را از من دریغ نکردند، سپاسگزارم و از ترکیه آغوشی مملو از عشق را تقدیم تان می‌کنم.

به امید دیدار در کوتاه‌ترین زمان ممکن.

خیلی خوشحالم که شما عزیزان را دارم.

شما‌ها فوق العاده اید.

زنان قوی دنیایی بهتر

تشکر مربی جذاب ترکیه‌ای از حمایت کاربران ایرانی؛ سلن اردم کیست؟

سلن اردم کیست؟

سلن اردم (Selen Erdem) تنها سرمربی زن شاغل در سوپر لیگ بسکتبال زنان ترکیه است و به او لقب فاتح تریم (Fatih Terim) زن‌ها را داده اند، فوتبالیست سابق و مربی فوتبال اهل ترکیه که به امپراطور فوتبال ترکیه شهرت دارد. زبان بدن این دو مربی، شیوه‌ی تشویق و حمایت شان شباهت زیادی به یکدیگر دارد.

سلن اردم متولد سال ۱۹۸۸ در شهر آنتالیای ترکیه است.

او فارغ التحصیل رشته‌ی تربیت بدنی است و از نوجوانی وارد رشته‌ی بسکتبال شد. تا سال ۲۰۲۰ در تیم‌های مهمی بازی کرد و بعد از آسیب دیدگی، حرفه‌ی مربیگری را آغاز کرد. وی در حال حاضر به عنوان سرمربی تیم «بلتیا اسپور» ترکیه در لیگ بسکتبال زنان ترکیه مشغول فعالیت است.

سبک لباس پوشیدن و رفتار‌های منحصر به فرد سلن اردم در مسابقات همیشه مورد توجه قرار داشته است. حضور او با کفش پاشنه بلند و لباس‌های رسمی در مسابقات همواره سوژه‌ی شبکه‌های اجتماعی بوده و حتی گاهی با انتقاد مواجه شده است.

تشکر مربی جذاب ترکیه‌ای از حمایت کاربران ایرانی؛ سلن اردم کیست؟تشکر مربی جذاب ترکیه‌ای از حمایت کاربران ایرانی؛ سلن اردم کیست؟
این مربی جنجالی که با استایل و حرکات خود تصویر زنی قاطع و مقتدر از خود به نمایش می‌گذارد، در مصاحبه‌ای با تأکید بر تأثیرگذاری و جاه طلبی اش عنوان کرده: «من می‌خواهم تیمی بسازم که همه را تحت تأثیر قرار دهد. می‌خواهم تیمی با بازیکنان مشتاق و فضای خانوادگی داشته باشم».

بسیاری سلن اردم را با کیم مالکی، مربی تیم بسکتبال زنان لوییزیانای آمریکا مقایسه کرده اند که او نیز به پوشیدن لباس‌های شیک و پرزرق و برق با کفش پاشنه بلند در مسابقات شهرت دارد.

تشکر مربی جذاب ترکیه‌ای از حمایت کاربران ایرانی؛ سلن اردم کیست؟

تشکر مربی جذاب ترکیه‌ای از حمایت کاربران ایرانی؛ سلن اردم کیست؟

اخبار مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

آخرین اخبار

کپی‌رایت ۲۰۲3, تمامی حقوق متعلق است به نقش فردا است @ طراحی شده در آتلیه نقش فردا