چهارشنبه 9 اسفند 1402

اخبار برگزیده

اخبار مهم

یادداشت

افشاگری کیهان: سازمان آب عمدا فشار آب را کم می‌کند

وقتی در ساختمانی از پمپ آب استفاده می‌شود باعث ایجاد فشار متغیر می‌شود! یعنی شما وقتی شیر آب را مقدار کم باز می‌کنید تا صرفه‌جویی کرده باشید تازه پمپ آب روشن شده و آب را بیش از آنچه لازم دارید به شما تحویل می‌دهد!

به گزارش نقش فردا به نقل از فرارو متأسفانه سازمان آب تنها روش صرفه‌جویی در آب را قراردادن یک جسم حجیم مثل آجر در فلاش تانک دستشویی و استفاده از سردوشی مناسب در حمام می‌دانند! اما نمی‌دانند که با کم کردن عمدی فشار آب و تشویق مردم به استفاده از پمپ آب چقدر باعث افزایش مصرف بی‌رویه آب می‌شوند.

وقتی در ساختمانی از پمپ آب استفاده می‌شود باعث ایجاد فشار متغیر می‌شود! یعنی شما وقتی شیر آب را مقدار کم باز می‌کنید تا صرفه‌جویی کرده باشید تازه پمپ آب روشن شده و آب را بیش از آنچه لازم دارید به شما تحویل می‌دهد! و اگر اقدام به کمی بسته کردن شیر آب کنید پمپ آب خاموش شده و آب را بسیار کمتر از نیازتان به شما تحویل می‌دهد! پس صرفه‌جویی غیرممکن می‌شود و ترجیح می‌دهید که آب را با شدت بیشتر هر چند که مورد نیازتان نیست باز کنید. مورد بعدی پکیج‌ها و آبگرمکن‌های دیواری است که اگر آب را کم باز کنید آن‌ها روشن نمی‌شوند و آب سرد به شما تحویل می‌دهند و شما باید آب را با فشار بیش از حد نیاز باز کنید تا آب گرم شود!

اخبار مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

آخرین اخبار

کپی‌رایت ۲۰۲3, تمامی حقوق متعلق است به نقش فردا است @ طراحی شده در آتلیه نقش فردا