یکشنبه 31 تیر 1403

اخبار برگزیده

اخبار مهم

یادداشت

ایران خودرو چگونه درآمد خود را افزایش داد؟

گزارش فعالیت ماهانه ایران خودرو در اردیبهشت نشان می‌دهد عملکرد فروش این خودروساز در دومین ماه سال، نزولی بوده و تنها جهش قیمت خودرو در یک سال گذشته موجب افزایش درآمدزایی ایران خودرو شده است.

به گزارش نقش فردا به نقل از تجارت نیوزگزارش فعالیت ماهانه ایران خودرو در اردیبهشت ۱۴۰۳ منتشر شد و ارقام جالب توجهی ارائه کرد. مهم‌ترین آن‌ها این بود که ایران خودرو در اردیبهشت‌ماه با وجود افزایش تیراژ تولید، تعداد فروش خود را بالا نبرده است.

این گزاره به معنای آن است که شرکت در بخش فروش نتوانست نمره قابل قبولی بگیرد. با وجود این، درآمد ماهانه ایران خودرو در اردیبهشت امسال نسبت به اردیبهشت سال گذشته افزایش پیدا کرده است که ناشی از جهش قیمت خودرو‌های شرکت، نظیر پژو و دنا است.

تیراژ تولید خودرو ۲.۱ درصد بالا رفت

بررسی گزارش فعالیت ماهانه ایران خودرو در اردیبهشت‌ماه نشان می‌دهد تیراژ تولید شرکت از ۴۷ هزار و ۸۴۷ دستگاه در اردیبهشت سال گذشته با رشد ۲.۱ درصدی به ۴۸ هزار و ۸۵۰ دستگاه در این ماه رسیده است. گفتنی است بیشترین تیراژ تولید در این شرکت مربوط به گروه پژو و دناست.

افزایش درآمد ایران خودرو به لطف رشد ۵۱ درصدی قیمت پژو
همچنین تعداد تولید شرکت در این ماه نسبت به ماه گذشته یعنی فروردین، حدود ۱۰۸ درصد افزایش یافته که مربوط به کاهش تولید همه شرکت‌ها در فروردین است.

تیراژ فروش خوردو ۱۱ درصد کاهش یافت

با وجود اینکه تیراژ تولید ایران خودرو در اردیبهشت‌ماه افزایش یافت، اما شرکت در بخش فروش نتوانست عملکرد خوبی داشته باشد و با کاهش تعداد فروش روبه‌رو شده است.

به طوری که تیراژ فروش ایران خودرو از ۴۸ هزار و ۷۲۰ دستگاه در اردیبهشت سال گذشته با کاهش ۱۰.۸ درصدی به ۴۳ هزار و ۴۶۸ دستگاه در اردیبهشت امسال رسیده است. این بدان معناست که اگر قیمت محصولات ایران خودرو در یک سال گذشته ثابت می‌ماند، درآمد شرکت در این ماه نزولی می‌شد.

افزایش درآمد ایران خودرو به لطف رشد ۵۱ درصدی قیمت پژو
اما رشد بیش از ۵۱ درصدی برخی از محصولات این شرکت طی یک سال گذشته سبب شد ایران خودرو کارنامه فروش خود را پشت افزایش نرخ پنهان کند و از افزایش درآمد خبر بدهد.

افزایش درآمد ایران خودرو به لطف رشد قیمت خودرو میسر شد

تمامی مواردی که گفته شد سبب شد درآمد ایران خودرو در اردیبهشت‌ماه امسال نسبت به مدت مشابه سال گذشته با افزایش ۷۱ درصدی از ۱۴ هزار و ۴۳۴ میلیارد تومان در اردیبهشت ۱۴۰۲ به ۲۴ هزار و ۶۶۶ میلیارد تومان در این ماه برسد.

افزایش درآمد ایران خودرو به لطف رشد ۵۱ درصدی قیمت پژو
البته نباید فراموش کرد که این جهش تنها به دلیل رشد قیمت خودرو در یک سال اخیر اتفاق افتاده است.

اخبار مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

آخرین اخبار

کپی‌رایت ۲۰۲3, تمامی حقوق متعلق است به نقش فردا است @ طراحی شده در آتلیه نقش فردا