چهارشنبه 3 مرداد 1403

اخبار برگزیده

اخبار مهم

یادداشت

کره جنوبی زباله‌باران شد

سئول دوشنبه اعلام کرد که کره شمالی حدود ۳۱۰ بالن زباله دیگر که حاوی کاغذ باطله و پلاستیک بودند را به سمت کره جنوبی فرستاده است.

به گزارش نقش فردا به نقل از ایرنا، ستاد مشترک ارتش کره جنوبی نوشت: در این بالن‌ها که شامگاه یکشنبه فرستاده شدند مواد سمی ردیابی نشد.

کره شمالی در پاسخ به اقدامات تبلیغاتی ضد پیونگ یانگ توسط سئول، از ۲۸ ماه مه برابر با هشتم خرداد جاری، اقدام به ارسال بالن‌های حامل زباله به کره جنوبی کرد.

به دنبال آن، دفتر ریاست جمهوری این کشور یکشنبه در بیانیه‌ای تاکید کرد: ما امروز بلندگو‌ها را علیه کره شمالی نصب کرده و پخش تبلیغات را آغاز خواهیم کرد.

«کیم یو جونگ» خواهر رهبر کره شمالی در واکنش به اقدام کره جنوبی برای ازسرگیری فعالیت بلندگو‌های تبلیغاتی علیه پیونگ یانگ هشدار داد که «اوضاع بسیار خطرناک» شده و سئول منتظر «پاسخ جدید» باشد.

وزارت دفاع کره جنوبی در پاسخ به اقدام کره شمالی در ارسال بالن‌های زباله، با اعلام وضعیت اضطراری به تمامی نیرو‌ها آماده باش کامل داده است.

ستاد مشترک ارتش کره جنوبی اعلام کرد، انتظار می‌رود که کره شمالی به ارسال هرچه بیشتر این بالن‌ها به داخل خاک کره جنوبی ادامه دهد.

ارتش کره جنوبی همچنین اضافه کرد که مسئولیت افزایش تنش بین دو کره به طور کامل بر عهده کره شمالی است

اخبار مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

آخرین اخبار

کپی‌رایت ۲۰۲3, تمامی حقوق متعلق است به نقش فردا است @ طراحی شده در آتلیه نقش فردا