چهارشنبه 3 مرداد 1403

اخبار برگزیده

اخبار مهم

یادداشت

مریم رجوی مُرده است؟

برخی شنیده‌های خبرفوری حاکیست سرکرده گروهک منافقین که به کما رفته بود، مُرده است.

به گزارش نقش فردانفس بابایی، در چند روز گذشته، خبرگزاری ایرنا با اشاره به بیماری مریم رجوی نوشت: «وضعیت سرکرده گروهک وخیم گزارش شده و تیم حفاظت رجوی برای جلوگیری از نشت هرگونه خبر پیرامون او، بشدت در حال آماده باش هستند.»

پس از انتشار این خبر، شایعاتی درباره مرگ مریم رجوی، سرکرده گروهک منافقین در فضای مجازی شکل گرفت.

حال بنابر گزارش نقش فردا، برخی شنیده‌ها حاکیست سرکرده گروهک منافقین که به کما رفته بود، مُرده است. گروهی معتقدند دختر مریم رجوی یعنی اشرف ابریشمچی جانشین او و سرکرده گروهک منافقین خواهد شد.

زندگی‌نامه مریم رجوی

مریم رجوی یکی از چهره‌های منفور در عرصه سیاست ایران و رهبر جنبش مقاومت علیه حکومت جمهوری اسلامی ایران است. او در ۲۰ دسامبر ۱۹۵۳ در تهران به دنیا آمد و به مرور زمان تبدیل به یکی از چهره‌های کلیدی سازمان مجاهدین خلق ایران (MEK) شد.

تحصیلات و اوایل زندگی مریم رجوی

مریم رجوی در خانواده‌ای تحصیل‌کرده و با گرایش‌های سیاسی به دنیا آمد. او تحصیلات خود را در رشته مهندسی متالورژی در دانشگاه صنعتی شریف به پایان رساند. در دوران دانشجویی، مریم رجوی به فعالیت‌های سیاسی علیه رژیم شاهنشاهی پرداخت و پس از انقلاب اسلامی ۱۳۵۷، به سازمان مجاهدین خلق ایران پیوست.

فعالیت‌های سیاسی

مریم رجوی به سرعت در صفوف سازمان مجاهدین خلق ایران ترقی کرد و در سال ۱۹۹۳ به عنوان رئیس‌جمهور منتخب شورای ملی مقاومت ایران (NCRI)، شاخه سیاسی سازمان مجاهدین خلق، منصوب شد. او از آن زمان تاکنون در تلاش برای استقرار یک حکومت در ایران بوده است و همیشه هم تلاشهای واهی و بی فایده ای داشت است.

زندگی شخصی

مریم رجوی همسر مسعود رجوی، رهبر سابق سازمان مجاهدین خلق ایران، است. پس از ناپدید شدن مسعود رجوی در سال ۲۰۰۳، مریم رجوی به عنوان چهره اصلی و رهبر این سازمان شناخته می‌شود.

دستاوردها و تاثیرات

در طول دوران فعالیت سیاسی خود، مریم رجوی نقش کلیدی در جذب حمایت‌های بین‌المللی برای جنبش مقاومت ایران داشته است. او در جلسات و کنفرانس‌های مختلف بین‌المللی شرکت کرده و تلاش کرده اهداف خود و گروه منفور خود را پیش ببرد.

کتاب‌ها و نوشته‌ها

مریم رجوی تعدادی کتاب و مقاله در زمینه‌های مختلف سیاسی و اجتماعی نوشته است که به تبیین دیدگاه‌های او درباره آینده ایران و مبارزه با رژیم جمهوری اسلامی می‌پردازد. او همچنین در بسیاری از مصاحبه‌ها و سخنرانی‌ها بر حقوق بشر، برابری جنسیتی، و آزادی‌های مدنی تاکید کرده است.

سلامتی مریم رجوی

جمع‌بندی

مریم رجوی به عنوان یکی از رهبران عرصه سیاست علیه جمهوری اسلامی ایران  بوده است. تلاش‌های بی‌وقفه او برای جذب حمایت‌های بین‌المللی و ارتقای حقوق بشر در ایران، او را به یکی از شخصیت‌های مهم و تاثیرگذار در تاریخ معاصر ایران تبدیل کرده است ولی لازم به ذکر است که هیچ گاه تشکلیلات مریم رجوی موفق به جذب نیروهای فعال و رسیدن به جایگاه خوبی نبوده و همیشه از همه مسایل سیاسی دنیا عقب مانده است.
بدون شک آنها به آرزوی دیرینه خود که تشکیل حکومت در ایران بوده نتوانستند برسند و با وجود رشادت های سربازان گمنام امام زمان و بینش و آگاهی مردم فهیم ایران هیچ گاه نخواهند توانست به خواسته خود برسند چرا که مردم ما گول ظاهر امثال رجوی را نمی خورند.

اخبار مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

آخرین اخبار

کپی‌رایت ۲۰۲3, تمامی حقوق متعلق است به نقش فردا است @ طراحی شده در آتلیه نقش فردا