یکشنبه 24 تیر 1403

اخبار برگزیده

اخبار مهم

یادداشت

تاثیراتی که خوردن قهوه بر خواب و خوراکتان می گذارد

آیا تا به حال به میزان قهوه ای که در روز مصرف می کنید فکر کرده اید؟ طبق یک مطالعه جدید، نوشیدن قهوه ممکن است کیفیت خواب را کاهش دهد.

به گزارش نقش فردا – الهام جوادی؛ نوشیدن حداقل یک فنجان قهوه در روز می تواند منجر به تحرک بیشتر و خواب کمتر شود. بر اساس اخبار منتشر شده در CNN، یافته های جدیدترین تحقیقات انجام شده در ایالات متحده، جنبه های مثبت و منفی مصرف قهوه را روشن می کند.

برای دریافت ایده بهتر از اثرات فوری قهوه بر سلامتی، محققان 100 بزرگسال سالم با میانگین سنی 39 سال را از منطقه سانفرانسیسکو در کالیفرنیا مشاهده کردند.

طبق این مشاهدات شرکت‌کنندگان در روزهایی که قهوه می‌نوشیدند، در مقایسه با روزهایی که قهوه نمی‌نوشیدند، به‌طور میانگین ۱۰۵۸ قدم بیشتر برداشتند. اما در همان روزها، شرکت کنندگان حداقل 36 دقیقه کمتر می خوابیدند.

این تحقیق نشان داد که قهوه بیشتر باعث حرکت بیشتر و کاهش زمان خواب می شود. علاوه بر اینها، مصرف قهوه نیز موضوع تحقیقاتی بوده است که می تواند فرد را در معرض خطرات بالایی مانند تپش قلب قرار دهد.

با وجود همه اینها، همچنین تاکید می شود که نوشیدن قهوه ممکن است یک عامل ژنتیکی بالقوه در ایجاد خواب کمتر داشته باشد. این تحقیق در مجله پزشکی نیوانگلند منتشر شد.

اخبار مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

آخرین اخبار

کپی‌رایت ۲۰۲3, تمامی حقوق متعلق است به نقش فردا است @ طراحی شده در آتلیه نقش فردا