دوشنبه 1 مرداد 1403

اخبار برگزیده

اخبار مهم

یادداشت

لیموزین اوروس؛ گرانترین خودرویی که پوتین به رهبره کره شمالی هدیه داد + عکس

شرکت اوروس موتورز تولیدکننده محصولات لوکسی از جمله لیموزین اوروس است. لیموزین اوروس، خودروی گران‌قیمت ساخت روسیه است که در سال ۲۰۲۴ تنها ۴۰ دستگاه از آن تولید شده است.

به گزارش اکوبان نیوز به نقل از تجارت نیوزولادیمیر پوتین، رئیس‌جمهور روسیه یک خودروی لوکس دست ساز روسیه به کیم جونگ اون رهبر کره شمالی هدیه داده است.

Aurus چیست؟

رکت اوروس پس از آن راه‌اندازی شد که پوتین این کشور را موظف کرد یک خودروی لوکس تولید کند و اولین مدل آن – Senat – از سال ۲۰۱۸ تولید شد.

Aurus که توسط موسسه تحقیقات علمی مرکزی خودرو و موتور‌های خودرو روسیه اداره می‌شود و به اختصار NAMI نامیده می‌شود، Aurus به دنبال دستور پوتین برای ساخت خودرو‌های ریاست جمهوری خود ایجاد شد.

لیموزین اوروس؛ لوکس‌ترین خودرویی که پوتین به رهبره کره شمالی هدیه داد + عکس
پوتین از سال ۲۰۱۸ از Aurus Senat به عنوان وسیله نقلیه شخصی ریاست جمهوری خود استفاده می‌کند و این خودرو از سال ۲۰۲۱ در دسترس عموم قرار گرفته است.

لیموزین اوروس یا سنات دقیقا چیست؟

این لیموزین دارای یک کابین بزرگ است که به سه شکل عرضه می‌شود – سنات استاندارد، سنات لانگ و سنات لیموزین – دومی با بدنه کشیده اش بیشتر شبیه مرسدس-مایباخ پولمن است.

لیموزین اوروس؛ لوکس‌ترین خودرویی که پوتین به رهبره کره شمالی هدیه داد + عکس

طبق وب‌سایت این شرکت، سنات لیموزین «اولین خودروی لوکس روسیه» است و نشان‌دهنده «رنسانس پتانسیل صنعتی، علمی و فناوری روسیه» است. این خودرو کاملاً زره پوش و ضدگلوله است – با توجه به اینکه پوتین از یکی از آن‌ها استفاده می‌کند جای تعجب نیست – و از یک موتور ۴.۴ لیتری توئین توربو هیبریدی V۸ با قدرت ۵۹۰ اسب بخار و گشتاور ۶۴۹ پوند فوت استفاده می‌کند. این موتور توسط NAMI توسعه داده شده است، اما گفته می‌شود پورشه نیز در آن نقش داشته است.

آیا می‌توانید فقط در روسیه لیموزین اوروس را بخرید؟

Aurus تصمیم گرفت تا قبل از هر چیز برای مشتریان بومی خود، یعنی پوتین و رهبران روسیه اتومبیل بسازد.

لیموزین اوروس؛ لوکس‌ترین خودرویی که پوتین به رهبره کره شمالی هدیه داد + عکس

اما اورورس سنات حتی در نمایشگاه خودروی ژنو ۲۰۱۹ به نمایش گذاشته شد – اولین نمایش آن در اروپا پس از نمایش آن در نمایشگاه اتومبیل مسکو یک سال قبل. Aurus در ابتدا قصد داشت این لیموزین لوکس را به خاورمیانه و چین نیز صادر کند، اگرچه پس از حمله روسیه به اوکراین، هر گونه برنامه توسعه از آن زمان متوقف شده است.

نظر رهبر کره شمالی در مورد خودروی جدیدش چیست؟

کیم جونگ اون در سفری به روسیه در سپتامبر ۲۰۲۳، ظاهراً لیموزین Aurus Senat شخصی آقای پوتین را بازرسی کرد و “آن را پسندید”.

به گزارش خبرگزاری دولتی کره (KCNA)، خواهر کیم و یکی از مقامات ارشد پیونگ یانگ، کیم یو جونگ از طرف برادرش از پوتین تشکر کرد و گفت: این هدیه به عنوان یک نمایش واضح از روابط شخصی ویژه بین مقامات عالی رتبه است.

اخبار مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

آخرین اخبار

کپی‌رایت ۲۰۲3, تمامی حقوق متعلق است به نقش فردا است @ طراحی شده در آتلیه نقش فردا