چهارشنبه 3 مرداد 1403

اخبار برگزیده

اخبار مهم

یادداشت

۵۰۰ آمبولانس تا شهریور به ناوگان اورژانس کشور اضافه می‌شود

رییس سازمان اورژانس کشور گفت: قرارداد ۵۰۰ دستگاه آمبولانس منعقد شده است که تا پیش از رسیدن اربعین حسینی ۲۵۰ دستگاه از گمرک ترخیص و ۲۵۰ دستگاه دیگر تا پایان شهریور توزیع می شود.

به گزارش نقش فردا به نقل از  «عصر خودرو» ، “محمدجعفر میعاد فر”  اظهار کرد: علاوه بر این مناقصه ای برای خرید 800 دستگاه آمبولانس در حال انجام است که امید می رود برای امسال و سال آینده به نتیجه برسد.

وی اضافه کرد: همچنین قسمتی از اعتبارات ارزی باقی مانده از گذشته برای خرید 700 تا 800 دستگاه خودرو آمبولانس در نظر گرفته شده است.

رییس سازمان اورژانس کشور با بیان اینکه برای نوسازی ناوگان خودرویی از ظرفیت خیران نیز استفاده می شود گفت: مجوز ورود یک هزار دستگاه آمبولانس توسط خیران از دولت دریافت شده است.

میعادفر اضافه کرد: این آمبولانس ها با 50 درصد هزینه تمام شده در داخل کشور توسط خیران خریداری و وارد کشور می شود همچنین کار تشریفات گمرکی و معافیت ها توسط سازمان اورژانس پیگیری می شود.

وی از خیرانی که قصد تجهیز پایگاه های اورژانس یا بیمارستان نزدیک محل سکونت خود به آمبولانس دارند خواست در این کار خیر مشارکت داشته باشند.

500 آمبولانس تا شهریور به ناوگان اورژانس کشور اضافه می‌شود

رییس سازمان اورژانس کشور گفت: تعمیر آمبولانس های فرسوده که بالای 16 سال عمر دارند فایده ای برای اورژانس ندارد بنابراین تمام همت این سازمان به جای تعمیر به نوسازی ناوگان معطوف شده است.

میعادفر بیان کرد: سازمان اورژانس برنامه ای برای خرید اورژانس هوایی ندارد بلکه هدف آن بهره گیری از ظرفیت هوانیروز و دیگر شرکت ها برای دریافت خدمات در این حوزه است.

وی تاکید کرد: تحریم ها، گران بودن خدمات هوایی و نبود ردیف اعتباری برای خرید اورژانس هوایی موجب شده در اورژانس هوایی با چالش مواجه شویم با همه این احوال سعی کردیم حداقل خدمات را فراهم کنیم تا مردم به مشکل برنخورند.

وی یادآوری کرد: سال گذشته از محل سهمیه جذب 25 هزار نیرو در وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی سه هزار و 540 نفر در اورژانس کشور مشغول به فعالیت شدند امسال نیز از سهمیه 25 هزار نفری درصدد جذب نیرو به میزان سال گذشته هستیم.

محمدجعفر میعادفر رییس سازمان اورژانس کشور روز یکشنبه به منظور حضور و سخنرانی در همایش تخصصی پدافند غیرعامل در نظام سلامت ویژه دانشگاه های علوم پزشکی کلان منطقه آمایش غرب کشور و افتتاح ساختمان اورژانس طائمه شهرستان نهاوند و ساختمان حسین آباد ناظم شهرستان ملایر به استان همدان سفر کرده است.

اخبار مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

آخرین اخبار

کپی‌رایت ۲۰۲3, تمامی حقوق متعلق است به نقش فردا است @ طراحی شده در آتلیه نقش فردا