یکشنبه 31 تیر 1403

اخبار برگزیده

اخبار مهم

یادداشت

یک طرف جدول یورو خیلی سنگین شد

با صعود فرانسه به عنوان تیم دوم، می‌توان گفت که تعداد زیادی از مدعیان قهرمانی یورو، در یک سمت نمودار قرار دارند.

به گزارش نقش فردا به نقل از “ورزش سه“، کمتر کسی انتظار داشت که در حضور تیم‌های فرانسه و هلند، این تیم ملی اتریش باشد که با شگفتی سازی، به عنوان تیم نخست گروه چهارم رقابت‌های یورو 2024 راهی مرحله بعد شود. پیروزی شگفت انگیز این تیم برابر لاله‌های نارنجی در دور پایانی مرحله گروهی، معادلات را به هم زد.

فرانسه که تصور می.شد کار راحتی برابر لهستان داشته باشد، با تساوی یک بر یک متوقف شد تا با توجه به پیروزی اتریش مقابل هلند، خروس‌ها در سمت سخت و دشوار نمودار یورو 2024 قرار بگیرند. موضوعی که انتظار نمی‌رفت و حالا یک طرف جدول نسبت به سمت دیگر کاملا سنگینی می‌کند.

از ابتدا نیز قابل حدس بود که تیم‌های آلمان، اسپانیا و پرتغال با صدرنشینی در گروه‌های خود، در یک سمت جدول قرار بگیرند. اما گمان می‌رفت که تیم‌هایی مانند فرانسه و بلژیک در کنار انگلیس و ایتالیا در سمت دیگر جدول حضور داشته باشند ولی اکنون دیگر این اتفاق منتفی است.

فرانسوی‌ها به دلیل ایستادن در رتبه دوم به اسپانیا، آلمان و پرتغال ملحق شدند و اگر بلژیک نیز امشب در گروهش دوم شود، آنها نیز به این سمت جدول اضافه می‌شوند تا این بخش از نمودار، سنگین تر از قبل شود. در حال حاضر تقابل آلمان با دانمارک قطعی شده و برنده این بازی نیز به مصاف پیروز دیدار اسپانیا و حریفی که امشب مشخص خواهد شد، می‌رود.

پرتغال نیز باید به مصاف یکی از تیم‌های مجارستان یا اسلوونی برود و در صورت پیروزی، با برنده جدال فرانسه و تیم دوم گروه E که متشکل از رومانی، بلژیک، اسلواکی و اوکراین است، می‌رود. در حال حاضر این چهار تیم همگی شانس صعود دارند. سپس در دور یک چهارم نهایی، برندگان این دو مسابقه با هم روبرو می‌شوند.

برای علاقه مندان به فوتبال، دیدار آلمان با اسپانیا و همچنین پرتغال با فرانسه در دور یک چهارم نهایی یورو 2024 می تواند بسیار جذاب باشد. طبیعی است که اگر این چهار تیم به مرحله یک چهارم صعود کنند، آنگاه برنده‌های این دو مسابقه در بازی نیمه نهایی با هم مصاف خواهند داد.

2047813

در سمت دیگر جدول، بازی سوئیس و ایتالیا قطعی شده است. برنده این بازی با پیروز جدال انگلیس و تیم سوم گروه D یا E می.رود که ممکن است این تیم، هلند باشد! اتریش نیز با تیم دوم گروه F (شاید ترکیه) بازی می‌کند که برنده این جدال با صدرنشین گروه E (که در بالا گفته شد هر چهار تیم شانس صعود دارند) و یکی از تیم‌های هلند یا اسلوونی بازی می‌کند.

واضح است که تیم‌های سمت دیگر جدول که ذکر شد، از قدرت بیشتری (حداقل روی کاغذ) برخوردار هستند و تمامی توجهات و نگاه‌ها به آن سمت نمودار است. با توجه به وضعیت نه چندان مساعد ایتالیا، شاید بتوان گفت که انگلیس (براساس احتمالات و روی کاغذ) شانس زیادی برای صعود به فینال برخوردار است ولی در سمت دیگر و با توجه به حضور چهار مدعی بزرگ، چیزی مشخص نیست.

* تیم‌های صعودکننده به یک هشتم نهایی:
آلمان، سوئیس، اسپانیا، ایتالیا، پرتغال، انگلستان، دانمارک، اسلوونی، اتریش و فرانسه

* حذف شده‌ها: 
کرواسی، لهستان، صربستان، آلبانی و اسکاتلند

2047816

باید دید که شش جای خالی را کدام تیم‌ها پر می‌کنند؟

اخبار مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

آخرین اخبار

کپی‌رایت ۲۰۲3, تمامی حقوق متعلق است به نقش فردا است @ طراحی شده در آتلیه نقش فردا