دوشنبه 1 مرداد 1403

اخبار برگزیده

اخبار مهم

یادداشت

درخواست رسمی عربستان از فیفا برای اخذ میزبانی جام جهانی ۲۰۳۴

پس از آنکه فیفا شش کشور میزبان جام جهانی فوتبال ۲۰۳۰ را اعلام کرد، عربستان سعودی گام بعدی خود را برای به دست آوردن میزبانی جام جهانی ۲۰۳۴ برداشته و روز دوشنبه نامه‌ای به فیفا ارائه کرد. به نظر می‌رسد که این کشور بیشترین بخت را برای میزبانی دور بعدی این رویداد مهم دارد؛ به‌طوری که برخی آن را «معامله‌ای نهایی شده» می‌دانند.
جام جهانی 2034
به گزارش نقش فردا؛ عربستان قصد خود برای میزبانی این رقابت‌ها را پس از آن اعلام کرد که توسط هیئت حاکمه این ورزش اعلام شد که تنها داوطلبانی از آسیا یا اقیانوسیه برای سال ۲۰۳۴ در نظر گرفته خواهند شد.
اقدام رسمی عربستان سعودی برای میزبانی جام جهانی ۲۰۳۴

در همین اطلاعیه، جیانی اینفانتینو، رئیس فیفا، میزبان صدمین دوره این مسابقات در سال ۲۰۳۰ را فاش کرد که شامل شش کشور مختلف است. اسپانیا، مراکش و پرتغال میزبان اصلی مسابقات خواهند بود، اما به افتخار این سالگرد خاص، اروگوئه، پاراگوئه و آرژانتین مسابقات افتتاحیه را میزبانی خواهند کرد.

عربستان سعودی که سرمایه‌گذاری‌اش در فوتبال و توسعه لیگ حرفه ای کشورش در ۱۲ ماه گذشته نجومی بوده در ابتدا قرار بود برای جام جهانی ۲۰۳۰ نامزد شود.

این پیشنهاد شامل میزبانی مشترک یونان، مصر و عربستان سعودی بود، اما برنامه‌ها آن‌طور که باید پیش نرفت و عربستان سعودی قصد دارد به تنهایی در سال ۲۰۳۴ میزبان جام جهانی باشد.

اما به گزارش میل اسپورت این پیشنهاد تشریفاتی یک «معامله از پیش انجام شده» بوده و عربستان به سرعت در حال فراهم کردن اقدامات لازم برای برگزاری این رویداد محبوب و مشهور ورزشی است.

یاسر المصحال، رئیس فدراسیون فوتبال عربستان سعودی (SAFF) در مصاحبه ای گفت: «هفته گذشته ما اشتیاق زیاد خود برای میزبانی جام جهانی فوتبال ۲۰۳۴ را اعلام کردیم و این درخواست رسمی، ماجراجویی ما در جهت تحقق رویای مردمانمان را ادامه می‌دهد.»

اقدام رسمی عربستان سعودی برای میزبانی جام جهانی ۲۰۳۴

فیفا به دنبال اقدام سریع در تصمیم گیری برای انتخاب میزبان سال ۲۰۳۴ است. درخواست رسمی باید تا ۳۱ اکتبر اعلام و یک توافق نامه مناقصه امضا شده باید تا ۳۰ نوامبر ارائه شود.

اعضای فیفا پس از آن این فرصت را خواهند داشت تا اواخر سال ۲۰۲۴ میزبان‌های ۲۰۳۰ و ۲۰۳۴ را تصویب کنند.

این فدراسیون ادعا می‌کند که «بیش از ۷۰ انجمن عضو فیفا از سراسر قاره های مختلف علنا حمایت خود را از میزبانی عربستان سعودی اعلام کرده‌اند.»

اقدام رسمی عربستان سعودی برای میزبانی جام جهانی ۲۰۳۴

پیشنهاد عربستان سعودی در آخر هفته از حمایت شیخ سلمان بحرینی، رئیس کنفدراسیون فوتبال آسیا برخوردار شد که گفت: «کل خانواده فوتبال آسیا در حمایت از ابتکار مهم پادشاهی عربستان سعودی متحد خواهند بود».

تعدادی از بازیکنان مطرحی که در لیگ حرفه ای عربستان حضور دارند، از جمله جردن هندرسون انگلیسی نیز در رسانه های اجتماعی از اعلام این پیشنهاد حمایت کردند.

منبع: روزیاتو

اخبار مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

آخرین اخبار

کپی‌رایت ۲۰۲3, تمامی حقوق متعلق است به نقش فردا است @ طراحی شده در آتلیه نقش فردا