یکشنبه 24 تیر 1403

اخبار برگزیده

اخبار مهم

یادداشت

رونالدو ۱۲۵ گله شد!

تیم‌های ملی فرانسه، پرتغال و بلژیک اولین صعودکنندگان به مرحله نهایی جام ملت‌های اروپای سال ۲۰۲۴ لقب گرفتند.
رکوردزنی رونالدو

به گزارش نقش فردا؛ در ادامه دیدار‌های دور هفتم از مرحله مقدماتی یورو ۲۰۲۴، شب گذشته (جمعه) هفت بازی در گروه‌های F، B و J برگزار شد که در مهمترین آن‌ها از گروه B تیم ملی فرانسه صدرنشین جدول رده‌بندی میزبانش هلند را با نتیجه ۲ بر یک شکست داد و با کسب این پیروزی صعود خود را به مرحله نهایی رقابت‌ها قطعی کرد. هر دو گل فرانسه را در این بازی کیلیان امباپه در دقایق ۷ و ۵۳ به ثمر رساند. تک گل لاله‌ها را هم کیلیندشی هارتمن در دقیقه ۸۳ زد.

در بازی‌های همزمان در گروه J، تیم‌های ملی پرتغال و اسلواکی در ورزشگاه دراگائوی شهر پورتو به مصاف هم رفتند که این بازی با برتری ۳ بر ۲ پرتغالی‌ها به پایان رسید تا این تیم نیز همراه با فرانسه به مرحله نهایی رقابت‌ها صعود کند. گونسالو راموس در دقیقه ۱۸ و کریستیانو رونالدو دو بار در دقایق ۲۹ (پنالتی) و ۷۲ گل‌های پرتغال را به ثمر رساندند.

رونالدو با دبل در این بازی، شمار گل‌های ملی‌اش را به عدد ۱۲۵ افزایش داد. اسلواکی با گل‌های دیوید هانکو در دقیقه ۶۹ و استانیسلاو لوبوتکا در دقیقه ۸۰ به بازگشت به بازی امیدوار شد، اما در نهایت کاری از پیش نبرد. با این نتیجه پرتغال هفتمین برد متوالی خود در هفتمین بازی‌اش را کسب کرد و با ۲۱ امتیاز به‌عنوان صدرنشین جدول گروه J به یورو ۲۰۲۴ صعود کرد. اسلواکی نیز با همین تعداد بازی ۱۳ امتیازی و در رده دوم جدول باقی ماند.

در بازی دیگر این گروه، بوسنی و هرزگوین با نتیجه ۲ بر صفر لیختن‌اشتاین قعر جدولی را شکست داد و با ۹ امتیاز به رده چهارم جدول صعود کرد تا امیدهایش را برای صعود زنده نگه دارد. همچنین نبرد خانگی ایسلند و لوکزامبورگ با تساوی یک – یک خاتمه یافت. در جدول گروه J پس از پرتغال و اسلواکی، تیم ملی لوکزامبورگ با ۱۱ امتیاز سوم است، ایسلند با هفت امتیاز در رده پنجم قرار دارد و لیختن‌اشتاین هم بدون امتیاز قعرنشین است.

شب گذشته در گروه B نیز دو بازی برگزار شد که در مهمترین آن‌ها بلژیک میزبانش اتریش را با نتیجه ۳ بر ۲ شکست داد و صعودش را به جام ملت‌های اروپا قطعی کرد. دودی لوکبا در دقایق ۱۲ و ۵۵ و روملو لوکاکو در دقیقه ۵۸ گل‌های بلژیک را به ثمر رساندند و کنراد لایمر در دقیقه ۷۳ و مارسل سابیتزر در دقیقه ۸۴ (از روی نقطه پنالتی) گل‌های اتریش را زدند. در این بازی آمادو اونانا از بلژیک اخراج شد. قبل از این بازی هم تیم ملی آذربایجان موفق شده بود میزبانش استونی را با نتیجه ۲ بر صفر از پیش رو بردارد.

در جدول رده‌بندی گروه F، بلژیک با ۱۶ امتیاز از شش بازی صدرنشین بوده و اتریش نیز با همین تعداد بازی و ۱۳ امتیاز در رده دوم قرار گرفته است. سوئد با شش امتیاز از پنج بازی و آذربایجان با چهار امتیاز از همین تعداد بازی در رده‌های سوم و چهارم هستند و استونی نیز با تنها یک امتیاز در قعر جدول قرار گرفته است.

اخبار مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

آخرین اخبار

کپی‌رایت ۲۰۲3, تمامی حقوق متعلق است به نقش فردا است @ طراحی شده در آتلیه نقش فردا