یکشنبه 24 تیر 1403

اخبار برگزیده

اخبار مهم

یادداشت

قهرهای سریالی یحیی گل محمدی در پرسپولیس

داستان ساده است؛ یحیی گل محمدی مدام تهدید به استعفا می‌کند چون گزینه مناسبی برای جانشینی خود نمی‌بیند.
مربی پرسپولیس

به گزارش نقش فردا؛ پایان تازه‌ترین داستان قهر یحیی گل‌محمدی با پرسپولیس چه خواهد بود؟ او که این روزها در دوبی به سر می‌برد، آیا سر کارش باز خواهد گشت یا نه؟ پاسخ قاطع دادن به این سؤال آسان نیست، اما برخلاف تک و توک رسانه‌هایی که خیلی با آب و تاب می‌گویند این‌بار موضوع فرق دارد و جدایی یحیی جدی است، به‌نظر می‌رسد او باز هم به نیمکت پرسپولیس باز خواهد گشت. این را تجربه نشان می‌دهد.

راز این همه ناز

تعداد تهدیدهای یحیی گل‌محمدی به استعفا و جدایی از پرسپولیس به قدری زیادشده که بعید است حتی اعضای خانواده او هم در جریان آمار دقیق آن باشند؛ از آن استوری معروف «خداحافظ» تا استعفایش در زمان مدیریت رسول‌پناه که به شکلی غیرمنتظره پذیرفته شد و این مربی را در موقعیتی عجیب ناچار به عقب‌نشینی کرد. با وجود تمام اینها اما گل‌محمدی همچنان به بازی ادامه می‌دهد؛ چرا؟

ساده‌ترین دلیلش شاید این باشد که او هیچ گزینه مطلوب و استانداردی برای جانشینی خودش نمی‌بیند. شاید اگر مثلا برانکو ایوانکوویچ امروز تیم نداشت، یحیی در قهر و تهدید به استعفا کمی بیشتر تامل می‌کرد، اما او می‌داند دست پیرمرد محبوب سرخ‌ها در عمان بند است و البته گزینه داخلی مطلوبی هم وجود ندارد.

اسم‌هایی که مختصر جذابیتی هم داشته باشند، شاید به دلایل دیگری نتوانند گزینه نیمکت پرسپولیس باشند. داستان مربی خارجی هم ساده نیست. اولا که باشگاه پول ندارد و این بازی سقف بودجه هم کار را دشوارتر کرده و ثانیا سرمربی خارجی در این مقطع از فصل حکم هندوانه دربسته را دارد و اگر بر اثر ناآشنایی با تیم جواب ندهد، همه‌چیز بر باد خواهد رفت. یحیی هم تمام اینها را می‌داند و به بازی ادامه می‌دهد. او مربی خوب و موفقی است و نیاز باشگاه را کاملا حس می‌کند، پس با خیال راحت و از موضع بالادست به سیاست فعلی‌اش ادامه می‌دهد.

هواداران خسته شده‌اند

اغلب هواداران پرسپولیس به توانایی‌های فنی یحیی گل‌محمدی باور دارند و حتی کم نیست تعداد کسانی که در جنجال اخیر پشت سرمربی سرخ‌ها ایستاده‌اند. با این حال رد خستگی از این همه تنش و قهرهای بی‌پایان را هم کم و بیش در واکنش‌ها به اتفاق اخیر می‌توان دید. ساده است؛ مردم گرفتاری‌های روزمره خاص خودشان را دارند و از فوتبال به‌عنوان مفری برای کسب کمی آرامش و آسودگی استفاده می‌کنند. آنها اینجا نیستند که هر روز شنونده تهدید به قهر یک مربی باشند و تحت‌تأثیر گلایه‌های او قرار بگیرند.

بله، مشکلات وجود دارد و حق پرسپولیس با این همه موفقیت هست که شرایط بهتری داشته باشد اما تکرار و تکرار و تکرار، مخاطب را ملول می‌کند. پرسپولیس به یحیی نیاز دارد و او هم به این مسئله واقف است اما چیزی که شاید سرمربی قرمزها در این میان نادیده می‌گیرد، احتمال طاق شدن طاقت هواداران است؛ اتفاقی که اگر رخ بدهد می‌تواند همه معادلات را به هم بریزد. شاید لازم است یحیی در رویکرد و رویه خود قدری تغییر ایجاد کند، مخصوصا که این بار گفته می‌شود او ۱۰۰درصد قرارداد فصل قبل و ۲۰درصد قرارداد فصل جاری را گرفته و احتمالا بهانه چندان مناسبی ندارد.

منبع: روزنامه همشهری

اخبار مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

آخرین اخبار

کپی‌رایت ۲۰۲3, تمامی حقوق متعلق است به نقش فردا است @ طراحی شده در آتلیه نقش فردا