جمعه 10 آذر 1402

اخبار برگزیده

اخبار مهم

یادداشت

۷۶ روز عجیب و غریب پرسپولیس در فوتبال ایران

پرسپولیسی‌ها تا نقطه رسیدن به پایان نیم‌فصل نخست لیگ برتر باید در ۱۴ مسابقه مهم به میدان بروند.
ترکیب پرسپولیس
به گزارش نقش فردا به نقل از فرارو پرسپولیس بعد از رسیدن به ۳ عنوان قهرمانی در فصل گذشته (لیگ برتر، جام حذفی و سوپرجام) برای دفاع از عناوین به‌دست آمده در فصل جدید تلاش می‌کند. سرخ‌پوشان پایتخت که در روز‌های گذشته حواشی پرشماری را پشت سر گذاشته‌اند، در مسیر رسیدن به خواسته‌های مهم خود رقبای سرسختی را در پیش دارند و استقلال تهران، سپاهان اصفهان و تراکتور تبریز، ۳ رقیب اصلی شاگردان یحیی گل‌محمدی هستند که تلاش می‌کنند تا سد راه قهرمانی دوباره سرخ‌پوشان پایتخت شوند.
شاگردان گل‌محمدی که با کسر یک امتیاز از سوی کمیته انضباطی، حالا هم‌امتیاز با استقلال هستند و طبق آخرین مصاحبه سهیل مهدی، جدول لیگ برتر با توجه به برابری تمام شاخص‌ها میان سرخابی‌ها براساس حروف الفبا مرتب می‌شود، در جایگاه دوم هستند و برای رسیدن به صدر جدول، مسیر پر پیچ و خمی را در مقابل خود می‌بینند. سازمان لیگ روز گذشته برنامه مسابقات لیگ برتر تا پایان نیم‌فصل نخست را اعلام کرد تا مشخص شود که در فاصله زمانی ۷۶ روز آینده باید پرسپولیسی‌ها در ۱۴ مسابقه در لیگ برتر و لیگ قهرمانان آسیا به میدان بروند.

تهران‌گردی پیش از ورود به تونل وحشت!

سرخ‌پوشان پایتخت که آخرین مسابقه خود را در لیگ برتر، مقابل گل‌گهر سیرجان در تهران برگزار کرده‌اند، در ۲۱ روز آینده فقط در یک مسابقه خارج از تهران باید به میدان بروند. طبق برنامه‌ریزی سازمان لیگ، آن‌ها ۲۷ مهرماه میهمان تیم پیکان هستند که البته هنوز محل برگزاری این مسابقه مشخص نشده و احتمال برگزاری آن خارج از تهران وجود دارد. بعد از رویارویی با پیکان، پرسپولیسی‌ها باید خود را برای میزبانی از استقلال تاجیکستان در تهران آماده کنند و در فاصله زمانی ۵ روزه، این دو مسابقه شاگردان یحیی گل‌محمدی برابر پیکان و استقلال تاجیکستان برگزار می‌شود.

 

۷۶ روز عجیب و غریب پرسپولیس در فوتبال ایران

پرسپولیسی‌ها ۵ روز بعد از رویارویی با حریف تاجیکستانی در لیگ قهرمانان آسیا، باید در انزلی به مصاف ملوان بروند و سپس ۴ روز بعد از دیدار با این تیم شمالی، مصاف با صنعت‌نفت آبادان در انتظار سرخ‌پوشان پایتخت است. نگاهی به برنامه پرسپولیسی‌ها نشان می‌دهد که در صورت برگزاری دوئل با پیکان در تهران، آن‌ها ۳ مسابقه از ۴ دیدار پیش‌روی خود را در ۲۱ روز آینده باید در تهران برگزار کنند که این مسئله می‌تواند با توجه به فشردگی مسابقات به کمک سرخ‌پوشان پایتخت آید.

روز‌های سرنوشت‌ساز در انتظار پرسپولیس

پرسپولیس بعد از انجام مصاف با صنعت‌نفت آبادان در هفته نهم لیگ برتر، باید روز‌های دشوار و البته سرنوشت‌ساز را پشت سر بگذارد. براساس برنامه تدوین شده برای سرخ‌پوشان پایتخت، آن‌ها بعد از رویارویی با صنعت‌نفت در بازه زمانی ۳۶ روزه از تهران و ورزشگاه خانگی خود دور خواهند بود و باید در این فاصله ۳ مسابقه مهم بیرون از خانه را برگزار کنند؛ آن‌هم در شرایطی‌که در این میان این ۳ مسابقه پرسپولیس، اردوی تیم ملی و مسابقات انتخابی جام جهانی هم قرار است برگزار شود.

شاگردان یحیی گل‌محمدی در نخستین گام، ۱۶ آبان‌ماه در شهر دوشنبه باید به مصاف استقلال تاجیکستان بروند و سپس ۲۱ آبان‌ماه در اصفهان میهمان سپاهان خواهند بود. بعد از این دوئل حیثیتی، پرسپولیسی‌ها باید خود را برای انجام پنجمین مسابقه در مرحله گروهی لیگ قهرمانان آسیا برابر النصر عربستان آماده کنند؛ مسابقه‌ای که روز نهم آذرماه برگزار خواهد شد و سرخ‌پوشان باید در خانه حریف به مصاف یاران کریستیانو رونالدو بروند که نتایج دیدار با استقلال تاجیکستان و النصر عربستان در مسیر صعود از مرحله گروهی لیگ قهرمانان آسیا برای پرسپولیسی‌ها بسیار حائزاهمیت خواهد بود.

ناگهان آسمان آفتابی می‌شود

سرخ‌پوشان پایتخت بعد از رویارویی با النصر در تهران، برنامه‌ای فشرده، اما با برگزاری مسابقات خانگی پرشمار را در مقابل خود می‌بینند؛ به‌طوری‌که پرسپولیس بعد از مصاف با النصر عربستان، در فاصله زمانی ۲۹ روزه باید ۷ مسابقه خود را برگزار کند و در واقع با فاصله زمانی حدوداً ۴ روزه مسابقات سرخ‌پوشان برگزار خواهد شد، اما از این ۷ دیدار، ۵ بازی را پرسپولیسی‌ها میزبان هستند و تنها ۲ سفر به خارج از تهران خواهند داشت.

پرسپولیس در گام نخست بعد از رویارویی با النصر، ۱۴ آذرماه در آخرین مسابقه مرحله گروهی لیگ قهرمانان آسیا باید به مصاف الدحیل برود و سپس مصاف با هوادار و استقلال در انتظار شاگردان یحیی گل‌محمدی است. سرخ‌پوشان پایتخت بعد از برگزاری مسابقه دربی، برای دوئل با استقلال خوزستان راهی اهواز خواهند شد و سپس در ۲ بازی پیاپی در تهران، میزبان تیم‌های شمس‌آذر قزوین و نساجی مازندران خواهند بود. آخرین مسابقه پرسپولیس هم در نیم‌فصل نخست، طبق برنامه‌ریزی انجام شده از سوی سازمان لیگ روز سیزدهم دی‌ماه مقابل مس در رفسنجان خواهد بود. شاگردان گل‌محمدی امیدوارند در فاصله زمانی کمتر از ۳ ماه پیش‌رو بتوانند هم در کورس صدرنشینی خود را در قامت تیم اول جدول رده‌بندی لیگ برتر ایران نشان بدهند و هم از مرحله گروهی لیگ قهرمانان آسیا صعود کنند؛ دو ماموریتی سخت که تحقق آن برای سرخ‌پوشان پایتخت دشوار، اما شدنی است.

اخبار مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

آخرین اخبار

کپی‌رایت ۲۰۲3, تمامی حقوق متعلق است به نقش فردا است @ طراحی شده در آتلیه نقش فردا