جمعه 10 آذر 1402

اخبار برگزیده

اخبار مهم

یادداشت

آیفون ۱۵ پرومکس؛ پر خرج ترین گوشی تاریخ اپل!

طبق گزارش Nikkei، هزینه تولید خانواده آیفون ۱۵ اپل بین ۸ تا ۱۶ درصد بیشتر از تولید سری آیفون ۱۴ در سال گذشته بوده است؛ بنابراین جای تعجب نیست که آیفون ۱۵ پرو مکس ۱۲ درصد گران‌تر از آیفون ۱۴ پرو مکس باشد.
قیمت آیفون 15

به گزارش نقش فردا؛ اپل آیفون ۱۵ پرو مکس را با افزایش قیمت ۱۰۰ دلاری نسبت به نسل قبل در ایالات‌متحده می‌فروشد. این افزایش بی‌دلیل نیست، چرا که برای اولین‌بار در آیفون‌ها شاهد استفاده از دوربین با زوم اپتیکال ۵ برابری هستیم و البته نسخه پایه حافظه داخلی بیشتری دارد. حالا گزارشی می‌گوید آیفون ۱۵ پرو مکس گران‌ترین آیفون از نظر هزینه ساخت است و اپل برای تولید هر دستگاه ۵۵۸ دلار هزینه می‌کند.

جزئیات هزینه ساخت خانواده آیفون ۱۵

کمترین تفاوت در هزینه ساخت مربوط به آیفون ۱۵ پرو است. تخمین زده می‌شود که ساخت آن ۵۲۳ دلار برای اپل هزینه داشته باشد؛ یعنی تقریباً ۸ درصد گران‌تر از آیفون ۱۴ پرو. آیفون ۱۵ پلاس نیز در میانه قرار دارد و «قبض مواد» آن ۴۴۲ دلار، یعنی ۱۰ درصد گران‌تر از آیفون ۱۴ پلاس است. با توجه به اینکه آیفون ۱۵ پلاس در تست شارژدهی باتری بیشتر از هر مدل دیگری دوام می‌آورد، این عدد معقول به‌نظر می‌رسد.

نقطه عطف این گزارش هزینه تولید آیفون ۱۵ است. آیفون ۱۵ بیشترین تفاوت هزینه را در مقایسه با مدل سال قبل دارد. گزارش امروز تخمین می‌زند که هزینه ساخت این مدل ۶.۱ اینچی برای اپل ۴۳۲ دلار باشد که آن را ۱۶ درصد گران‌تر از آیفون ۱۴ می‌کند. با توجه به اینکه آیفون ۱۵ ارتقای خاصی نسبت به مدل آیفون ۱۴ نداشته، این افزایش هزینه کمی تعجب‌برانگیز است.

منبع: دیجیاتو

اخبار مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

آخرین اخبار

کپی‌رایت ۲۰۲3, تمامی حقوق متعلق است به نقش فردا است @ طراحی شده در آتلیه نقش فردا