در پایان معاملات ‌روز سه‌‌شنبه، 32 درصد بازار رشد قیمت داشتند و 68 درصد بازار افت قیمت داشتند.

بیشترین افزایش قیمت

روز سه‌شنبه در بورس شرکت سرمایه گذاری اعتبار ایران (واعتبار)، شرکت سرمایه گذاری توکا فولاد (وتوکا) و شرکت مخابرات ایران (اخابر) بیشترین افزایش قیمت را ثبت کردند. در فرابورس نیز شرکت پگاه گلپایگان (غگلپا)، شرکت سرمایه گذاری تدبیرگران (سدبیر) و شرکت سرمایه گذاری مسکن شمال غرب (ثغرب) بیشترین افزایش قیمت را داشتند.

بیشترین کاهش قیمت

در بورس نمادهای کفپارس (شرکت فراورده‌های نسوز پارس)، ثشاهد (شرکت سرمایه گذاری شاهد) و غگرجی (شرکت بیسکوییت گرجی) در روز سه‌شنبه بیشترین کاهش قیمت بازار را داشتند و در معاملات فرابورس شرکت صنعت روی زنگان (زنگان)، شرکت گسترش سرمایه گذاری ایرانیان (وگستر) و شرکت تولیدی و خدمات صنایع نسوز توکا (کتوکا) بیشترین کاهش قیمت را داشتند.

عرضه و تقاضای بازار

در معاملات سه‌شنبه، 34 نماد صف خرید داشتند و 80 نماد با صف‌ فروش مواجه بودند. مجموع ارزش صف‌های خرید با افت 53 درصدی نسبت به روز کاری قبل به 112 میلیارد تومان کاهش یافت و مجموع ارزش صف‌های فروش نیز با افزایش 17 درصدی به 588 میلیارد تومان رسید.

020809

پیش بینی بورس امروز

معامله‌گران در شرایطی به استقبال معاملات امروز می‌روند که دیروز شاخص‌های بازار روند پرنوسانی داشتند. شاخص کل در نیمه اول روند صعودی داشت اما در نیمه دوم نزول کرد، تا جایی که پایین‌تر از سطح روز قبل ایستاد.

اما دیروز ارزش معاملات خرد افت کرد و با کاهش 15 درصدی به 3 هزار و 218 میلیارد تومان رسید.

شاخص با جلوداری نمادهای شتران، شبندر و خودرو ریزش کرد. همچنین دیروز باز هم پول حقیقی از بورس خارج شد که رقم آن 415 میلیارد تومان بود. نمادهای وبملت، خساپا، آریان، شستا، شپنا، فملی، خودرو، خگستر، وسدید و ثبهساز بیشترین خروج سرمایه بازار را داشتند. در میان گروه‌ها نیز، گروه‌های بانک‌ها، خودرویی‌ها و فلزات اساسی بیشترین خروج سرمایه حقیقی را ثبت کردند.

بدین ترتیب بازار در روزی که حجم معاملات پایین بود، خروج پول باز هم از سر گرفته شد و شاخص‌ها ریزش کردند. بنابراین شاخص نتوانست صعود دو روز پیشین را ادامه دهد و امیدها برای بازگشت به کانال 2 میلیونی کمرنگ شد.