شنبه 18 آذر 1402

اخبار برگزیده

اخبار مهم

یادداشت

عامل جنایت «خانه وحشت» در دادگاه کیفری محاکمه شد

پسر جوان که متهم است با همدستی خواهرش دختران فراری را به خانه‌اش کشانده و در آنجا مورد آزار و اذیت قرار می‌داد، به اتهام تجاوز و قتل یکی از دختران فراری در دادگاه کیفری محاکمه شد اما اتهاماتش را انکار کرد.
متهم خانه وحشت

به گزارش نقش فردا به نقل از همشهری آنلاین؛  رسیدگی به این پرونده از روز پانزدهم آذرماه سال ۱۴۰۰ در دستور کار پلیس قرار گرفت. آن روز مأموران پلیس برای دستگیری سارقی به خانه به خانه ای در حوالی میدان قزوین رفته بودند که در جریان بازرسی آنجا با جنازه دختری که حدود ۴ ماه از مرگش می‌گذشت مواجه شدند.

هرچند جسد در بین چندین کیسه نایلونی پیچیده شده اما بوی تعفن آن خانه را فرا گرفته بود. از سوی دیگر ۲ دختر جوان نیز در وضعیتی اسف بار در آنجا حضور داشتند وشواهد نشان می‌داد ماهها است که در آنجا زندانی شده اند.

بررسی‌های اولیه حاکی از آن بود جوانی۳۳ ساله به نام سعید که همراه با خواهرش ساکن آنجا است با پرسه زدن در خیابان ها دختران فراری را فریب داده و به خانه اش می‌کشاند و ضمن آزار و اذیت و شکنجه آنها را زندانی می‌کند و به احتمال زیاد دختر جانباخته نیز یکی از همان دختران فراری است.

در این شرایط به دستور بازپرس جنایی جسد به پزشکی قانونی منتقل و سعید و خواهرش بازداشت شدند. در حالی که همسایه ها می‌گفتند آنها دختران زیادی را در آنجا زندانی و شکنجه کرده اند، آنها اتهامات شان را انکار می کردند و می‌گفتند دختران جوان با پای خودشان به آنجا می‌رفتند.

سعید همچنین مدعی شد که دو دختری که در خانه اش حضور داشته اند دختر دیگر را به قتل رسانده اند و او از ترسش جسد را مشما پیچ کرده و در خانه نگه داشته بود. این ادعا در حالی مطرح شد که دو دختری که در خانه وحشت زندانی بودند نیز ادعا می کردند در قتل نقشی نداشته اند و خودشان قربانی هستندو وقتی مشخص شد که دختران نجات یافته نقشی در جنایت نداشته اند با دستور بازپرس پرونده آزاد شدند اما هنوز معلوم نبود دختری که در آنجا جانش را از دست داده چه کسی است. جسد او دچار فساد شده و زمان زیادی از مرگ گذشته بود و شناسایی هویتش به سادگی امکان پذیر نبود.

در این شرایط تحقیقات برای مشخص شدن هویت او ادامه یافت تا اینکه سرانجام با به دست آمدن یک شماره تلفن نخستین سرنخ در این باره به دست آمد و معلوم شد متوفی دختری اهل مشهد است که وقت به تهران آمده بود در دام سعید گرفتار شده و در نهایت در خانه وحشت جانش را از دست داده است.

در شرایطی که تحقیقات در خصوص قتل دختر جوان در خانه وحشت ادامه داشت پرونده سعید به اتهام آزار و اذیت دختران جوان به دادگاه کیفری یک استان تهران فرستاده شد. او بعد از محاکمه به اتهام تجاوز به اعدام محکوم شد اما این رای در دیوان عالی کشور نقض و پرونده بار دیگر به دادگاه فرستاده شد. در دور دوم محاکمه قضات دادگاه باز هم سعید را به اتهام تجاوز به اعدام محکوم کردند.

در بخش دیگری از این پرونده که مربوط به قتل عمدی می‌شد سرانجام با پایان تحقیقات تکمیلی، پرونده از دادسرای امور جنایی به دادگاه کیفری یک استان تهران فرستاده شد و سعید و خواهرش روز گذشته در شعبه ششم پای میز مجاکمه ایستادند و به دفاع از خود پرداختند. در این جلسه بعد از آنکه نماینده دادستان به دفاع از کیفرخواست پرداخت، اولیای دم خواسته شان را مطرح کردند و یکی از دخترانی که مدتها در خانه وحشت زندانی بود نیز آنچه را که در آنجا به چشم دیده بود بازگو کرد. در ادامه سعید به دفاع از خود پرداخت و اتهاماتش را انکار کرد. او گفت که دختران جوان با میل خودشان به خانه او رفته بودند و هیچ اجباری در کار نبوده است.

با پایان دفاعیات متهم ختم جلسه اعلام شد و قرار است قضات دادگاه به زودی در این باره تصمیم گیری کنند.

اخبار مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

آخرین اخبار

کپی‌رایت ۲۰۲3, تمامی حقوق متعلق است به نقش فردا است @ طراحی شده در آتلیه نقش فردا