شنبه 29 اردیبهشت 1403

اخبار برگزیده

اخبار مهم

یادداشت

ماجرای فساد فوتبال در یک باشگاه ورزشی | ورود نهادهای نظارتی به تخلفات مالی باشگاه

کمیته اخلاق فدراسیون فوتبال به دنبال افشای تخلفاتی که در مسایل مالی یکی از تیم‌های فوتبال ایران صورت گرفته است با ورود به موضوع فساد فوتبال از رسیدگی و پیگیری مراجع قضایی خبر داده است.

به گزارش نقش فردا به نقل از مهر؛ یکی از باشگاه‌های لیگ برتری در فوتبال در سال‌های اخیر با فساد‌های مالی زیادی رو به رو بوده که باعث شده تا پای نهاد‌های نظارتی به این مجموعه باز شود.

شفاف نبودن مسایل مالی در این باشگاه مربوط به فصل جاری نمی‌شود و ریشه در مدیریت‌های گذشته این باشگاه صنعتی دارد و رد و بدل شدن پول‌های کلان بدون هیچ شفافیت مالی حتی باعث شد تا یکی از اعضای مدیریتی این باشگاه مدتی را در بازداشتگاه به سر ببرد و با وثیقه زمینه آزادی خود را فراهم سازد.

طبق پیگیری‌های رد و بدل شدن پول‌های کلان فقط در بخش مدیریتی این باشگاه نبوده و در سال‌های گذشته یکی از اعضای بلند بالای کادر فنی نیز سهم به سزایی در دریافت مبلغ‌های کلان داشته است که پس از جدایی مدیرعامل وقت در آن باشگاه خیلی زود تصمیم به جدایی از تیم خود را گرفت.

در این مورد عنوان شده این مربی در زمان حضورش پس از انجام هر بازی بلافاصله با یک پرواز ویژه راهی استان محل سکونتش می‌شده و در طول فصل همیشه این کار را با هماهنگی مدیران وقت انجام داده که البته هزینه این پرواز‌ها به عهده خودش نبوده است.

تمامی این مسایل مالی مربوط به مسئول امور ورزش یک شرکت صنعتی می‌شود که با آمدن مدیرعامل جدید این باشگاه، خواستار جدایی وی از سمتش شده بود که بنا به دلایلی تا به امروز موفق به انجام این کار نشده است.

با روی کار آمدن مدیریت جدید در این شرکت صنعتی، اما باز هم همان فرد در سمت امور ورزش باشگاه‌ها به فعالیت خود ادامه می‌دهد و اکثر مدیران رشته‌های ورزشی زیر مجموعه این شرکت دل خوشی از فرد مذکور ندارند.

وظیفه اصلی این فرد بر طرف کردن کسری بودجه باشگاه‌ها با توجه به خرج و مخارج در آنهاست، اما گویا بودجه اصلی صرف امور دیگری می‌شود. این فرد که مدت کمی تا پایان دوران حضورش در شرکت صنعتی باقی مانده همچنان درصدد است تا هر طور شده مدیرعامل وقت این باشگاه را از سمت خود برکنار کند.

شنیده می‌شود در این زمینه برخی از افرادی که پیش از این در مجموعه ورزشی این شرکت مسئولیت داشتند و اکنون در خارج از این استان سکونت دارند تلاش‌های زیادی را برای پرونده سازی علیه مدیریت فعلی انجام می‌گیرند تا جایگزین وی شوند.

علاوه بر این‌ها برای بهره برداری از مجموعه ورزشی این باشگاه، چند صد میلیارد تومان بین اشخاص رد و بدل شده که هزینه‌های نابه جا و شفاف نبودن آن‌ها باعث شده تا نهاد‌های نظارتی نگاه ویژه‌تری به آن داشته باشند.

منبع: مهر

اخبار مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

آخرین اخبار

کپی‌رایت ۲۰۲3, تمامی حقوق متعلق است به نقش فردا است @ طراحی شده در آتلیه نقش فردا