چهارشنبه 3 مرداد 1403

اخبار برگزیده

اخبار مهم

یادداشت

درخشش کانون «سایه بازی» فرهنگسرای گلستان در جشنواره تئاتر خیابانی رضوی

نمایش «آهو بره» به جشنواره تئاتر عروسکی تهران راه یافت کانون «سایه بازی» فرهنگسرای گلستان با گروه نمایشی "الف مثل احساس" موفق به کسب تندیس برتر در جشنواره هنر‌های نمایشی رضوی شد.

به گزارش نقش فردا به نقل از روابط عمومی مدیریت فرهنگی هنری منطقه ۸ و فرهنگسرای گلستان، نمایش خیابانی “آهو بَره” به کارگردانی رضا فقیهی، صاحب تندیس برتر جشنواره ملی تئاتر خیابانی رضوی شد و به جشنواره بین‌المللی تئاتر عروسکی تهران مبارک راه یافت.

نمایش “آهو بره” به کارگردانی رضا فقیهی کاری از گروه تئاتر “الف مثل احساس” و کانون سایه بازی فرهنگسرای گلستان است و از جمله بازیگران این نمایش می‌توان به احمد آگشته، میثم میثاقی، مرجان خورسند، نرگس صفامنش و سعید تاجیک اشاره کرد.

این نمایش خیابانی، پیش‌تر و در مرحله نخست، از میان 48 اثر شرکت کننده در سومین جشنواره ملی تئاتر خیابانی رضوی، جزو 18 نمایش برتر، انتخاب و مورد تایید برای اجرا قرار گرفته بود و طبق شیوه‌نامه اعلامی دبیرخانه جشنواره نمایش خیابانی رضوی به مدت 10 شب در خیابان‌ و میادین شهر تهران به اجرا درآمد رضا فقیهی، دبیر کانون نمایش «سایه بازی» فرهنگسرای گلستان است و تاکنون کارگاه‌های متعددی را در این مرکز برگزار کرده است.

او‌ با کارگردانی این نمایش موفق ظاهر شد و پس از کسب جایزه در جشنواره رضوی، در رویداد عروسکی تئاتر تهران مبارک نیز به رقابت با دیگر آثار خواهد پرداخت. هفدهمین جشنواره ملی تئاتر رضوی به دبیری اتابک نادری، بخشی از بیست و یکمین جشنواره فرهنگی هنری امام رضا(ع) به ریاست فرهاد قائمیان بود که با محوریت اجرای عمومی آثار درشهرهای محل تولید برگزار شد. براساس این گزارش، علاقه‌مندان به هنرهای نمایشی به ویژه نمایش عروسکی و عروسک‌سازی برای عضویت در این کانون می‌توانند به فرهنگسرای گلستان واقع در میدان نارمک، میدان هلال احمر، خیابان گلستان، جنب بوستان فدک مراجعه و یا با شماره 77263592 تماس بگیرند.

اخبار مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

آخرین اخبار

کپی‌رایت ۲۰۲3, تمامی حقوق متعلق است به نقش فردا است @ طراحی شده در آتلیه نقش فردا