چهارشنبه 3 مرداد 1403

اخبار برگزیده

اخبار مهم

یادداشت

غذایی که در سال 2054 احتمالا خواهید خورد؛ سالاد با جیرجیرک!

افزایش مداوم دما و بحران آب و هوایی ممکن است مردم را مجبور به تغییر در شیوه غذایی خود کند. محققان غذاهایی را که ممکن است در آینده روی میزهای ما ظاهر شوند با ابزار هوش مصنوعی پیش بینی کردند.

به گزارش نقش فردا- الهام جوادی؛  بر اساس این پیش بینی ها، غذاهای سنتی را می توان با غذاهای لذیذ غیرعادی مانند سالاد کریکت، استیک آزمایشگاهی و گوشت چاپ سه بعدی جایگزین کرد.

تصاویر واقعی ایجاد شده توسط هوش مصنوعی نشان می دهد که شام ​​شما در 30 سال آینده چگونه خواهد بود.

کارشناسان از ابزار هوش مصنوعی برای دریافت منوی غذایی سال 2054 که غذاهای عجیبی را در خود جای داده است، استفاده کردند.

مبارزه با تغییرات اقلیمی

بر اساس این پیش بینی ها، غذاهای سنتی ممکن است با غذاهای لذیذ غیرعادی مانند سالاد کریکت، استیک آزمایشگاهی، اسپاگتی ساخته شده از آزولا سرخس آبی، گوشت تولید شده توسط چاپگر سه بعدی، کوفته آزولا و سوپ آزولا جایگزین شوند.

این غذاها نسبت به اجداد سنتی خود ردپای کربن کمتری دارند، به این معنی که می توانند در مبارزه با تغییرات آب و هوایی کمک کنند. اما آیا شما قادر به خوردن آنها هستید؟

سالاد کریکت

در حالی که تحقیقات نشان می دهد که گوشت قرمز و محصولات لبنی مسئول بخش بزرگی از انتشار گازهای گلخانه ای هستند، کارشناسان فکر می کنند حشرات جایگزین خوبی خواهند بود.

جیرجیرک ها، کرم ها و مورچه ها دوستدار محیط زیست هستند زیرا از منابع کمتری نسبت به پرورش دام استفاده می کنند و همچنین جایگزین سالمی برای گوشت هستند.

این غذاها توسط جامعه علمی به عنوان “ابر غذای” بعدی معرفی می شوند زیرا سرشار از پروتئین، مواد مغذی، پتاسیم، منیزیم و سه برابر اسیدهای چرب بیشتر از امگا 3 موجود در ماهی آزاد هستند.

گوشت تولید شده در آزمایشگاه

گوشت تولید شده در آزمایشگاه با موانع قانونی مواجه است. با این حال، دانشمندان فکر می کنند که گوشت تولید شده به این روش تا سال 2054 به صورت رایگان برای خرید در دسترس خواهد بود.

این گوشت که به عنوان گوشت پرورشی نیز شناخته می شود، جایگزینی برای گوشت حیوانات واقعی می تواند باشد.

حتی این احتمال وجود دارد که گوشت تولید شده در آزمایشگاه با چاپگر مواد غذایی سه بعدی به شکل واقعی برگر یا استیک تبدیل شود.

برخی از کارشناسان فکر می کنند چاپگرهای سه بعدی مواد غذایی به زودی به تجهیزات معمول آشپزخانه، همراه با توستر، مایکروویو و سرخ کن تبدیل خواهند شد.

اسپاگتی آزولا

اگرچه میوه ها و سبزیجات نسبت به گوشت انتشار گازهای گلخانه ای کمتری دارند، اما نگرانی هایی وجود دارد که تغییرات آب و هوایی در دسترس بودن گزینه های محبوب مانند آووکادو را کاهش دهد.

بنابراین، انتظار می رود گونه های گیاهی غیرمعمول، از جمله آزولا سرخس آبزی که کمتر شناخته شده است، جایگزین این موارد شوند.

کارشناسان دانشگاه ییل ادعا کردند که آزولا می تواند دی اکسید کربن، یک گاز گلخانه ای، را از هوا جذب کند و ممکن است نسبت به سبزیجات معمولی شما نسبت به آب و هوا انعطاف پذیرتر باشد.

تصاویر هوش مصنوعی نشان می‌دهند که آزولا را می‌توان به صورت سه بعدی به اشکالی که ما با آن آشنا هستیم، از اسپاگتی گرفته تا همبرگر، چاپ کرد و حتی برای تهیه سوپ به مایع تبدیل شد.

84 درصد از افرادی که در نظرسنجی در مورد منوی 2054 شرکت کردند، می گویند که این غذاهای جالب را نخواهند خورد.

 

اخبار مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

آخرین اخبار

کپی‌رایت ۲۰۲3, تمامی حقوق متعلق است به نقش فردا است @ طراحی شده در آتلیه نقش فردا