بیشترین افزایش قیمت

روز یکشنبه در بورس شرکت داروسازی کوثر (دکوثر)، شرکت پتروشیمی بوعلی (بوعلی) و شرکت دوده صنعتی پارس (شدوص) نمادهای سبزپوش بازار بودند که بیشترین رشد را داشتند. در فرابورس نیز شرکت سیمان ساوه (ساوه)، شرکت پیشگامان فناوری و دانش آرامیس (تپسی) و شرکت صنایع گلدیران (گلدیرا) بیشترین رشد قیمت را ثبت کردند.

بیشترین کاهش قیمت

در بورس نمادهای پردیس (شرکت سرمایه گذاری پردیس)، کترام (شرکت تولیدی و کاشی تکسرام) و چکاپا (شرکت گروه صنایع کاغذ پارس) در روز یکشنبه بیشترین کاهش قیمت بازار را داشتند و در معاملات فرابورس گروه ایران خودرو دیزل (خاور)، شرکت تولیدی و صنعتی گوهر فام (شفام) و شرکت پتروشیمی تندگویان (شگویا) بیشترین کاهش قیمت را داشتند.

عرضه و تقاضای بازار

در معاملات یکشنبه، 92 نماد صف خرید داشتند و 186 نماد با صف‌ فروش مواجه بودند. مجموع ارزش صف‌های خرید با رشد 7 درصدی نسبت به روز کاری قبل به 169 میلیارد تومان افزایش یافت و مجموع ارزش صف‌های فروش نیز با افزایش 24 درصدی به 500 میلیارد تومان رسید.

030403

پیش بینی بورس امروز

دیروز شاخص کل رشد کرد اما شاخص هم وزن ریزش کرد. 51 درصد نمادهای بازار قرمزپوش بودند و نمادهای وبملت، مبین و فخوز بیشترین اثر کاهشی را بر شاخص داشتند. در مقابل نمادهای شاخص ساز فملی، کگل و نوری با تقاضای حقوقی رشد کردند.

علاوه بر این روز یکشنبه برای چهاردهمین روز سرمایه حقیقی از بورس خارج شد که رقم آن 455 میلیارد تومان بود. دیروز نمادهای وبملت، خاور و خودرو بیشترین خروج پول حقیقی را ثبت کردند.

با اینکه در بازار نیروی صعودی غایب است و تقاضای کمی در بازار ثبت می‌شود، برخی از تحلیلگران معتقدند با اتمام محدودیت دامنه نوسان 2 درصدی، از روز نهم تیر ماه شاهد بهبود روند بازار خواهیم بود. این تحلیلگران رشد بازار در هفته آینده را صرف نظر از اینکه چه کسی رییس جمهور شود، محتمل می‌دانند. در مقابل گروهی دیگر از تحلیلگران معتقدند رویکردها و جهت گیری‌های رییس جمهور بعدی را در تصمیمات سرمایه گذاران و انتظارات آنان نسبت به آینده مهم می‌دانند. این گروه به رشد بازار پس از رییس جمهور شدن حسن روحانی با وعده رفع تحریم‌ها و رییس جمهور شدن ابراهیم رئیسی با وعده حل مشکل بازار سرمایه را به عنوان دو گواه مدعای خود مطرح می‌کنند.