یکشنبه 24 تیر 1403

اخبار برگزیده

اخبار مهم

یادداشت

مهمانی 10 کیلومتری از نگاه نوجوانان موکب‌دار فرهنگسرای گلستان

غدیر، تعیین‌کننده دنیا و آخرت است* حدود 20 نفر از نوجوانان در موکب فرهنگسرای گلستان فعالیت کردند؛ آنها می‌گویند روز غدیر بزرگترین عید ایرانیان است.

به گزارش نقش فردا به نقل از روابط عمومی فرهنگسرای گلستان، جشن بزرگ عید غدیر همراه با برپایی مواکب پذیرایی و اطعام روز گذشته با عنوان «مهانی کیلومتری عید غدیر» در شهر تهران برگزار شد. استقبال میلیونی از این مراسم باشکوه و حضور بیش از 2 هزار موکب نشان می‌داد که برگزاری چنین مراسمی مورد توجه و استقبال مردم قرار می‌گیرد. فرهنگسرای گلستان با برپایی مجموعه غرفه‌هایی در پیاده‌روی 10 کیلومتری عید غدیر حضور پیدا کرد.

ایستگاه ویژه کودک (گریم و نقاشی)، غرفه نوجوانان، پذیرایی از مهمانان جشن غدیر با نوشیدنی و غذا و هدیه دادن به کودکان و نوجوانان از بخش‌های اصلی غرفه مدیریت فرهنگی هنری منطقه 8 بود. بخش اصلی فعالیت‌های موکب غدیر فرهنگسرای گلستان برعهده نوجوانان گذاشته شده بود و حدود 20 نفر از جوانان و نوجوانان بین 15 تا 20 ساله به ارایه خدمات به مردم می‌پرداختند. شنیدن درد و دل‌های آنها، انگیزه‌هایشان از حضور در مهمانی 10 کیلومتری و موکب‌داری و حرف‌دلشان با امیرالمومنین، حرف‌های جذابی را به همراه دارد. مهدیس کیاشمشکی یکی از نوجوانان موکب‌دار است که به تازگی مدرسه‌اش را تمام کرده و آماده ورود به دانشگاه است. نخستین تجربه موکب‌داری او در جشن امام رضایی‌ها رقم خورده و اینبار در مهمانی 10 کیلومتری عید غدیر تجربه‌ای دوباره برای خدمت‌رسانی به مردم پیدا کرده است.

این نوجوان 19 ساله می‌گوید کارهای میدانی و دسته‌جمعی حال و هوای خاص خود را دارد و می‌تواند باعث ایجاد شادی در بین مردم شود. بهاره محمدی نوجوان 15ساله دیگری است که در سال گذشته نخستین تجربه موکب‌داری مهمانی 10 کیلومتری عید غدیر را داشته و امسال برای دومین بار در موکب‌های غدیر فعالیت می‌کند. او می‌گوید به عشق امیرالمومنین و با هدف ایجاد شادی در دل مردم در موکب حاضر شده است. او از امام علی علیه السلام درخواست می‌کند تا به درگاه خداوند دعا کند که همه دختران و پسران ایرانی عاقبت بخیر و موفق شوند.

سعید مریمی، پسر نوجوانی است که از طریق دوستانش با فرهنگسرای گلستان آشنا شده و برای اولین بار به عنوان موکب‌دار مهمانی 10 کیلومتری عید غدیر حاضر شده است. او عید غدیر را بزرگترین عید شیعیان می‌داند و می‌گوید: در این روز هر کاری که دل مردم را شاد کند و شعف را برایشان به ارمغان بیاورد، باید انجام شود. مهمانی 10 کیلومتری فرصتی برای ایجاد همین شور و شادی در جامعه است.

سیدامین برغبانی، نوجوان 15 ساله‌ای است که پیش از این موکب‌دار جشن بزرگ «امام رضایی‌ها» بوده و حالا در غرفه نوجوانان موکب عید غدیر فعالیت می‌کند. او می‌گوید: این جشن بزرگ با جمعیت چند صدهزار نفری حس و حال بسیار خوبی به شهر می‌بخشد و همه مردم را شاد می‌کند.

یاسین ناگهی، نوجوان 16 ساله رکورددار حضور در موکب‌های جشن است و امسال برای ششمین بار این تجربه را تکرار می‌کند. او می‌گوید: غدیر تعیین‌کننده دنیا و آخرت ماست و به گفته معصومین اگر غدیر و اهداف آن جدی گرفته می‌شد بسیاری از اتفاقات تلخی که پس از آن رخ داد به وقوع نمی‌پیوست.

 

مهمانی 10 کیلومتری عید غدیر در شرایطی برگزار شد که نوجوانان نقش پررنگی در اجرای آن داشتند. حرف‌های آنها نشان می‌داد که تجربه حضور در چنین جشنی و خدمت به مردم حس و حال معنوی زیادی را برایشان به همراه داشته است.

اخبار مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

آخرین اخبار

کپی‌رایت ۲۰۲3, تمامی حقوق متعلق است به نقش فردا است @ طراحی شده در آتلیه نقش فردا