چهارشنبه 3 مرداد 1403

اخبار برگزیده

اخبار مهم

یادداشت

جنجال بر سر یک سرمربی ایرانی!

باشگاه الریان بیانیه‌ای را علیه باشگاه الشمال منتشر کرده که علت درگیری دو باشگاه، پویا اسبقی، سرمربی ایرانی است.

به گزارش نقش فردا به نقل از “ورزش سه“، جنجال بزرگی به دلیل مذاکرات الریان با پویا اسبقی، سرمربی ایرانی – سوئدی الشمال صورت گرفته است. دو باشگاه با انتشار بیانیه و مصاحبه‌هایی، علیه یکدیگر جبهه گرفته و همدیگر را به شکایت تهدید کرده‌اند که این موضوع مورد توجه رسانه‌های قطر قرار گرفته است.

داستان از این قرار است که پس از فسخ قرارداد لئوناردو ژاردیم با الریان، مدیران این باشگاه برای انتخاب جانشین سرمربی پرتغالی، به سراغ پویا اسبقی، سرمربی الشمال رفته‌اند. حالا این موضوع با واکنش باشگاه الشمال روبرو شده و آنها اعتقاد دارند که این مذاکره، غیرقانونی بوده است.

چند روز پیش بود که مشعل العلی، رئیس هیات مدیره باشگاه الشمال گفته بود: پویا اسبقی سرمربی سوئدی با ما ادامه می‌دهد و هیچ باشگاهی در قطر حق ندارد از بند جریمه مندرج در قرارداد طبق قانون افتخار بین باشگاه‌ها استفاده کند.

2049961

روز گذشته نیز ابراهیم السادة، رئیس باشگاه الشمال قطر، انتقاد شدیدی به مدیریت باشگاه الریان به خاطر مذاکره با پویا اسبقی وارد کرد. رئیس باشگاه الشمال گفت: ما از ورود غیرمجاز باشگاه الریان برای عقد قرارداد با سرمربی سوئدی‌مان، پویا اسبقی، شگفت‌زده شدیم. الریان سرمربی ما را تحریک کرد که قراردادش را که هنوز دو فصل دیگر ادامه دارد، فسخ کرده و از بند فسخ استفاده کند.

السادة افزود: ما به سرمربی‌مان، ۲۰۰ هزار دلار اضافه بر قراردادش پیشنهاد دادیم تا او در تیم بماند و اسبقی هم موافقت کرد. سپس، در همان شب به ما اطلاع داد که می‌خواهد به الریان برود، زیرا پیشنهاد مالی آن‌ها بسیار بالاتر است.

رئیس باشگاه الشمال تأکید کرد: احترام به باشگاه الشمال حقی است که همه باید رعایت کنند و ما به هیچ‌کس اجازه نخواهیم داد که حقوق ما را ضایع کند.

این اظهارات با واکنش رسمی باشگاه الریان همراه شد. آنها در اطلاعیه طولانی که منتشر کرده، به اظهارات رئیس باشگاه الشمال درباره مذاکرات با پویا اسبقی، پاسخ دادند.

2049959
این متن بیانیه طولانی الریان درخصوص رد ادعاهای باشگاه الشمال درخصوص مذاکره غیرقانونی با پویا اسبقی است.

الریان اعلام کرد که ابتدا با رئیس باشگاه الشمال تماس گرفته و از او درخواست کرده که در صورت عدم ممانعت، مذاکرات با پویا اسبقی را آغاز کند. این باشگاه در بیانیه خود نوشته: ما با رئیس بخش فوتبال باشگاه الشمال (مدارک آن موجود است) تماس گرفتیم تا در صورت عدم مخالفت آنها با شروع مذاکرات با مربی مورد نظر، اقدام کنیم. از آنجا که مخالفتی از سوی آنها وجود نداشت و حقوق همه طرف‌ها محفوظ بود، باشگاه الریان گام‌های عملی برای هماهنگی با تمام نهادهای ذی‌ربط در امور قراردادهای ورزشی در کشور برداشت. این اقدامات براساس تمایل مربی به هدایت باشگاه الریان صورت گرفت.

باشگاه الریان در این بیانیه تأیید کرده: باشگاه الریان همواره به بالاترین استانداردهای شفافیت، حرفه‌ای‌گری و اخلاقی در تمام تعاملات و مذاکرات خود متعهد بوده و هیچ‌گونه تجاوز یا نیت بدی در هیچ‌یک از مراحل مذاکرات وجود نداشته است. مذاکرات نیز ادامه نمی‌یافت اگر باشگاه الریان با مدرک مخالفت باشگاه الشمال مواجه می‌شد.

در ادامه بیانیه الریان آمده: علی‌رغم صحت و قانونی بودن مذاکرات یا امضای قرارداد با مربی سوئدی، پویا اسبقی، توسط باشگاه الریان، اظهارات ریاست باشگاه الشمال تنها نشان‌دهنده عدم هماهنگی داخلی بین بخش فوتبال و مدیریت باشگاه الشمال است و باشگاه الریان هیچ مسئولیتی در این مورد ندارد.

الریان در ادامه تأیید کرد که برای رد اتهامات نسبت داده شده از سوی رئیس الشمال و اثبات اشتباه بودن آن‌ها، به دادگاه مراجعه خواهد کرد تا حق اعتباری خود را بازپس گیرد.

2049960

اخبار مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

آخرین اخبار

کپی‌رایت ۲۰۲3, تمامی حقوق متعلق است به نقش فردا است @ طراحی شده در آتلیه نقش فردا