دوشنبه 1 مرداد 1403

اخبار برگزیده

اخبار مهم

یادداشت

کدام بازیگر ایرانی در جهان معروف تر است؟

بسیاری از مخاطبان فارسی زبان به دنبال کسب اطلاعات در مورد بازیگران و سلبریتی‌های خارجی هستند. اما جالب است بدانید که این مسأله درباره بازیگران کشور خودمان هم وجود دارد؛ یعنی ساکنین کشور‌های مختلف آثار برخی از بازیگران وکارگردانان مشهور ایرانی را دنبال می‌کنند.

به گزارش نقش فردا به نقل از روزیاتو؛ در این مطلب قصد داریم به بررسی این موضوع بپردازیم که خارجی‌ها بیشتر کدام بازیگر ایرانی را می‌شناسند و بهترین بازیگر ایرانی در جهان کیست.

 

 

عزتالله انتظامی، بهترین بازیگر ایرانی در جهان

وقتی که صحبت از بهترین بازیگر ایرانی در جهان می‌شود، نباید نام عزت‌الله انتظامی را از یاد برد. عزت‌الله انتظامی یکی از برجسته‌ترین بازیگران تئاتر و سینمای ایران بود که با توانمندی‌های هنری خود تحسین بسیاری را به دست آورد. او تحصیلات خود را در دانشکده تئاتر آلمان به پایان رساند و پس از بازگشت به ایران، به فعالیت‌های تئاتری و سینمایی خود ادامه داد.

اولین بازی برجسته انتظامی در فیلم «گاو» به کارگردانی داریوش مهرجویی بود که باعث شد او در محافل سینمایی به شهرت برسد. انتظامی در طول سال‌های فعالیتش نقش‌های متعددی را ایفا کرد و با بازی در فیلم‌های مختلف، محبوبیت و احترام زیادی را کسب کرد. او همچنین در جشنواره‌های بین‌المللی نیز شناخته شده و از جمله بازیگران ایرانی بوده که توانسته توجه خارجی‌ها را به خود جلب کند.

 

 

پرویز پرستویی

پرویز پرستویی از بازیگران برجسته و پرآوازه سینمای ایران است که با بازی در فیلم‌های مختلف، توانسته جای ویژه‌ای در دل مخاطبان داخلی و خارجی باز کند. او فعالیت خود را از تئاتر آغاز کرد و به تدریج وارد دنیای سینما شد.

«لیلی با من است»، یکی از فیلم‌های مشهور او بود که هم در ایران و هم در خارج از کشور مورد استقبال قرار گرفت. همچنین پرستویی در تئاتر نیز کار‌های برجسته‌ای انجام داده و توانسته با اجرای نقش‌های مختلف، هنردوستان زیادی را به خود جذب کند.

 

 

خسرو شکیبایی

خسرو شکیبایی از جمله بازیگران توانمند و پرطرفدار ایران بود که فعالیت حرفه‌ای خود را از سال ۱۹۶۳ آغاز کرد. او با بازی در فیلم «خط قرمز» به کارگردانی مسعود کیمیایی به شهرت رسید. این فیلم توانست توجه بسیاری از مخاطبان و منتقدان را به خود جلب کند و شکیبایی را به عنوان یکی از بازیگران مطرح معرفی کند.

پس از آن، شکیبایی با بازی در فیلم «هامون» به کارگردانی داریوش مهرجویی، محبوبیت بیشتری پیدا کرد و توانست جایگاه ویژه‌ای در سینمای ایران به دست آورد. خسرو شکیبایی با بازی در نقش‌های مختلف، توانست مهارت‌های خود را به نمایش بگذارد و علاوه بر مخاطبان داخلی، در میان مخاطبان خارجی نیز شناخته شود.

 

 

محمدرضا فروتن

محمدرضا فروتن از جمله بازیگران معروف ایرانی در دنیا است که بدون داشتن تحصیلات تخصصی در رشته سینما، توانسته به موفقیت‌های چشمگیری دست یابد. او در دانشگاه روانشناسی خوانده و دارای مدرک دکتری روانشناسی است، اما علاقه‌اش به بازیگری او را به سمت این حرفه کشاند.

فروتن با بازی در فیلم «قرمز» به کارگردانی فریدون جیرانی به شهرت رسید و به یکی از سوپراستار‌های سینمای ایران تبدیل شد. او در فیلم‌های کارگردانان معروفی مانند مسعود کیمیایی نیز بازی کرده و توانسته نقش‌های برجسته‌ای را ایفا کند.

فیلم‌های محمدرضا فروتن توسط مخاطبان داخلی و خارجی دنبال می‌شوند و او یکی از بازیگرانی است که توانسته در خارج از مرز‌های ایران نیز شناخته شود.

 

 

پیمان معادی

یکی از بازیگران ایرانی که جهانی شدند، پیمان معادی است. پیمان معادی، یکی از هنرمندان مشهور و محبوب ایرانی است که در زمینه کارگردانی، نویسندگی و بازیگری فعالیت دارد. او در ابتدا به عنوان نویسنده فعالیت می‌کرد و با نگارش فیلمنامه‌های موفق، توانایی خود را در این زمینه نشان داد.

پس از آن با بازی در فیلم «درباره الی» به کارگردانی اصغر فرهادی، توانست استعداد بازیگری خود را به نمایش بگذارد و به سرعت به یکی از بازیگران مطرح تبدیل شد.

پیمان معادی در فیلم‌های خارجی نیز نقش‌آفرینی کرده و توانسته در جشنواره‌های بین‌المللی به موفقیت‌هایی دست یابد. بازی در فیلم‌های «جدایی نادر از سیمین» و «کمپ ایکس ری» از جمله کار‌هایی است که او را در بین مخاطبان خارجی به شهرت رسانده است.

 

 

شهاب حسینی، بهترین بازیگر ایرانی در جهان

از نظر بسیاری از افراد و علاقه‌مندان به فیلم و سینما، شهاب حسینی بهترین بازیگر ایرانی در جهان است. شهاب حسینی یکی از بازیگران محبوب و پرطرفدار ایرانی است که فعالیت حرفه‌ای خود را از رادیو آغاز کرد. او سپس به تلویزیون و سینما روی آورد و با بازی در سریال‌ها و فیلم‌های مختلف، توانست جایگاه ویژه‌ای در دل مخاطبان پیدا کند. شهاب حسینی در سال ۲۰۰۹ با بازی در فیلم «سوپراستار» سیمرغ بلورین بهترین بازیگر مرد را دریافت کرد و پس از آن با بازی در فیلم «جدایی نادر از سیمین» به کارگردانی اصغر فرهادی، جایزه خرس نقره‌ای بهترین بازیگر مرد از جشنواره برلین را به دست آورد.

این موفقیت‌ها باعث شد که شهاب حسینی به یکی از بازیگران شناخته‌شده در سطح بین‌المللی تبدیل شده و نام او در محافل سینمایی جهان مطرح شود.

 

 

پارسا پیروزفر

پارسا پیروزفر، بازیگر، نویسنده، کارگردان تئاتر، مترجم و نقاش ایرانی، با چهره جذاب و بازی‌های درخشان خود همیشه مورد توجه قرار گرفته است. او فعالیت هنری خود را با بازی در تئاتر آغاز کرد و با بازی در نقش‌های مختلف، توانست توانایی‌های هنری خود را به نمایش بگذارد.

پیروزفر با بازی در فیلم «پری» به کارگردانی داریوش مهرجویی به شهرت رسید و پس از آن در فیلم‌ها و تئاتر‌های متعددی بازی کرد.

همچنین پیروزفر به عنوان کارگردان تئاتر فعالیت دارد و آثار برجسته‌ای را به صحنه برده است. پیروزفر با توجه به توانایی‌های متعددش، یکی از هنرمندان بین‌المللی ایران محسوب می‌شود که در خارج از کشور نیز شناخته شده است.

 

 

حامد بهداد

حامد بهداد یکی از بازیگران توانمند سینمای ایران است که از همان ابتدای ورود به عرصه بازیگری، توانست شهرت زیادی کسب کند. او با بازی در فیلم‌های مختلف و همکاری با کارگردانان برجسته‌ای مانند عباس کیارستمی، مسعود کیمیایی و داریوش مهرجویی، توانست جایگاه ویژه‌ای در سینمای ایران پیدا کند.

فیلم «روز سوم»، یکی از آثار برجسته‌ای است که بهداد در آن بازی کرده و توانسته توجه بسیاری را به خود جلب کند. او برای بازی در این فیلم جوایز زیادی دریافت کرده و به همین دلیل به یکی از بازیگران شناخته‌شده در سطح بین‌المللی تبدیل شده است.

 

 

بهروز وثوقی، بهترین بازیگر ایرانی در جهان

بهروز وثوقی یکی از بازیگران قدیمی و محبوب سینمای ایران است که در دهه چهل به یکی از ستاره‌های بزرگ سینما تبدیل شد. او تا به حال در بیش از ۹۰ تئاتر، فیلم و سریال بازی کرده و توانسته با بازی در نقش‌های مختلف، طرفداران زیادی پیدا کند. معروف‌ترین فیلم درام او، «قیصر» به کارگردانی مسعود کیمیایی بود که باعث شد به یکی از بازیگران برجسته سینمای ایران تبدیل شود.

پس از آن، وثوقی در فیلم‌های زیادی مانند «گوزن‌ها» و «داش آکل» بازی کرد و با بازی در این فیلم‌ها، به شهرت بیشتری دست یافت. فیلم «سوته دلان» نیز یکی از آثار معروف وثوقی است که به شهرت جهانی‌اش کمک کرده‌اند.

 

 

فاطمه معتمد آریا

فاطمه معتمد آریا از جمله بازیگران برجسته و معروف سینمای ایران است که تا به حال جوایز زیادی را برنده شده و شهرت جهانی دارد. معتمد آریا بی شک در فهرست بهترین بازیگر ایرانی در جهان جا دارد.

فاطمه معتمد آریا با بازی در فیلم‌های کمدی و درام، توانست توانایی‌های هنری خود را به نمایش بگذارد و در جشنواره‌های بین‌المللی جوایز متعددی دریافت کند. فیلم‌های «اینجا بدون من» و «گیلانه» از جمله آثار معروف او هستند که در آن‌ها خوش درخشیده و توانسته است توجه مخاطبان داخلی و خارجی را به خود جلب کند.

اخبار مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

آخرین اخبار

کپی‌رایت ۲۰۲3, تمامی حقوق متعلق است به نقش فردا است @ طراحی شده در آتلیه نقش فردا