دوشنبه 1 مرداد 1403

اخبار برگزیده

اخبار مهم

یادداشت

باتری جدید، بازار خودروهای برقی دست‌دوم را داغ می‌کند

شرکت جیلی از سلول باتری LFP جدید خود رونمایی کرده که دارای ۱۹۲ وات‌ساعت بر کیلوگرم تراکم انرژی است. چرخه عمر این باتری ۵۰ساله است و قابلیت شارژ سریع ۸۰درصد در کمتر از ۲۰دقیقه را دارد.

به گزارش نقش فردا به نقل از مهر، فناوری‌ای که شرکت خودروسازی جیلی به کار گرفته باتری آهن فسفاتی است که در خودروی مدل3 پایه تسلا به کار رفته است. این باتری را می‌توان 3500 بار شارژ کرد که معادل یک‌میلیون کیلومتر است و از مقاومت بالای باتری‌های BYD و تسلا نیز بیشتر به حساب می‌آید.

این شرکت چینی مدعی است باتری‌های LFP مزایای زیادی برای بازار خودروهای برقی دست‌دوم دارند زیرا وسایل نقلیه برقی می‌توانند عملکرد بیش از 600هزار مایل را با حداقل کاهش ظرفیت حفظ کنند. این دوام با در نظر گرفتن میانگین مسافت سالانه رانندگی معادل تقریبا 50 سال عمر مفید است. علاوه بر آن جیلی از نانوتوب‌های کربن و پوشش ارتقایافته استفاده می‌کند که حرکت یون‌های لیتیوم را سرعت می‌بخشد و در نتیجه مدت‌زمان لازم برای رساندن شارژ باتری از 10 به 80درصد فقط 17دقیقه خواهد بود.

جیلی قصد دارد سلول‌های باتری LFP را قبل از ارائه به مشتریان دیگر در خودروهای SUV گلکسی E5 به کار گیرد. این شرکت برای تضمین باتری تست‌های متعدد و سختی روی آن انجام داده است.

اخبار مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

آخرین اخبار

کپی‌رایت ۲۰۲3, تمامی حقوق متعلق است به نقش فردا است @ طراحی شده در آتلیه نقش فردا