چهارشنبه 3 مرداد 1403

اخبار برگزیده

اخبار مهم

یادداشت

*نوجوانان عاشورایی «گلستان»، نامه‌ای به امام حسین (ع) می‌نویسند

پنجمین نشست از ویژه برنامه «بچه‌های ایران آینده» با حال و هوای عاشورایی به استقبال ماه محرم می‌رود.

به گزارش نقش فردا به نقل از روابط عمومی فرهنگسرای گلستان، پنجمین نشست از ویژه برنامه «بچه‌های ایران آینده» همزمان با فرارسیدن ماه محرم و با حال و هوای عاشورایی به همت فرهنگسرای گلستان برگزار می‌شود.

این ويژه برنامه با هدف تربیت کنشگران فرهنگی نوجوان در حوزه نویسندگی، داستان‌نویسی و رویاپردازی برگزار می‌شود و در جدیدترین جلسه آن سراغ یک موضوع عاشورایی رفته است؛ براین اساس، جمعی از نوجوانان نامه‌ای خطاب به امام حسین علیه السلام می‌نویسند و تلاش می‌کنند پیام‌هایی که از واقعه عظیم کربلا دریافت کرده‌اند را با حضرت اباعبدالله در میان بگذارند. در معرفی این نشست آمده است: «تو کجای قصه عاشورایی؛ اگر با یک ماشین زمان، روز عاشورا به ۱۰ محرم ۶۱ هجری می‌رفتی کجای قصه عاشورا قرار می‌گرفتی؟»مریم خلجی به عنوان تسهیلگر در این نشست حضور خواهد داشت و نوجوانان را راهنمایی و هدایت خواهد کرد.

وی پژوهشگر حوزه ادبیات است و تجربه خوبی از فعالیت جمعی با نوجوانان دارد. براساس این گزارش، سلسله نشست‌های «بچه‌های ایران آینده» با محوریت «تمرکز بر رویاپردازی» برگزار می‌شود و تلاش دارد ضمن هدایــت قــوه تخیــل نوجوانان، فضایــی بــرای پــرورش استعدادهای نویسندگی و روایتگری آنان فراهم کند. تاکنون 4 نشست از این ویژه برنامه در فرهنگسرای گلستان برگزار شده و پنجمین جلسه از آن با حال و هوای عاشورایی به استقبال عزای سید و سالار شهیدان می‌رودو.این ویژه برنامه روز یکشنبه ۱۷ تیرماه از ساعت 16 در سالن کنفرانس فرهنگسرای گلستان برگزار می‌شود. ورود برای عموم نوجوانان علاقه‌مند بلامانع است.

اخبار مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

آخرین اخبار

کپی‌رایت ۲۰۲3, تمامی حقوق متعلق است به نقش فردا است @ طراحی شده در آتلیه نقش فردا