یکشنبه 31 تیر 1403

اخبار برگزیده

اخبار مهم

یادداشت

نتایج آزمون نهایی دوازدهم بعد از برگزاری کنکور اعلام می‌شود

وزارت آموزش و پرورش در اطلاعیه‌ای اعلام کرد: نتایج اولیه امتحانات نهایی دانش‌آموزان پایه دوازدهم سال تحصیلی ۱۴۰۳ - ۱۴۰۲ پس از کنکور اعلام می‌شود.

به گزارش نقش فردا از وزارت آموزش و پرورش، طبق اعلام قبلی مبنی بر اعلام نتایج اولیه آزمون های نهایی پایه دوازدهم از روز شنبه ۱۶ تیر که مقرر بود به تدریج اعلام شود، نظر به تصحیح قریب به اتفاق پاسخ‌برگ های شرکت کننده در این آزمون ها، لیکن بنابر درخواست متواتر دانش آموزان، اولیا، مدیران مدارس و معلمان مبنی بر تعویق اعلام نتایج تا بعد از برگزاری آزمون سراسری نوبت دوم، مراتب در جلسه ستاد عالی آزمون ها که روز گذشته برگزار شد، مطرح و پس از هماهنگی با سازمان ملی سنجش و ارزشیابی نظام آموزش کشور مصوب شد.

بنابراین پس از آزمون سراسری، نتایج آزمون نهایی خردادماه با مراجعه به پنجره واحد خدمات الکترونیک وزارت آموزش و پرورش my.medu.ir قابل دریافت است. همچنین توصیه می‌شود دانش آموزان از فرصت باقیمانده برای جمع بندی مطالب و آمادگی بیشتر در آزمون سراسری استفاده کنند.

به گزارش ایرنا، محسن زارعی رئیس مرکز ارزشیابی و تضمین کیفیت آموزش و پرورش روز چهارشنبه – ۱۳ تیرماه – اعلام کرده بود که نتایج امتحانات نهایی دانش‌آموزان ۱۶ تیر اعلام می‌شود و دانش‌آموزان تا ۲۰ تیر برای اعتراض فرصت دارند.

آزمون گروه‌های آزمایشی علوم ریاضی و فنی و علوم انسانی صبح و آزمون گروه های آزمایشی هنر و زبان‌های خارجی بعدازظهر روز پنجشنبه – ۲۱ تیر ماه – و آزمون گروه آزمایشی علوم تجربی صبح روز جمعه – ۲۲ تیرماه برگزار می‌شود.

اخبار مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

آخرین اخبار

کپی‌رایت ۲۰۲3, تمامی حقوق متعلق است به نقش فردا است @ طراحی شده در آتلیه نقش فردا