بیشترین افزایش قیمت

روز یکشنبه در بورس شرکت مپنا (رمپنا)، شرکت مخابرات ایران (اخابر) و شرکت فنرسازی خاور (خفنر) بیشترین افزایش قیمت را ثبت کردند. در فرابورس نیز شرکت محصولات کاغذی لطیف (لطیف)، شرکت تهیه و توزیع غذای دنا آفرین فدک (گدنا) و شرکت رایان هم افزا (رافزا) بیشترین افزایش قیمت را داشتند.

بیشترین کاهش قیمت

در بورس نمادهای قشکر (شرکت شکر شاهرود)، سفار (شرکت سیمان فارس) و ددام (شرکت داروسازی زاگرس فارمد پارس) در روز یکشنبه بیشترین کاهش قیمت بازار را داشتند و در معاملات فرابورس شرکت سرمایه گذاری مسکن زاینده رود (ثرود)، شرکت سرمایه گذاری تدبیرگران (سدبیر) و شرکت تولیدی و خدمات صنایع نسوز توکا (کتوکا) بیشترین کاهش قیمت را داشتند.

عرضه و تقاضای بازار

در معاملات شنبه، 70 نماد صف خرید داشتند و 41 نماد با صف‌ فروش مواجه بودند. مجموع ارزش صف‌های خرید با رشد 18 درصدی نسبت به روز کاری قبل به 217 میلیارد تومان افزایش یافت و مجموع ارزش صف‌های فروش نیز با کاهش 23 درصدی به 212 میلیارد تومان رسید.

020925

پیش بینی بورس امروز

روز شنبه بورس تهران برخلاف انتظارات با رشد تقاضا و افزایش ارزش معاملات سهام مواجه بود. ارزش معاملات خرد سهام با رشد 22 درصدی به 5 هزار و 385 میلیارد تومان رسید.

نمادهای فولاد، رمپنا، اخابر و فارس بیشترین اثر مثبت را بر شاخص داشتند و در مقابل، شپنا، کگل و کچاد مانع رشد بیشتر شاخص شدند.

پس از افت بازار در روزهای سه‌شنبه و چهارشنبه، در معاملات شنبه بازار جو مثبتی پیدا کرد و تقاضا رشد کرد. به طوری که شاهد ورود پول حقیقی بودیم.

با توجه به رشد تقاضا و افزایش قیمت سهام بخش بزرگی از بازار در سراسر معاملات شنبه، انتظار می‌رود امروز بازار با تقاضای خوبی آغاز شود و شاهد رشد شاخص‌ها دست کم در ابتدای معاملات بازار باشیم.