سه‌شنبه 28 فروردین 1403

اخبار برگزیده

اخبار مهم

یادداشت

خریداران خودروهای وارداتی چقدر ضرر کردند؟

قیمت خودرو‌های وارداتی از زمان تزریق به بازار آزاد بین ۲۰۰ تا ۲۸۰ میلیون ریخته است
خودرو های وارداتی

به گزارش نقش فردا به نقل از فرارو؛ قیمت چانگان CS ۳۵ پلاس تیپ ۳ که جزو اولین مدل‌های وارداتی است، در بازار آزاد خودرو به یک میلیارد و ۴۵۰ میلیون رسیده.

اوایل مهرماه که چانگان CS ۳۵ پلاس تیپ ۳ یک مدل وارداتی تازه‌وارد به‌حساب می‌آمد، به‌طور متوسط یک میلیارد و ۷۳۰ میلیون آگهی می‌شد و حالا فروشنده‌های آن ظرف سه ماه حدود ۲۸۰ میلیون از پیشنهاد اولیه‌شان پایین آمدند. قیمت چانگان CS ۳۵ پلاس تیپ ۲ در همین مدت ۲۵۰ میلیون ریخته و کیا سلتوس که جدید‌ترین محصول وارداتی است، ظرف یک ماه حداقل ۲۰۰ میلیون ارزان شده.

چانگان CS ۳۵ پلاس تیپ ۲؛ ۲۵۰ میلیون کاهش

قیمت چانگان CS ۳۵ پلاس تیپ ۲ در بازار آزاد به یک میلیارد و ۳۵۰ میلیون تومان رسیده است. محصولی که اوایل مهرماه کنار چانگان CS ۳۵ پلاس تیپ ۳ به‌عنوان اولین مدل‌های وارداتی راهی بازار شدند و آن موقع به‌طور متوسط یک میلیارد و ۶۰۰ میلیون تومان آگهی می‌شد.

قیمت چانگان CS ۳۵ پلاس تیپ ۲ در بازار آزاد به‌این ترتیب ظرف تقریبا سه ماه ۱۵ درصد آب رفته است و حالا نسبت به نرخ مصوب فقط ۷۶ میلیون تومان بیشتر است. چون چانگان CS ۳۵ پلاس تیپ ۲ با قیمت یک میلیارد و ۲۷۴ میلیون تومان از نمایندگی سایپا به خریداران اولیه تحویل داده شده است.

چانگان CS ۳۵ پلاس بعد وقفه سه ساله از زمان توقف تولید چانگان‌های نسل قبلی به کشور آمده و اولین بار در سال ۲۰۱۸ به بازار چین معرفی شده است.

چانگان CS ۳۵ پلاس تیپ ۲ از یک موتور توربوشارژ ۱.۴ لیتر استفاده می‌کند که حداکثر قدرت و گشتاور خروجی آن به‌ترتیب ۱۶۰ اسب‌بخار و ۲۶۰ نیو تن‌متر است و به‌ازای هر ۱۰۰ کیلومتر ۷.۶ لیتر بنزین مصرف می‌کند.

چانگان CS ۳۵ پلاس تیپ ۳؛ ۲۸۰ میلیون کاهش

قیمت چانگان CS ۳۵ پلاس تیپ ۳ در بازار آزاد الان که به آخرین روز‌های آذر نزدیک می‌شویم، به یک میلیارد و ۴۵۰ میلیون تومان رسیده است.

چانگان CS ۳۵ پلاس تیپ ۳ درحالی کمتر از یک میلیارد و ۵۰۰ در بازار آزاد ارزش دارد که اگر اوایل مهرماه و همزمان با ورود اولین نسخه‌های آن به بازار آزاد سراغش می‌رفتید، باید به‌طور متوسط یک میلیارد و ۷۳۰ میلیون تومان هزینه می‌کردید.

قیمت چانگان CS ۳۵ پلاس تیپ ۳ در این مدت نهایتا تا مرز یک میلیارد و ۸۰۰ بالا رفته، اما الان درمقایسه با اوایل مهرماه شاهد ریزش ۲۸۰ میلیونی است.

قیمت چانگان CS ۳۵ پلاس تیپ ۳ به‌این ترتیب در این مدت ۱۶ درصد کاهش داشته و حالا درمقایسه با نرخ مصوب نمایندگی، ۱۷۶ میلیون تومان کمتر است.

چانگان CS ۳۵ پلاس تیپ ۳ در نمایندگی سایپا یک میلیارد و ۲۷۴ میلیون یعنی تقریبا ۱۳۰ میلیون بیشتر از چانگان CS ۳۵ پلاس تیپ ۲ فروخته شده است. مدلی که از نظر فنی تفاوتی با چانگان CS ۳۵ پلاس تیپ ۲ ندارد، اما اساسا به آپشن‌های بیشتری مجهز شده است.

اضافه شدن سقف شیشه‌ای یا همان پانوراما، دوربین جانبی، ایربگ‌های جانبی و سیستم تهویه اتومات، جزو مهمترین تفاوت‌های چانگان CS ۳۵ پلاس تیپ ۳ در مقایسه با تیپ ۲ است که همین آپشن‌ها حدود ۱۳۰ میلیون آب می‌خورد.

کیا سلتوس؛ ۲۰۰ میلیون کاهش

کیا سلتوس جدید‌ترین خودرو وارداتی در بازار آزاد است. بعد از اولین عرضه کیا سلتوس در سامانه فروش خودرو‌های وارداتی، اواخر آبان اولین نسخه از کیا سلتوس ۲۰۲۳ به متقاضیان این خودرو تحویل داده شد و آن‌ها برای خودرویی که دو میلیارد و ۶۶۰ میلیون هزینه کرده بودند، حداقل چهار میلیارد و ۱۰۰ میلیون قیمت گذاشتند.

قیمت کیا سلتوس البته توسط یکسری از خریداران تا مرز شش میلیارد هم بالا رفت، اما الان می‌شود همین محصول را با قیمت سه میلیارد و ۹۰۰ میلیون خرید.

کیا سلتوس به این ترتیب در بازار آزاد ظرف یک ماه حداقل ۲۰۰ میلیون ارزان شده و با ادامه این روند می‌توانیم منتظر ریزش قیمت سایر محصولات وارداتی هم باشیم.

کیا سلتوس که محصول وارداتی کوشا خودرو است، به موتور ۱.۶ لیتر تنفس طبیعی مجهز شده. حداکثر گشتاور خروجی ۱۵۱ نیو‌تن‌متر و حداکثر قدرت ۱۲۱ اسب‌بخار جزو مهمترین مشخصات فنی آن به حساب می‌آید که توسط گیربکس شش سرعته اتومات به چرخ‌ها منتقل می‌شود. راننده کیا سلتوس می‌تواند نهایتا با سرعتی معادل ۱۸۰ کیلومتر بر ساعت حرکت کند و مصرف سوخت ترکیبی خودرو، ۶.۹ لیتر به ازای ۱۰۰ کیلومتر تخمین زده می‌شود.

اخبار مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

آخرین اخبار

کپی‌رایت ۲۰۲3, تمامی حقوق متعلق است به نقش فردا است @ طراحی شده در آتلیه نقش فردا