پنج‌شنبه 30 فروردین 1403

اخبار برگزیده

اخبار مهم

یادداشت

ساخت خودرو‌های ضد گلوله سبک و سنگین داخلی

فرمانده یگان‌های ویژه فراجا، گفت: انواع خودرو‌های حمل نفر، خودرو‌های ضدگلوله و آب‌پاش را در داخل کشور به صورت صد در صد داخلی تولید می‌کنیم.

به گزارش نقش فردا به نقل از فرارو فرمانده یگان‌های ویژه فراجا با بیان اینکه در ساخت خودرو‌های ضدگلوله سبک و سنگین در منطقه حرف برای گفتن داریم، گفت: نخستین سلاح لیزری در کشور توسط یگان ویژه ساخته شده است.

به گزارش تسنیم، سردار حسن کرمی، فرمانده یگان‌های ویژه فراجا با اشاره به اینکه ۹۰ درصد تجهیزات یگان‌های ویژه در داخل کشور تولید می‌شود، اظهار کرد: انواع خودرو‌های حمل نفر، خودرو‌های ضدگلوله و آب‌پاش را در داخل کشور به صورت صد در صد داخلی تولید می‌کنیم.

وی با اشاره به توان تولید سلاح در یگان ویژه فراجا تصریح کرد: نخستین سلاح لیزری در کشور و همچنین چند تجهیزات نظامی جدید دیگر، در یگان‌های ویژه فرماندهی انتظامی کل کشور ساخته شده است.

سلاح‌های یگان ویژه در داخل کشور تولید می‌شوند

فرمانده یگان‌های ویژه فراجا با بیان اینکه سلاح “مصاف” که وزارت دفاع آن را می‌سازد، به عنوان سلاح آموزشی در داخل یگان‌های ویژه استفاده می‌شود، گفت: همچنین مسلسل دستی (مسلسل دستی ام‌پی‌۵) و سلاح کمری که یگان‌های ویژه از آن استفاده می‌کنند، کاملاً در داخل کشور تولید می‌شوند.

کرمی گفت: البته یک سری تجهیزات فنی هست که وزارت دفاع آن‌ها را وارد می‌کند؛ این اقلام حدود ۱۰ درصد از تجهیزات یگان ویژه می‌شود، به غیر از این اقلام سایر تجهیزات یگان ویژه داخلی هستند.

وی با اشاره به تحریم‌های دشمنان و کشور‌های متخاصم گفت: تحریم‌ها به ما کمک کرده و هیچ محدودیتی برای ما ایجاد نکرده است به عنوان مثال در حوزه ساخت خودرو‌های ضدگلوله سبک و سنگین در منطقه حرف برای گفتن داریم.

به گفته فرمانده یگان‌های ویژه فراجا، تنها موتورسیکلت‌های عملیاتی پلیس است که از خارج از کشور وارد می‌شوند.

کرمی با اشاره به اینکه لباس، کلاه و سایر پوشاک پلیس در یگان ویژه تولید می‌شود، گفت: توانسته‌ایم آب‌پاش‌ها را در چند سایز و مدل مختلف تولید کنیم و بسته به نیاز ماموریت‌هایمان، آن‌ها را تغییر طراحی بدهیم.

اخبار مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

آخرین اخبار

کپی‌رایت ۲۰۲3, تمامی حقوق متعلق است به نقش فردا است @ طراحی شده در آتلیه نقش فردا