شنبه 25 فروردین 1403

اخبار برگزیده

اخبار مهم

یادداشت

شایعه عجیب در بازار طلا

تکنیکالیست‌ها معتقدند سکه امامی در حال حاضر مرز ۲۹ میلیون و ۲۰۰ هزار تومان را پیش‌روی خود دارد و از طرف دیگر در صورتی که مرز ۲۹ میلیون تومان را از دست دهد، احتمال عقب‌نشینی تدریجی تا پله هشتم کانال ۲۸ میلیون تومان محتمل است.
قیمت طلا

به گزارش نقش فردا به نقل از  اقتصادنیوز ، روز گذشته قیمت سکه امامی نسبت به دوشنبه نوسان خاصی را ثبت نکرد و با ۲۹ میلیون و ۵۰ هزار تومان به فروش رسید. سکه‌‌بازان می‌گویند که فلز گران‌بهای داخلی به لبه پرتگاه رسیده و درصورتی‌که شیب نزولی دلار بیشتر شود احتمال سقوط سکه به کانال ۲۸ میلیون تومان وجود دارد. قیمت دلار در معاملات نقدی روز گذشته تا کف کانال ۵۰ هزار تومان پایین آمده بود.

تکنیکالیست‌ها معتقدند سکه امامی در حال حاضر مرز ۲۹ میلیون و ۲۰۰ هزار تومان را پیش‌روی خود دارد و از طرف دیگر در صورتی که مرز ۲۹ میلیون تومان را از دست دهد،  احتمال عقب نشینی تدریجی تا پله هشتم کانال ۲۸ میلیون تومان محتمل است.

البته ذکر این نکته ضروری است که کاهش سکه تا سطح یاده شده مستلزم خبرهای قوی‌ از نظر سیاسی است. با این حال اگر طلا و دلار امروز مسیر رشد را دنبال کنند این اتفاق می‌تواند روند کاهشی سکه را تا حدودی تعدیل کند.

قیمت طلای جهانی در معاملات دیروز ترمز برید و تا ۲۰۴۶ دلار بالا رفت؛ اما در زمان تدوین این نگارش با ۲۰۴۰ دلار معامله شد که تقریباً ۱۴ دلار افزایش را تجربه کرده است.

برخی از معامله‌گران می‌گفتند که سال ۲۰۲۴ سال طلا و اونس است و بهترین سرمایه‌گذاری در سال آینده طلا خواهد بود اما یک شایعه در بازار دست‌به‌دست می‌شد؛ خبری که در رابطه با ثبت تمامی معاملات طلا در سامانه تجارت بود. در این شایعه گفته می‌شد تمامی خریداران طلا از خانگی گرفته تا خرده فروش‌ها موظف هستند آن را در سامانه تجارت ثبت کنند و در زمان فروش باید ۲۵ درصد از  سود (تفاوت قیمت خرید و فروش) را مالیات دهند.

اخبار مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

آخرین اخبار

کپی‌رایت ۲۰۲3, تمامی حقوق متعلق است به نقش فردا است @ طراحی شده در آتلیه نقش فردا