پنج‌شنبه 30 فروردین 1403

اخبار برگزیده

اخبار مهم

یادداشت

قیمت مسکن گران تر از این شود!

مهرداد بذرپاش با اشاره به آغاز ساخت ۱۷۷ هزار واحد مسکونی در محدوده‌های بافت‌های فرسوده از آغاز به کار دولت دوازدهم، بیان داشت که تاکنون ۵۴ هزار واحد از این تعداد به مرحله بهره‌برداری رسیده‌اند.
قیمت پنت هاوس

به گزارش نقش فردا وی با اشاره به تسهیل‌گری دولت برای تامین مسکن مردم، افزود:‌ در این راستا دولت تلاش کرده با تامین زمین و سیاست‌گذاری در پرداخت تسهیلات، شرایط را برای خانه دار کردن مردم تسهیل کند. همچنین در تلاشیم تا نرخ سود بازپرداخت تسهیلات مسکن ( نهضت ملی مسکن ) را که از ۲۳ به ۱۸ درصد رسانده‌ایم باز هم کاهش بدهیم.

وی یادآور شد:‌ تامین مصالح استاندارد با قیمت به‌صرفه از دیگر مواردی است که در دست پیگیری است.

وزیر راه و شهرسازی با تاکید بر این‌که حذف رانت و سوداگری در اولویت قرار دارد، تصریح کرد:‌با توجه به اینکه امسال سال رشد تولید و مهار تورم است تمامی امکانات باید در خدمت تحقق این مهم باشند.

بذرپاش با اشاره به رشد ۳.۱ درصدی ارزش افزوده بخش ساختمان و مسکن در نیمه نخست امسال، بیان کرد:‌ این در حالی است که در سال‌های ۹۸ و ۹۹ رشد بخش مسکن و ساختمان به ترتیب منفی ۱۳ و ۱۵ درصد ثبت شده بود.

وی با بیان این‌که تمامی تلاش‌ها برای مهار تورم در بخش مسکن است درباره بازار اجاره مسکن نیز گفت: منتظریم تا قانون سازماندهی بازار اجاره و مسکن هرچه سریع‌تر در مجمع تشخیص مصلحت نظام و شورای نگهبان، تعیین‌ تکلیف شود تا بتوانیم سقفی برای اجاره‌بها تعیین کنیم. هم‌اکنون برای بسیاری از بازارها قیمت‌گذاری انجام می‌شود که در تلاشیم در بخش مسکن و اجاره‌بها نیز این اتفاق بیفتد.

وی از تداوم نظارت بر عملکرد بنگاه‌های مشاور املاک و پلتفرم‌های خرید و فروش و اجاره مسکن خبر داد و اظهار کرد:‌ تمامی بخش‌ها از جمله شهرداری‌ها، نظام مهندسی ساختمان و سایر نهادها و دستگاه کمک کنند تا شاهد رونق تولید در بخش مسکن باشیم.

به گزارش تسنیم، با پیگیری‌های وزیر راه و شهرسازی نرخ سود تسهیلات نهضت ملی مسکن خردادماه امسال از ۲۳ درصد به ۱۸ درصد کاهش یافته بود.

اخبار مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

آخرین اخبار

کپی‌رایت ۲۰۲3, تمامی حقوق متعلق است به نقش فردا است @ طراحی شده در آتلیه نقش فردا