به گفته فعالان بازار خودرو افزایش تنش‌ها در منطقه موجب ایجاد بی اعتمادی خریداران در بازار شده و با این شرایط بازار برخلاف سال‌های گذشته که در ماه‌های آخر سال روزهای گرمی را تجربه می‌کرد این روزها در آرامش به سر می‌برد.

علاوه بر تنش‌ها در منطقه به گفته فعالان بازار خودرو نوسان نرخ دلار هم در کاهش معاملات اثرگذار بوده است. این روزها شاهد نوسان پی‌درپی قیمت دلار بوده‌ایم و با این شرایط خریداران خودرو هم برای خرید احتیاط بیشتری به خرج می‌دهند.

بررسی بازار نشان می‌دهد امروز در میان ایران خودرویی‌ها «هایماS8» بیشترین کاهش قیمت را تجربه کرد و با افت 55 میلیون تومان در بازار قیمت‌گذاری شد. از سوی دیگر در میان ایران‌خودرویی‌ها امروز شاهد افت قیمت «تارا اتوماتV2 »، «دنا پلاس 6 دنده توربو» و «پژو207 دنده‌ای» بوده‌ایم.

همچنین امروز در میان سایپایی‌ها «کوییک دنده‌ایS» با تغییر کانال به جمع 400 میلیونی‌‌ها پیوست از سوی دیگر «کوییک دنده‌ای R» هم به مرز 400 میلیونی‌ها نزدیک شد.

قیمت محصولات ایران خودرو

 در میان محصولات ایران خودرو امروز قیمت خودروهای «پژو207 دنده‌ای»، «هایماS8»، «تارا اتوماتV2 »، «پژو 206 دنده‌ای»، «دنا پلاس 6 دنده توربو» و «دنا پلاس توربو اتوماتAT » مورد ارزیابی قرار گرفت.

براساس اطلاعات قیمتی کارنامه، در بازار امروز «پژو 206 دنده‌ای» 550 میلیون تومان  قیمت‌گذاری شد و نسبت به آخرین روز گذشته رشد 10 میلیونی داشت. «هایما S8 پلاس» هم امروز با کاهش 55 میلیونی در بازار یک میلیارد و 815 میلیون تومان قیمت خورد. اما ارزیابی بازار نشان می‌دهد در میان ایران خودرویی‌ها «تارا اتوماتV2» هم امروز با کاهش 4 میلیونی 881 میلیون تومان قیمت‌گذاری شد.

از سوی دیگر بررسی‌ها نشان می‌دهد در میان پرطرفدارهای ایران خودرو امروز «دنا پلاس 6 دنده توربو» 917 میلیون تومان قیمت خورد و کاهش 3 میلیونی داشت، اما «دنا پلاس توربو اتومات» با رشد 5 میلیونی در بازار 945 میلیون تومان قیمت‌گذاری شد. بررسی‌‌ها همچنین نشان می‌دهد امروز پژو «207 دنده‌ای» هم در بازار 703 میلیون تومان قیمت‌گذاری شد و کاهش 3 میلیونی داشت.

اکووو 30

قیمت محصولات سایپا

در میان محصولات سایپا امروز قیمت خودروهای «شاهینG»، «تیبا صندوقدارSX»، «تیبا هاچ‌بکEX»، «کوییک دنده‌ایR»، «کوییک دنده‌ایS» و «ساینا دنده‌ایS» مورد ارزیابی قرار گرفتند.

براساس اطلاعات قیمتی کارنامه، امروز «شاهینG» در بازار 667 میلیون تومان قیمت‌گذاری شد و نسبت به آخرین روز هفته گذشته رشد 2 میلیونی داشت. خانواده کوییک هم امروز با رشد در بازار قیمت‌گذاری شدند و با این شرایط «کوییک‌R دنده‌ای» در بازار 395 میلیون تومان قیمت‌گذاری شد و رشد 5 میلیونی در بازار داشت و «کوییک دنده‌ایS» هم با افزایش 2 میلیونی 400میلیون تومان در بازار قیمت‌گذاری شد و وارد کانال 400 میلیونی‌ها شد.

از سوی دیگر ارزیابی بازار نشان می‌دهد خانواده تیبا امروز رشد و افت 9 میلیون تومانی داشتند و با این شرایط «تیبا صندوق‌دار» امروز 376 میلیون تومان قیمت خورد و «تیبا 2 معمولی» 367 میلیون تومان قیمت‌گذاری شد. بررسی بازار همچنین نشان می‌دهد «ساینا دنده‌ای S» هم امروز امروز 408 میلیون تومان قیمت‌ خورد و رشد 7 میلیونی داشت.

untitled