چهارشنبه 9 اسفند 1402

اخبار برگزیده

اخبار مهم

یادداشت

آمریکا به تذکر ایران پاسخ داد

محمد دهقان صبح امروز -چهارشنبه ۴ بهمن ۱۴۰۲- در حاشیه جلسه هیئت دولت در جمع خبرنگاران اظهار کرد: در زمینه تبادل محکومان با عراق به خوبی همکاری می‌کنیم و گفت‌وگوهایی هم در این زمینه داریم.

به گزارش نقش فردا به نقل از اقتصادنیوز،وی با اشاره پرونده ترور سردار سلیمانی اظهار کرد: بین دو کشور ایران و عراق در پرونده شهید سلیمانی هم گفت‌گوهایی صورت گرفته است. البته هر کشوری ملاحظات خودش را دارد. تقاضای ما از دولت عراق این بوده که در موضوع ترور شهید سلیمانی و شهید ابومهدی المهندس اقدامات جدی‌تری انجام دهند.

معاون حقوقی رئیس‌جمهور حکم دادگاه تجدید نظر سوئد برای حمید نوری را کاملا غیر منصفانه دانست و گفت که سوئد دادرسی ناعادلانه و حکم ظالمانه‌ای را به نمایش گذاشت.

وی افزود: خوشبختانه چون جنایت در عراق اتفاق افتاده، دادستان عراق وارد شده است و منتظر صدور کیفرخواست هستیم تا آنها اقدامات خودشان را انجام دهند. ما هم البته در داخل کشور پرونده جنایی علیه جنایتکارانی که شهید سلیمانی را ترور کردند تشکیل داده‌ایم و در مرجع قضایی در حالپیگیری است.

دهقان درباره پیگیری این پرونده در مجامع بین‌المللی گفت: ما در عین حال در این موضوع پرونده بین‌المللی هم داریم که آن را هم تعقیب می‌کنیم. فکر می‌کردیم آمریکایی‌ها پاسخ تذکر ما را ندهند ولی اخیرا پاسخ داده‌اند و منتظر هستیم تا نظر قطعی خودشان را اعلام کنند که آیا ما با آنها وارد داوری می‌شویم یا نمی‌شویم. هر اتفاقی بیفتد در پرونده آثار حقوقی خودش را خواهد داشت.

معاون حقوقی رئیس جمهور همچنین درباره اقدامات حقوقی در قبال به شهادت رساندن مستشاران ایرانی در سوریه بیان کرد: طبیعتا بخشی از این موضوع اقدامات حقوقی است که باید اتفاق بیفتد. متاسفانه بخشی از اقداماتی که رژیم صهیونیستی در سوریه انجام می‌دهد فراتر از مسائل حقوقی است.

اخبار مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

آخرین اخبار

کپی‌رایت ۲۰۲3, تمامی حقوق متعلق است به نقش فردا است @ طراحی شده در آتلیه نقش فردا