چهارشنبه 9 اسفند 1402

اخبار برگزیده

اخبار مهم

یادداشت

دریاچه ارومیه جان گرفت + عکس

طی بارش‌های اخیر حوزه آبریز دریاچه ارومیه بیشترین بهره را برده به‌طوری که مدیرعامل آب منطقه‌ای آذربایجان غربی از افزایش بیش از ۵۰درصدی بارش‌های نسبت به سال گذشته در این منطقه خبر داده است.

به گزارش نقش فردا به نقل از خبرگردون ورود سامانه‌های قدرتمند بارشی از سمت شمالغرب کشور در دو هفته اخیر علاوه بر افزایش ذخایر برفی کوه‌های این مناطق موجب جان گرفتن دوباره دریاچه ارومیه شده است.

خبر مهم درباره دریاچه ارومیه | دریاچه جان گرفت + عکس

وی در این مورد اظهار داشت: طی سال آبی جاری ۱۳۷.۲ میلیمتر بارش در استان ثبت شده که این میزان در مدت مشابه سال گذشته ۸۹.۷۹ میلیمتر بود که شاهد رشد ۵۲.۸ درصدی بارش‌ها نسبت به دوره مشابه سال آبی قبل و رشد ۳ درصدی نسبت به دراز مدت هستیم.

رستگاری ادامه داد: میزان بارش ثبت شده در حوضه آبریز ارس طی سال آبی جاری ۱۱۰.۲ میلیمتر، در حوضه آبریز دریاچه ارومیه ۱۱۱.۷ میلیمتر و حوضه زاب ۳۷۵.۲ میلیمتر بود که این میزان در مدت مشابه سال آبی گذشته به ترتیب ۴۱.۹۹ میلیمتر، ۹.۱۲ میلیمتر و ۲۴۷.۲ میلیمتر بود.

آخرین تصاویر ماهواره‌ای نیز موید پوشش برف مناسب در حوزه آبریز دریاچه ارومیه و آبی شدن پهنه دریاچه در پی بارش‌های اخیر است.

خبر مهم درباره دریاچه ارومیه | دریاچه جان گرفت + عکس

گفتنی است طبق اعلام هواشناسی سامانه بارشی جدیدی از سه شنبه هفته جاری از شمالغرب وارد کشور خواهد شد که موجب بارش برف و باران در آذربایجان غربی و حوزه آبریز دریاچه ارومیه می‌شود.

اخبار مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

آخرین اخبار

کپی‌رایت ۲۰۲3, تمامی حقوق متعلق است به نقش فردا است @ طراحی شده در آتلیه نقش فردا