شنبه 25 فروردین 1403

اخبار برگزیده

اخبار مهم

یادداشت

در ناهارهای سه نفره مشایی، احمدی نژاد و بقایی چه می گذشت؟

فعال سیاسی اصولگرا گفت: احمدی‌نژاد شاید مرید کسی بود اما تحت‌تاثیر قرار نمی‌گرفت. آقای مشایی و آقای بقایی، دو نفری بودند که او نسبت به بقیه، برای آنان تبعیض قائل می‌شد. در واقع خودش و همه را فدای آن دو نفر کرد که بزرگترین اشتباه او، همین بود.

به گزارش نقش فردا به نقل از خبرآنلاین؛ عباس امیری فر، فعال سیاسی اصولگرا، در پاسخ به این سوال که اطرافیان احمدی نژاد در تغییر شخصیت ایشان تاثیرگذار بودند، گفت: خیر، من اینطور فکر نمی‌کنم اما در آن زمان، برخی‌سایت‌ها و گروه‌های سیاسی یک قداستی برای احمدی‌نژاد قائل شده و به دلیل اینکه او یک محبوبیت خاصی پیدا کرده بود و رأی بالایی داشت، به این دلیل که نمی‌توانستند او را بزنند و انتقاد کنند، می‌گفتند تاثیر اطرافیان بوده و طبیعی است.

وی ادامه داد: البته بی‌تاثیر هم نیست و زمانی که سال‌ها با یکی دونفر فقط زندگی و کار کنی، بالاخره تاثیر می‌گذارد. من تصورم این است که آقای احمدی‌نژاد خودش بوده و فردی نیست که تحت‌تاثیر فرد دیگری قرار بگیرد. همان تفکری را که امروز مطرح‌کند، خودش است.

امیری فر گفت: به‌عنوان مثال، من یک معیار را عرض کنم، زمانی که ایشان می‌خواست نوار آقای مرتضوی را پخش کند، آقای مشایی مخالفت کرده و به او تذکر داد که؛ «اگر اینکار را انجام بدهی، برایت بد شده و حتی ممکن است رهبری علیه شما موضع بگیرد.» اما احمدی‌نژاد نپذیرفت.

بزرگترین اشتباه احمدی‌نژاد این بود که خودش و همه را فدای مشایی و بقایی کرد

این فعال سیاسی اصولگرا گفت: احمدی‌نژاد شاید مرید کسی بود اما تحت‌تاثیر قرار نمی‌گرفت. آقای مشایی و آقای بقایی، دو نفری بودند که او نسبت به بقیه، برای آنان تبعیض قائل می‌شد. در واقع خودش و همه را فدای آن دو نفر کرد که بزرگترین اشتباه او، همین بود. غالبا هم، همه مخالف این دو نفر بودند، به‌خصوص آقای بقایی که تاثیر زیادی روی ذهن آقای مشایی داشت و مشایی هم نظرات او را منتقل می‌کرد.

ناهارهای سه نفره مشایی، احمدی نژاد و بقایی

وی افزود: حتی احمدی‌نژاد با بقایی و مشایی ناهار جداگانه خورده و کسی را هم به این ناهار راه نمی‌دادند؛ یعنی این سه‌نفر تصمیم‌گیرنده اصلی بودند و با این افراد درباره عزل یا انتصاب افراد مشورت می‌کرد. این دو نفر هم به‌خصوص آقای بقایی بیشترین ضربه را هم به دولت زدند. بقایی، سابقه خوبی در وزارت اطلاعات یا صداوسیما نداشت، نمی‌خواهم وارد جزئیات خلاف‌های او شوم اما این سابقه باعث می‌شد، بقیه کسانی هم که در دولت بودند به این مسئله انتقاد کنند.

اخبار مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

آخرین اخبار

کپی‌رایت ۲۰۲3, تمامی حقوق متعلق است به نقش فردا است @ طراحی شده در آتلیه نقش فردا