پنج‌شنبه 30 فروردین 1403

اخبار برگزیده

اخبار مهم

یادداشت

تمام مربیان بزرگ در لیست انتظار؛ از علی دایی تا فرهاد مجیدی و یحیی گل‌محمدی

با جدایی فرهاد مجیدی از کلبا حالا لیست سرمربیان بزرگ ایرانی بدون تیم پر بار تر از همیشه خواهد بود.
به گزارش نقش فردا به نقل از خبرآنلاین؛ طی دو ماه اخیر دو چهره سرشناس استقلال و پرسپولیس از کار مربیگری کنار کشیدند، یحیی دی ماه از پرسپولیس جدا شد و فرهاد مجیدی هفته گذشته پس از توافق با سرای کلبا نیمکت این تیم را ترک کرد. می توان گفت فوتبال ایران در حال حاضر بیشترین مربی سرشناس بدون تیم را به خود دیده است.

این موضوع باعث می‌شود که سرمربیان تیم های لیگ برتری با احتیاط بیشتری به کار خود ادامه دهند و سایه این افراد را روی سر خود حس کنند. هفت تیم از ۱۶ تیم حاضر در بیست‌وسومین دوره لیگ برتر حداقل یک‌بار تا به اینجای فصل سرمربیان خود را تغییر داده‌اند و با حساس‌تر شدن مسابقات ممکن است بازهم شاهد به وجود آمدن فعل‌وانفعالاتی روی نیمکت‌ها باشیم. در این گزارش سعی داریم که سرشناس ترین مربیان های بدون تیم را با هم بررسی کنیم؛

علی دایی
شهریار فوتبال ایران پس از ترک سایپا در سال ۱۳۹۸، دیگر در هیچ تیمی حضور نداشته است. او در آخرین گفت‌وگوی خود اشاره داشت که منعی برای کار ندارد و حتی پیشنهادی از سوی پرسپولیس برای جانشینی یحیی گل‌محمدی داشته اما خودش حاضر به پذیرفتن این پیشنهاد نشده است. به نظر می‌رسد علی دایی پس از مدت‌ها می‌تواند دوباره به عنوان سرمربی در لیگ برتر فعالیت داشته باشد. باید دید این اتفاق چه زمانی رخ می‌دهد.

در لیست انتظار ؛از علی دایی تا فرهاد مجیدی و یحیی گل‌محمدی

یحیی گل‌محمدی
دومین مقطع حضور یحیی گل‌محمدی در پرسپولیس از اواسط لیگ نوزدهم آغاز شد و تا اواسط لیگ بیست‌وسوم ادامه پیدا کرد. شنیده می‌شد او برای پیوستن به فولاد با مسئولان این باشگاه توافق کرده بود اما به طرز عجیبی در لحظات پایانی همه‌چیز خراب شد و اوضاع به گونه‌ای پیش رفت که مدافع اسبق تیم ملی حداقل تا پایان فصل به تیمی ملحق نشود. بدون شک یحیی یک گزینه جدی برای باشگاه‌های صدر جدولی‌ای است که شرایط خوبی را پشت سر نمی‌گذارند.

در لیست انتظار ؛از علی دایی تا فرهاد مجیدی و یحیی گل‌محمدی

فرهاد مجیدی
چند روز قبل بود که فرهاد مجیدی به دلیل کسب نتایج ضعیف از هدایت تیم اتحاد کلبا برکنار شد. با این وجود عملکرد سرمربی قهرمان بیست‌ویکمین دوره در فوتبال امارات بد نبود و حالا به نظر می‌رسد قرار است او به زودی در تیم امید امارات فعالیت داشته باشد. البته که هنوز هیچ چیز قطعی نشده اما مجیدی و اطرافیانش خبر داده‌اند که به زودی کار او در تیم جدید آغاز می‌شود و شماره هفت محبوب آبی‌ها، خلاف ادعای برخی از رسانه‌ها، قصد بازگشت به فوتبال ایران را ندارد اما اگر چنین میلی وجود داشته باشد، بدون شک او می‌تواند یک گزینه آلترناتیو خطرناک برای خیلی از سرمربیان باشد.

در لیست انتظار ؛از علی دایی تا فرهاد مجیدی و یحیی گل‌محمدی

مهدی رحمتی
انتظار می‌رفت پس از نمایش قابل توجه در آلومینیوم، مهدی رحمتی بتواند با نساجی عملکرد موفقی داشته باشد اما ماجرای آن‌ها خیلی زود به بن‌بست رسید و رحمتی از کار برکنار شد. با این حال گلر اسبق تیم ملی فوتبال ایران انگیزه فراوانی برای بازگشت دارد.

در لیست انتظار ؛از علی دایی تا فرهاد مجیدی و یحیی گل‌محمدی

 

علیرضا منصوریان

به جز رحمتی باید از علیرضا منصوریان هم یاد کنیم. دیگر پیشکسوت باشگاه استقلال که در ابتدای فصل هدایت فولاد را به عهده داشت اما اختلاف شدیدش با سکوها نهایتا منجر به جدایی‌اش شد. منصوریان معمولا در اواسط فصل اگر به تیمی اضافه شود، نتایج مثبتی کسب می‌کند و این احتمال وجود دارد که در هفته‌های پایانی او را روی نیمکت تیمی بحران‌زده ببینیم.

در لیست انتظار ؛از علی دایی تا فرهاد مجیدی و یحیی گل‌محمدی

رسول خطیبی، فراز کمالوند، مازیار زارع، محمود فکری، عبدالله ویسی و … دیگر نفراتی هستند که می‌توانند در این هفته‌های حساس جزو گزینه‌های روی میز باشگاه‌هایی باشند که قصد تغییر سرمربی دارند.

اخبار مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

آخرین اخبار

کپی‌رایت ۲۰۲3, تمامی حقوق متعلق است به نقش فردا است @ طراحی شده در آتلیه نقش فردا