پنج‌شنبه 30 فروردین 1403

اخبار برگزیده

اخبار مهم

یادداشت

پای مربی دیگری در پرسپولیس در میان است؟

پرسپولیس در تعطیلات نیم‌فصل حواشی زیادی را پشت سر گذاشت که همه آنها نشات گرفته از استعفای یحیی گل‌محمدی و اقدامات رضا دوریش برای پیدا کردن جانشین برای او بود.

به گزارش نقش فردا پرسپولیس در تعطیلات نیم‌فصل حواشی زیادی را پشت سر گذاشت که همه آنها نشات گرفته از استعفای یحیی گل‌محمدی و اقدامات رضا دوریش برای پیدا کردن جانشین برای او بود. تردیدی در این مساله وجود ندارد که یکی از گزینه‌های اصلی درویش در نیم‌فصل برای جانشینی یحیی، علی دایی بود که او ترجیح داد در آن مقطع جانشین یحیی نشود اما پرونده بازگشت او به نیمکت سرخپوشان همچنان باز است. مدیرعامل پرسپولیس برخلاف میلی باطنی‌اش و با نظر هواداران تیمش برای بازگرداندن برانکو ایوانکوویچ هم اقدام کرد که پاسخ این مربی منفی بود. در ادامه درویش با مربیان خارجی دیگری وارد مذاکره شد که وقتی خواسته‌های مالی آنها را دید از موضع خود عقب‌نشینی کرد و بعد از مشورت با مشاورانش و همچنین چند بازیکن بزرگ‌تر تیم تصمیم گرفت اوسمار را به‌عنوان سرمربی سرخپوشان معرفی کند. بماند که بازگرداندن عیسی آل‌کثیر، جذب عبدالکریم حسن، علیرضا بابایی، اورونوف و همچنین جدایی شهاب زاهدی نیز با نظر درویش و مشاورانش انجام گرفت و اوسمار فقط در مورد جذب محمد خدابنده‌لو و جدایی نبیل باهویی نظر مستقیم داشت و البته مهاجم برزیلی مدنظر این مربی نیز جذب نشد.

 اوسمار باشگاه را هم غافلگیر کرد

مدیریت باشگاه پرسپولیس به خاطر انتخاب اوسمار به جای گل‌محمدی حسابی از سوی هواداران و برخی پیشکسوتان این باشگاه تحت فشار قرار گرفت اما شرایط مالی نامساعد باشگاه و نبودن گزینه ایده‌آل باعث شد درویش مجبور شود به اوسمار اعتماد کند. سرخپوشان نیم‌فصل دوم را بعد از چند شکست در بازی‌های تدارکاتی با باخت آغاز کردند و این فشارها و انتقادها بیشتر شد. کار تا جایی پیش رفت که درویش و مشاورانش خودشان را برای برکناری اوسمار در صورت حتی تساوی احتمالی مقابل تراکتور در بازی دوم نیم‌فصل آماده کرده بودند اما برد دو بر صفر قرمزها در این بازی همه‌چیز را تغییر داد. این تیم در بازی‌های آینده خود هم این روند را ادامه داد تا اوسمار تبدیل به یک چهره محبوب در میان هواداران تیمش شود. روندی که پرسپولیس با اوسمار چه از نظر کیفی و چه امتیازی در پیش گرفت حتی با غافلگیری مدیریت باشگاهش همراه بوده است.

 سرمربی برزیلی منتظر واکنش باشگاه

اوسمار به‌عنوان یک مربی حرفه‌ای به آینده شغلی خودش و شرایط بهتر تیمش در فصل آینده فکر می‌کند. مخصوصا اینکه اکثر بازیکنان خوب تیمش به‌زودی قراردادشان به اتمام خواهد رسید و برخی از رقبا از حالا به فکر جذب آنها هستند. در چنین شرایطی اوسمار انتظار دارد که ابتدا مدیریت باشگاه تکلیف او را مشخص کند و در گام بعدی با نفراتی که وی برای فصل بعد مدنظر دارد مذاکره شود. اما در مقابل باشگاه پرسپولیس هیچ پالس مثبتی را در این زمینه به اوسمار نداده و از این‌رو این مربی مجبور است بدون فکر کردن به آینده تیمش فقط برای مسابقات پیش رو برنامه‌ریزی کند. مساله‌ای که با استقبال او همراه نشده و دلخوری نیز به همراه داشته است.

پای مربی دیگری در پرسپولیس در میان است؟

 پای مربی دیگری در میان است؟

مدیریت باشگاه پرسپولیس در روزهای اخیر از سوی هواداران این تیم تحت فشار بوده تا برای حفظ بازیکنان شاخص تیم‌شان اقدام کند، قبل از اینکه تیم‌های رقیب آنها را با پیشنهادها مالی سنگین وسوسه کنند. در چنین شرایطی نیز برخی از مسئولان باشگاه پرسپولیس مدعی‌اند اقداماتی از سوی باشگاه برای تمدید قرارداد با یک‌سری از بازیکنان در حال اقدام است و در همین راستا نیز مذاکراتی با مهدی ترابی نیز انجام گرفت. آنچه مشخص است در این زمینه مدیریت باشگاه پرسپولیس ترجیح داده با مشاورانش مشورت کند تا اینکه نظر سرمربی را بخواهد. در این میان حتی خبرهایی به گوش می‌رسد مبنی‌بر اینکه درویش در بین مشاورانش یک نفر را برای جانشینی اوسمار مدنظر دارد و منتظر کوچک‌ترین لغزش از سوی این مربی است تا فرد مورد نظرش را بعد از سال‌ها به نیمکت مربیگری برگرداند. حتی شنیده می‌شود درویش با نظر این مشاور خود تیم فصل بعد پرسپولیس را خواهد بست. درخصوص این موضوع باید منتظر نشست و دید چه اتفاقاتی در هفته‌های آتی رخ خواهد داد.

 درویش از اوسمار جام می‌خواهد؟

اما موضوع دیگری که باعث شده باشگاه پرسپولیس به اوسمار پیشنهاد تمدید قرارداد ندهد از نظر برخی از نزدیکان سرمربی برزیلی چیز دیگری است. گویا درویش غیرمستقیم به گوش اوسمار رسانده در صورتی سرمربی خواهد ماند که فصل را با جام به اتمام برساند. یعنی درواقع اوسمار باید در لیگ یا جام حذفی با پرسپولیس به قهرمانی برسد تا با پیشنهاد تمدید قرارداد باشگاهش مواجه شود. موردی که باب میل این مربی نیست، از این جهت که او اعتقاد دارد توانسته پرسپولیس را در مسیر خوبی قرار دهد و اگر باشگاهش با او و تیمش بیشتر همراه شود می‌تواند برای فصول آینده کارهای بزرگ‌تری را انجام دهند به شرطی که از حالا برای فصل آینده برنامه‌ریزی کنند.

 وضعیت نامشخص مدیریت 

مساله مهم و قابل اشاره‌ای که در آینده پرسپولیس بسیار تاثیرگذار است، بحث مالکیت این باشگاه است. در شرایط فعلی خیلی مهم است تکلیف مالکیت باشگاه پرسپولیس تا پنجم اردیبهشت مشخص شده و این باشگاه بتواند مستنداتش در این مورد را برای گرفتن مجوز حرفه‌ای در سایت مربوطه بارگذاری کند. هم‌اکنون گفته می‌شود یکی از هلدینگ‌های زیرمجموعه بانک ملت بیشترین شانس را برای خرید 51 درصد سهام پرسپولیس را دارد. آنچه مشخص است سهامدار اصلی باشگاه در صورت روی کار آمدن در مورد هیات‌مدیره و مدیریت این باشگاه تصمیم‌گیرنده خواهد بود. مساله‌ای که احتمالا تا تابستان زمانبر خواهد بود و اگر تا آن زمان تصمیمات عجیب‌وغریبی از سوی مدیریت فعلی باشگاه پرسپولیس گرفته نشود، می‌توان گفت در پایان فصل باید منتظر تغییرات گسترده‌ای در این باشگاه باشیم.

 مسائل مالی دغدغه اصلی سرخپوشان 

بازیکنان پرسپولیس در شرایط فعلی به این نتیجه رسیده‌اند که تا زمان مدیریت درویش نهایتا بتوانند 60 درصد قرارداد این فصل‌شان را دریافت کنند. در همین راستا نیز هیچ اقدامی برای تمدید قرارداد نخواهند کرد تا زمانی که مطالبات فصل گذشته و این فصل‌شان را به‌طور کامل دریافت کنند. آنها درواقع امیدوار هستند که با تغییر مالکیت باشگاه مشکلات مالی نیز برطرف شده و در شرایط بهتری بتوانند در تیم محبوب‌شان ماندنی شوند. درحقیقت خیلی از بازیکنان فعلی پرسپولیس اولویت‌شان برای فصل آینده ماندن در این تیم است اما به شرطی که دغدغه‌های مالی‌شان برطرف شود. هرچند انتظار می‌رود حداقل با تغییر سهامدار باشگاه پرسپولیس شرایط این تیم نسبت به الان خیلی بهتر شود.

اخبار مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

آخرین اخبار

کپی‌رایت ۲۰۲3, تمامی حقوق متعلق است به نقش فردا است @ طراحی شده در آتلیه نقش فردا