شنبه 5 خرداد 1403

اخبار برگزیده

اخبار مهم

یادداشت

زندگی عاشقانه بحث برانگیز ایلان ماسک؛ شریک زندگی کنونی او کیست؟

ایلان ماسک گرچه به عنوان یکی از مشهورترین چهره های عرصه ی فناوری و همینطور یکی از ثروتمندترین افراد دنیا شناخته می شود، اما زندگی عاشقانه ی او نیز همواره پرحاشیه و خبرساز بوده است.
به گزارش نقش فردا به نقل از روزیاتو؛ در ادامه مروری بر زندگی عاشقانه ی او خواهیم داشت.

ایلان ماسک طی سالیان روابط عاشقانه ی پرسر و صدایی داشته است. او اولین بار در سال ۲۰۰۰ با جاستین ماسک، نویسنده ی کانادایی ازدواج کرد و آن ها صاحب ۶ فرزند شدند تا اینکه در سال ۲۰۰۸ از یکدیگر جدا شدند. ماسک بعد از آن در سال ۲۰۱۰ با بازیگری انگلیسی به نام تلولا رایلی ازدواج کرد. این زوج در سال ۲۰۱۲ از هم جدا شدند اما بار دیگر در سال ۲۰۱۳ با یکدیگر ازدواج کردند. با این حال، در نهایت، در سال ۲۰۱۶ برای همیشه از همدیگر جدا شدند.

ماسک مدت کوتاهی نیز با امبر هرد، بازیگر مشهور هالیوود در رابطه ی عاشقانه بود. او سپس با گرایمز، خواننده ی مشهور کانادایی وارد رابطه ی عاشقانه شد. این زوج صاحب ۲ فرزند شدند. ماسک در سال ۲۰۲۱ از یکی از کارکنانش در شرکت نورالینک که به خود او تعلق دارد، صاحب یک دختر و پسر دوقلو شد، درست چند هفته پیش از تولد دومین فرزند مشترکش با گرایمز.

ماسک در حال حاضر ۱۰ فرزند دارد و او یک بار به شوخی گفته بود با بچه هایش می تواند بحران کاهش جمعیت دنیا را حل کند. او در سال ۲۰۲۲ در توییتر خود نوشته بود: «دارم همه ی تلاشم را برای کمک به حل مشکل کاهش جمعیت دنیا می کنم. کاهش جمعیت بزرگ ترین خطر پیش روی تمدن بشریت است.»

جنیفر گوئین

ایلان ماسک در اواسط دهه ی ۱۹۹۰ با جنیفر گوئین آشنا شد، زمانی که هر دوی آن ها در دانشگاه پنسیلوانیا تحصیل می کردند. جنیفر بعدها در مصاحبه ای با نشریه ی پیپل گفته بود که آن زمان جذب شور بی صدای او شده بود. با این حال، به گفته ی او ماسک گهگاه رفتارهای احمقانه ای هم از خود نشان می داد. آن ها نزدیک به یک سال با یکدیگر در رابطه عاشقانه بودند و حتی رابطه ی آن ها آنقدری جدی شد که یکدیگر را به خانواده هایشان را هم معرفی کردند. به گفته ی جنیفر، ماسک یک بار برای تولدش به او یک گردنبند طلا و زمرد هدیه داده بود.

با این حال، اندکی بعد از آنکه پایان تحصیل جنیفر و بازگشتش به کشور خود، رابطه ی او و ماسک به پایان رسید. به گفته ی جنیفر، رابطه ی از راه دور برای ماسک دشوار بود و او صحبت با یکدیگر از راه تلفن را وقت تلف کردن می دانست.

جنیفر در سال ۲۰۲۲ وسایل مربوط به دوران رابطه عاشقانه اش با ماسک را به مزایده گذاشت، از جمله تعدادی عکس و یک کارت دستنویس. او پول فروش این وسایل را صرف تحصیل پسرخوانده ی خود کرد.

جنیفر در مصاحبه ی خود دوران رابطه عاشقانه اش با ماسک را عالی دانسته و او را درخشان با نگرشی ویژه توصیف کرده بود.

جاستین ماسک

ایلان ماسک اولین بار زمانی با جاستین ماسک آشنا شد که هر دوی آن ها دانشجوی دانشگاه کوئین در کانادا بودند. وقتی قرار شد جاستین به مدت یک سال برای آموزش زبان انگلیسی به ژاپن برود، او و ماسک به رابطه عاشقانه ی خود پایان دادند. اما بعد از بازگشت جاستین به کانادا، او و ماسک رابطه عاشقانه ی خود را از سر گرفتند. جاستین بعداً به همراه ماسک به کالیفرنیا نقل مکان کرد و طولی نکشید که آن ها با یکدیگر نامزد کردند. این زوج در سال ۲۰۰۰ باهم ازدواج کردند.

آن ها در سال ۲۰۰۲ صاحب اولین فرزند خود، نوادا الکساندر شدند که در حالی که تنها ۱۰ هفته داشت، بر اثر سندرم مرگ ناگهانی نوزادان از دنیا رفت. ااین زوج در سال ۲۰۰۴ صاحب ۲ پسر دوقلو به نام های گریفین و ویوین و همینطور در سال ۲۰۰۶ صاحب  ۳ پسر سه قلو به نام کای، ساکسون و دمین شدند.

بعد از تصمیم جاستین و ماسک به جدایی از یکدیگر در سال ۲۰۰۸، آن ها درگیر یک پروسه ی طلاق پیچیده شدند. در نهایت حضانت ۵ فرزند جاستین و ماسک به هر دوی آن ها داده شد.

تلولا رایلی

ماسک با تلولا رایلی اندکی بعد از جدایی از جاستین آشنا شد. گفته می شود آن ها اولین بار در کافه ای در لندن باهم آشنا شدند. به گفته ی تلولا او آن زمان نمی دانست که ماسک کیست.

تنها ۶ هفته پس از جدایی ماسک و جاستین، او و تلولا باهم نامزد کردند. این زوج در سال ۲۰۱۰ در اسکاتلند با یکدیگر ازدواج کردند اما تنها ۲ سال بعد ماسک درخواست طلاق داد.

با این حال، ماسک و تلولا پس از مدتی رابطه ی خود را از سر گرفتند و در سال ۲۰۱۳ دوباره با یکدیگر ازدواج کردند.

در سال ۲۰۱۴ ماسک دوباره درخواست طلاق داد، با این حال، ۷ ماه بعد، از آن منصرف شد. در نهایت، در سال ۲۰۱۶ تلولا درخواست طلاق داد و این زوج چند ماه بعد رسماً از یکدیگر جدا شدند.

تلولا در سال ۲۰۲۲ در مصاحبه ای با ایندیپندت گفته بود که می داند که ازدواج و طلاق دوباره ی او و ماسک عجیب بود، اما علیرغم جدایی شان از یکدیگر، آن ها رابطه ی دوستانه ای باهم دارند.

امبر هرد

بعد از جدایی ماسک و تلولا در سال ۲۰۱۲، ماسک از رابرت رودریگز، کارگردان آمریکایی خواست ترتیب یک ملاقات میان او و امبر هرد را دهد (ماسک و امبر هر دور در یکی از فیلم های رودریگز به نام “ماچته می کشد / Machete Kills” بازی کرده بودند).

این قرار ملاقات گذاشته شد اما امبر که آن زمان با جانی دپ در رابطه عاشقانه بود، سر قرار حاضر نشد. در حقیقت، رابطه ی عاشقانه ی آن ها چند سال بعد آغاز شد اما زمان دقیق آن مشخص نیست. در سال ۲۰۲۲ جانی دپ در دادگاه شکایت خود علیه امبر هرد مدعی شد او و ماسک در سال ۲۰۱۵ مخفیانه با یکدیگر رابطه عاشقانه داشتند. با این حال، امبر در دادگاه ادعا کرد که تا پیش از مراسم مت گالای سال ۲۰۱۶ آشنایی ای با ماسک نداشت.

امبر چند هفته بعد از آشنایی اش با ماسک در سال ۲۰۱۶، درخواست طلاقش از جانی دپ را ثبت کرد. شایعه ی رابطه عاشقانه ی او و ماسک اولین بار در ژوئیه ی ۲۰۱۶ مطرح شد.

ماسک و امبر در جریان سفرشان به استرالیا در سال ۲۰۱۷ با انتشار تصاویری در اینستاگرام، رابطه عاشقانه ی خود را علنی کردند. به گفته ی اطرافیان آن ها، طولی نکشید که رابطه ی ماسک و امبر جدی تر شد و امبر با فرزندان ماسک هم دیدار کرد.

با این حال، چند ماه بعد در همان سال ۲۰۱۷ آن ها تصمیم به جدایی از یکدیگر گرفتند. گفته می شد مشغله ی زیاد هر دوی آن ها دلیل این تصمیم بوده است.

اما اندکی بعد، این زوج دوباره با یکدیگر دیده شدند، تا اینکه بار دیگر در سال ۲۰۱۸ از یکدیگر جدا شدند. منبعی نزدیک به آن ها دلیل جدایی ماسک و امبر را ناهمخوانی برنامه ی زندگی شان عنوان کرده بود.

امبر کمی بعد در همان سال در مصاحبه ای درباره ی رابطه اش با ماسک گفت: «من و ایلان رابطه عاشقانه ی زیبایی باهم داشتیم و حالا هم رابطه دوستانه ی زیبایی با یکدیگر داریم.»

با این حال، به ادعای کتاب زندگینامه ای که در سال ۲۰۲۳ درباره ی ماسک منتشر شد، او یک بار رابطه اش با امبر را «پر خشونت» توصیف کرده بود.

گرایمز

چند ماه بعد از جدایی ماسک و امبر، شایعه ی رابطه ی ماسک با گرایمز مطرح شد و طولی نکشید که آن ها به همراه یکدیگر در مراسم مت گالای سال ۲۰۱۸ شرکت کردند.

آن زمان منبعی به رسانه ها گفته بود ماسک و گرایمز از مدتی قبل رابطه عاشقانه ی خود آغاز کرده بودند اما آن ها را مخفی نگه داشته بودند.

در سال ۲۰۲۰ گرایمز و ماسک صاحب اولین فرزند مشترک خود شدند، یک پسر که نامش را X Æ A-12 گذاشتند اما به اختصار او را ایکس صدا می زنند.

در سال ۲۰۲۱ این زوج اعلام کردند رابطه ی آن ها در وضعیت «نیمه جدایی» قرار گرفته اما کماکان رابطه ی دوستانه ای با یکدیگر دارند. ماسک در مصاحبه ای گفت که دلیل اصلی این موضوع شغل او و همچنین سفرهای کاری مداومش است.

علیرغم این شرایط، ماسک و گرایمز در سال ۲۰۲۲ از طریق رحم اجاره ای صاحب یک دختر شدند که نامش را اکسا دارک سایدیریل (Exa Dark Sideræl) گذاشتند.

بعد از تولد دومین فرزند این زوج، مصاحبه ای از گرایمز با نشریه ی ونتی فر منتشر شد که در آن گفته بود او و ماسک رابطه ی دوستانه ای با یکدیگر دارند و دائماً یکدیگر را می بینند اما در خانه های جداگانه ای زندگی می کنند و رابطه ی آن ها وضعیت ثابت و مشخصی ندارد.

با این حال، پس از انتشار این مصاحبه، گرایمز اعلام کرد رابطه ی او و ماسک از آن زمان دستخوش تغییراتی شده است.

شیون زیلیس

در سال ۲۰۲۲ اعلام شد که ماسک از شیون زیلیش از مدیران ارشد شرکتش «نورالینک» در سال ۲۰۲۱ صاحب یک دختر و پسر دوقلو به نام های استرایدر و آزور شده بود.

به گفته ی شیون، او هیچ رابطه عاشقانه ای با ماسک نداشته و فرزندان دوقلوی آن ها از طریق رحم اجاره ای متولد شدند.

این دوقلوها تنها چند هفته پیش از تولد دومین فرزند مشترک ماسک و گرایمز، به دنیا آمدند.

اخبار مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

آخرین اخبار

کپی‌رایت ۲۰۲3, تمامی حقوق متعلق است به نقش فردا است @ طراحی شده در آتلیه نقش فردا