سه‌شنبه 8 خرداد 1403

اخبار برگزیده

اخبار مهم

یادداشت

شانس مخفی طلای ایران در المپیک

محمدهادى ساروى با تداوم در قهرمانى‌هاى چند ساله اخير يكى از مهمترين فرنگى كاران ايران براى طلاى المپيك پاريس است.

به گزارش نقش فردا به نقل از  “ورزش سه“، قاسم رضايى پرافتخارترين فرنگى كار تاريخ ورزش ايران در المپيك كه دو مدال ارزشمند طلا و برنز اين بازي‌ها را در كارنامه دارد و تنها فرنگى كار ايرانى با دو مدال المپيك تا قبل از ٢٠٢٤ پاريس و آوردگاه سى و سوم به شمار مى‌رود، نقش بسيار مهمى در رشد محمدهادى ساروى همشهرى آملى خود ايفا كرده تا جايى كه امروز شأن او در المپيك پيش رو را طلا مى‌داند.

در رشد قابل قبول فنى و شخصيتى محمدهادى ساروى، حسين حسين زاده، جعفر عرب زاده، محمد بنا و حسن رنگرز نقش‌هاى تأثيرگذارى ايفا كرده‌اند اما كليدى‌ترين مربى قاسم رضايى است كه بعد از المپيك ٢٠١٦ ريو و خداحافظى از دنياى قهرمانى با مدال طلا و برنز المپيك در كنار يك نقره و دو برنز قهرمانى جهان تمام تجارب و بار فنى خود را به محمدهادى ساروى منتقل كرده و مى‌كند.

قاسم رضايى تمام پنج مدال المپيك و جهانى خود را در كنار دو طلاى قهرمانى آسيائيش در وزن هاى ٩٦ و ٩٨ كيلوگرم كسب كرده و جالب اينكه محمدهادى ساروى بيست و شش ساله نيز به عنوان شاگرد خلف او تا اينجاى كار در وزن ٩٧ كيلو توانسته برنز ٢٠٢٠ توكيو، يك طلا و دو برنز جهانى، طلاى بازي‌هاى آسيايى و دو طلاى قهرمانى آسيا را در ٩٧ كيلوگرم كسب كند.

محمدهادى ساروى براى بازيهاى المپيك ٢٠٢٤ پاريس سهميه خود را در بلگراد و قهرمانى ٢٠٢٣ جهان با كسب مدال برنز به دست آورد و بى شك مهمترين رقبايش براى رسيدن به مدال طلاى المپيك سه كشتى گير كوبايى، ارمنستانى و روس اگر اجازه حضور در پاريس را پيدا كند خواهند بود.

2011783

در وزن ٩٧ كيلوگرم كشتى فرنگى المپيك به غير محمدهادى ساروى سه چهره شاخص ديگر خودنمايى مى كنند، اول آرتور گئورگى آلكسانيان ارمنستانى با كوله بارى از مدال و ١٠ نشان المپيك و جهان كه رقيب اصلى هادى به شمار مى رود.
آلكسانيان ٣٢ ساله طلا، نقره و برنز المپيك را در كارنامه دارد و در كنارش نيز ٤ طلا و سه نقره از رقابتهاى قهرمانى جهان.

همچنين گابريل روسيلو كوبايى كه يك سال از محمدهادى ما در وزن ٩٧ كيلو كوچكتر است در آخرين قهرمانى جهان با شكست آرتور آلكسانيان به مدال طلاى دنيا دست يافته است، كشتى گيرى كه بدون مدال المپيك به عنوان آخرين پادشاه جهان در اين وزن به پاريس خواهد آمد.

از سوى ديگر موسى اولويف روس هم اگر بتواند و مجوز حضورش در المپيك بخاطر وضعيت ورزش روسيه صادر شود به عنوان قهرمان المپيك ٢٠٢٠ توكيو در پاريس حضور خواهد داشت.

به اين ترتيب يكى از هيجان انگيزترين رقابتهاى كشتى در المپيك پاريس همين وزن ٩٧ كيلوى فرنگى نام مى گيرد كه محمدهادى ساروى پسر بااخلاق، محجوب، مأخوذ به حيا، فنى، بى حاشيه، بى ادعا، تكنيكى و توانمند آملى كشورمان در آن سوداى كسب مدال طلا را دارد.

قاسم رضايى قهرمان المپيك و پرافتخارترين فرنگى كار تاريخ ورزش كشورمان در اين بازيها در گفت و گوى اختصاصى با “ورزش سه” حرفهاى جالبى در مورد محمدهادى ساروى به زبان مى آورد.

2011784

قاسم رضايى معتقد است: “هادى رو به پيشرفت است، از المپيك قبلى كه براى اولين بار در وزن ٩٧ كيلوگرم پا گذاشت و برنز ٢٠٢٠ توكيو را كسب كرد تا امروز مدالهاى بسيار ارزشمندى گرفته و حتى قهرمان جهان شده است. محمدهادى در اين چهار سال بدون حاشيه تجربيات بسيارى كسب كرده و با تلاش بسيار از كشتى هايى كه روز به روز بهتر شده به خودباورى رسيده است.”

قاسم رضايى، شأن ساروى را مدال طلاى المپيك مى داند: “هادى حقش است در المپيك پاريس طلا بگيرد اما همه چيز به روز مسابقه المپيك ربط دارد، به قول رسول خادم يك قهرمان المپيك بايد بيرون از تشك و قبل از اين رقابتها شخصيت قهرمانى داشته باشد كه به نظر من در حال حاضر محمدهادى ساروى از اين جهت بى نقص است.”

هادى از لحاظ شخصيتى، استقامت، تاكتيكى، تكنيكى، كار در خاك، فنون سرپا، قدرت، هوش و… توانايى‌هاى بسيار بالايى دارد كه مى‌تواند از سد هر حريفى بگذرد و بى شك وجود حسن رنگرز و كادر فنى مجرب در موفقيت او به بهترين شكل با آناليز مطلوب حريفان عنوان دار در المپيك ٢٠٢٤ پاريس به بهترين نتيجه منجر خواهد شد.

اخبار مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

آخرین اخبار

کپی‌رایت ۲۰۲3, تمامی حقوق متعلق است به نقش فردا است @ طراحی شده در آتلیه نقش فردا