شنبه 5 خرداد 1403

اخبار برگزیده

اخبار مهم

یادداشت

نظر رهبر انقلاب درباره چند همسری

رهبر معظم انقلاب همواره تاکید ویژه‌ای بر جایگاه والای بانوان در خانواده داشته‌اند و این موضوع را در مناسبت‌ها و دیدارهای مختلف از جمله دیداری که چندی پیش به مناسبت تولد حضرت زهرا(س) با جمعی از بانوان داشتند، به صراحت بیان کرده‌اند.

به گزارش نقش فردا به نقل از همشهری: به اعتقاد سرتیم پزشکی رهبر انقلاب این بینش و نگاه به مقام زن در زندگی خانوادگی آیت‌الله خامنه‌ای جاری است.

دکتر سیدعلیرضا مرندی که به واسطه سال‌ها رفت و آمد به بیت رهبری از بینش و نگاه ایشان به جایگاه زن در خانواده آگاه است، در این باره به خبرنگار همشهری می‌گوید: «ایشان به همسرشان بسیار علاقه‌مند هستند و همواره از ایشان قدردانی می‌کنند. یادم می‌آید وقتی من وزیر شدم و ایشان رئیس‌جمهور بودند، با هم در ریاست‌جمهوری قدم می‌زدیم و من یک‌بار راجع به خوبی‌های همسرم تعریف کردم و ایشان هم به‌خصوص راجع به دوره تبعیدشان در زمان شاه و زحماتی که همسرشان در تمام طول زندگی، به‌ویژه زمان‌هایی که ایشان در زندان رژیم بودند و یا در تبعید به سر می‌بردند، با دست خالی برای بچه‌ها کشیده بودند، صحبت کردند.

علاوه بر اینها حتما شنیده‌اید که ایشان بسیار با چندهمسری مخالف هستند و همیشه در صحبت‌هایشان تأکید می‌کنند و معتقدند از آنجا که در جامعه و کشور ما ازدواج مجدد مردان غالباً به ضرر استحکام خانواده و موجب تضعیف محبت زوجین و گاه فروپاشی خانواده است، نگاه معظم‌له به آن خوش‌بینانه و مثبت نیست و از این روست که این جمله در بیان ایشان تکرار شده است که: «خدا یکی، عشق یکی و همسر هم یکی». همچنین بارها از ایشان شنیده‌ام که فرموده‌اند زن هیچ وظیفه‌ای در انجام کارهای خانه ندارد و اگر زنی کار خانه انجام دهد، مرد باید قدردان این لطف محبت همسرش باشد.»

اخبار مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

آخرین اخبار

کپی‌رایت ۲۰۲3, تمامی حقوق متعلق است به نقش فردا است @ طراحی شده در آتلیه نقش فردا