سه‌شنبه 5 تیر 1403

اخبار برگزیده

اخبار مهم

یادداشت

چطور می‌توان «گوینده رادیو» شد؟

مدیر موسیقی ایرانصدا اعلام کرد که علاقه‌مندان به گویندگی تا پایان برگزاری نمایشگاه کتاب فرصت دارند هر روز از ساعت ۱۱ تا ۲۰  به غرفه ایرانصدا مراجعه و تست اینترنتی بدهند و بعد از پذیرش تست استودیویی خواهند داد.

به گزارش نقش فردا به نقل از تسنیم، علی جعفری، مدیر موسیقی ایرانصدا ضمن اعلام این خبر گفت: یکی از کارهای اصلی که در پایگاه های محتوایی ایرانصدا انجام می شود، تولید کتاب های گویاست. در نمایشگاه بین المللی کتاب تهران و نمایشگاه صوت و تصویر رصتا در این سه سال به صورت متوالی غرفه داشتیم و فرایند شناسایی و جذب را طراحی کردیم. علاقمندان به گویندگی و افرادی که فکر می‌کنند مستعدند و آموزش دیده‌اند، در غرفه ایرانصدا برای انجام تست حضور می‌یایند.

وی با اشاره به مراحل انجام تست گویندگی افزود: یک مرحله تست اینترنتی است که در غرفه ایرانصدا انجام می شود. افرادی که تایید می شنوند به مرحله دوم که تست استودیویی است، راه می یابند. دو نفر از گویندگان و همکاران ما در ایرانصدا این تست را می‌گیرند. پس از پایان نمایشگاه مجموع تست های گرفته شده در شورای داوری بررسی و کسانی که حائز رتبه های بالاتری هستند، برای تست اصلی دعوت خواهند شد.

جعفری با بیان جذب برترین‌های گویندگی یادآور شد: برای علاقه‌مندانی که به مرحله پایانی راه یافتند و آزمون اطلاعات ادبی، سواد عمومی، تشخیص جنس صدا و توانایی بازیگری رادیویی را پشت سر گذاشتند، دوره‌های آموزشی برگزار کنیم.

وی از جذب علاقه‌مندان به گویندگی خبر داد و افزود: دوره‌های آموزشی حدود سه ماه طول می کشد. دوستان پس از طی کردن دوره آموزش و موفقیت در پروژه به صورت افتخاری با ایرانصدا در تولید محتوای صدامحور همکاری می‌کنند.

مدیر موسیقی ایرانصدا در پایان با اشاره به اینکه تمامی فرایند تست صدا رایگان است، گفت: علاقه‌مندان تا پایان برگزاری نمایشگاه کتاب 29 اردیبهشت، هر روز از ساعت 11 صبح تا 20 می‌توانند به غرفه ایرانصدا واقع در صحن مصلای امام خمینی(ره) در مجاورت ورودی 33 شبستان مراجعه کنند.

این در حالی است که هنوز برخی در فضای‌مجازی اعلامیه‌ها و فراخوان‌هایی را اعلام می‌کنند که بیشتر جنبه کلاهبرداری دارد تا راهیابی فرد به گویندگی و حتی بازیگری؛ معاونت صدا با اعلام این خبر و البته خبرهای دیگر تلاش می‌کند تا این نکته را به سمع و نظر مخاطبین علاقه‌مند برساند از دریچه اصلی معاونت صدا برای معرفی استعداد گویندگی‌شان اقدام کنند.

اخبار مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

آخرین اخبار

کپی‌رایت ۲۰۲3, تمامی حقوق متعلق است به نقش فردا است @ طراحی شده در آتلیه نقش فردا