جمعه 25 خرداد 1403

اخبار برگزیده

اخبار مهم

یادداشت

بی‌ام‌و مخملی هوش از سر خودرو بازان پراند!

اگر فکر می‌کنید که XM، شاسی‌بلند قدرتمند بی‌ام‌و دیگر نمی‌تواند بیش از جذاب باشد، سخت در اشتباه هستید!

به گزارش نقش فردا به نقل از پایگاه خبری «عصر خودرو»  بی‌ام‌و در جدیدترین اقدام خود با یک مدل بریتانیایی به نام نائومی کمبل همکاری کرده تا نسخه‌ای خاص و استثنایی از مدل پرچم‌دار M را تولید کند. این XM خاص به دلیل علاقه این مدل، به رنگ بنفش طراحی شده است.

این بی‌ام‌ و XM که Mystique Allure نام دارد، اولین نمایش عمومی خود را این هفته در جشنواره فیلم کن انجام می‌دهد. این خودرو تا حدی با مخمل واقعی پوشانده شده است. این پارچه نرم در داخل نیز استفاده شده است.

این اولین بار نیست که بی‌ام‌و از پارچه روی بدنه خودرو استفاده می‌کند. در سال 2008، مدل Gina Light Visionary یک پارچه بادوام داشت که ساختار فلزی را می‌پوشاند. این کانسپت مسلماً جالب‌تر از XM بود، چرا که بدنه‌ای داشت که تغییر شکل می‌داد! محرک‌های هیدرولیک و الکتریکی که بر روی ساختار آلومینیومی زیر پوسته نصب شده‌اند، Gina را قادر می‌سازند تا شکل خود را تغییر دهد.

این برند لوکس آلمانی تا حدودی عادت به انجام کارهای متفاوت با بدنه خودرو دارد. در سال 2019، بی‌ام‌و از یک مدل X6 فوق مشکی با پوشش Vantablack VBx2 رونمایی کرد که می‌توانست بیش از 99 درصد نور را جذب کند. در سال 2022، iX Flow دارای فناوری E Ink با میلیون‌ها میکروکپسول به ضخامت موی انسان بود که می‌توانست رنگهای خاکستری را نشان دهد. یک سال بعد، کانسپت i Vision Dee با 32 رنگ قابل انتخاب در 240 بخش از بدنه خودرو رونمایی شد.

اخبار مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

آخرین اخبار

کپی‌رایت ۲۰۲3, تمامی حقوق متعلق است به نقش فردا است @ طراحی شده در آتلیه نقش فردا