یکشنبه 13 اسفند 1402

اخبار برگزیده

اخبار مهم

یادداشت

خودروهای داخلی تا ۱۰ میلیون تومان پایین آمدند؛ مونتاژی‌ها تا ۹۰ میلیون تومان بالا رفتند

قیمت خودرو امروز روند یکسانی ندارد. برخی از خودروهای داخلی و مونتاژی نسبت به روز گذشته ارزان‌تر و برخی دیگر گران‌تر شده‌اند؛ اما تعدادی از آن‌ها نیز بدون تغییر به معامله ادامه می‌دهند.
قیمت خودرو

به گزارش نقش فردا به نقل از تجارت‌نیوز، قیمت خودرو امروز، چهارشنبه ۲۷ دی ۱۴۰۲، از روند یکسانی نسبت به روزهای گذشته برخوردار نیست. برخی از خودروهای داخلی و مونتاژی گران‌تر و برخی دیگر بدون تغییر هستند؛ اما میل کلی بازار به کاهش قیمت است.

تنش‌های ایجاد شده در منطقه طی روزهای گذشته باعث شد تا نرخ آزاد دلار دوباره از کانال ۵۳ هزار تومان عبور کند و همین امر می‌تواند دلیل دیگری بر رشد دوباره قیمت‌ها در بازار باشد. اما تخفیفات صورت گرفته برای خودروهای برقی و تسهیل واردات خودرو می‌تواند ورق را دوباره به سمت بازار نزولی بازگرداند.

 

قیمت خودروهای داخلی

قیمت خودروهای داخلی هم شامل افزایش و هم کاهش است؛ اما به‌طور کلی میزان تغییرات چندان چشم‌گیر به نظر نمی‌رسد.

کوییک دنده‌ای S یکی از هاچ‌بک‌های ارزان‌قیمت بازار به شمار می‌رود که روز گذشته حدود سه میلیون تومان ارزان‌تر شده بود. این خودرو امروز هم ۱۰ میلیون تومان افت قیمت دارد و به کانال ۳۹۲ میلیون تومانی سقوط کرده است.

ساینا S دنده‌ای دوگانه‌سوز از هم‌رده‌های صندوق‌دار کوییک محسوب می‌شود که حدود پنج میلیون تومان افت قیمت دارد و با نرخ ۴۲۹ میلیون تومان معامله می‌شود.

سمند سورن پلاس بنزینی سدان محبوب ایران خودروست که هفت میلیون تومان ارزان‌تر از روز گذشته و با قیمت ۶۷۱ میلیون تومان خرید و فروش می‌شود.

پژو پارس با موتور XU۷P یکی دیگر از سدان‌های محبوب این شرکت بوده که به دلیل انتشار خبر توقف تولید آن تا انتهای سال، با افزایش قیمت روبه رو است. این خودرو پنج میلیون تومان رشد قیمت دارد و با ۵۹۰ میلیون تومان به فروش می‌رسد.

خودروهای داخلی تا ۱۰ میلیون تومان پایین آمدند؛ مونتاژی‌ها تا ۹۰ میلیون تومان بالا رفتند | جدول قیمت ها

قیمت خودروهای مونتاژی

برخلاف خودروهای داخلی، قیمت خودروهای مونتاژی اغلب افزایشی گزارش می‌شود.

جک J۴ آپشنال یکی از ارزان‌ترین خودروهای مونتاژی بازار بوده که پس از چند هفته ثبات قیمت در نهایت ۳۰ میلیون تومان نسبت به روز گذشته گران شد و به کانال ۸۵۰ میلیون تومانی رسیده است.

ام‌وی‌ام X۵۵ Pro IE یکی از کراس‌اوورهای مونتاژی مدیران خودروست که جایگزین X۳۳ قبلی شد. این خودرو که روز گذشته ۲۰ میلیون تومان ارزان شده بود با رشد ۳۰ میلیون تومانی از آغاز روز، افت قیمت خود را جبران کرده و با یک میلیارد و ۴۴۰ میلیون تومان معامله می‌شود.

جک S۵ نیوفیس یکی از معدود خودروهای مونتاژی بازار محسوب می‌شود که روز گذشته با رشد ۹۰ میلیون تومانی خود، افزایش قیمت چشم‌گیری را تجربه کرد. این خودرو امروز ۳۰ میلیون تومان ارزان‌تر و با یک میلیارد و ۶۸۰ میلیون تومان خرید و فروش می‌شود.

کی‌ام‌سی K۷ کراس‌اوور جدیدالورود کرمان موتور نیز از آغاز روز ۵۰ میلیون تومان گران‌تر شده و به کانال یک میلیارد و ۹۰۰ میلیون تومان رسیده است.

خودروهای داخلی تا ۱۰ میلیون تومان پایین آمدند؛ مونتاژی‌ها تا ۹۰ میلیون تومان بالا رفتند | جدول قیمت ها

پیش‌بینی قیمت خودرو در روزهای آینده

تنش‌های اخیری که در منطقه بالا گرفت، توانست نرخ دلار را یک شبه باز هم بالای کانال ۵۳ هزار تومان برساند. در حال حاضر باتوجه به اینکه تقاضای چندانی در بازار خودرو وجود ندارد، می‌توان گفت که فرمان قیمت خودرو به دست دلار افتاده است. بنابراین در روزهای آینده نیز باید منتظر عملکرد دولت بود و دید که آیا دولت بازهم می‌تواند نرخ دلار را در بازار آزاد کنترل کند یا خیر؟

اخبار مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

آخرین اخبار

کپی‌رایت ۲۰۲3, تمامی حقوق متعلق است به نقش فردا است @ طراحی شده در آتلیه نقش فردا