بیشترین افزایش قیمت

روز یکشنبه در بورس شرکت لیزینگ ایرانیان (وایران)، شرکت سیمان سفید نی ریز (سنیر) و شرکت سیمان فارس (سفار) بیشترین افزایش قیمت را ثبت کردند. در فرابورس نیز شرکت آ س پ (آ.س.پ)، شرکت سرمایه گذاری سبحان (وسبحان) و شرکت جنرال مکانیک (رنیک) بیشترین افزایش قیمت را داشتند.

بیشترین کاهش قیمت

در بورس نمادهای چفیبر (شرکت فیبر ایران)، کروی (شرکت توسعه معادن روی ایران) و رتاب (شرکت تجارت الکترونیک پارسیان) در روز یکشنبه بیشترین کاهش قیمت بازار را داشتند و در معاملات فرابورس شرکت سرمایه گذاران تدبیرگران (سدبیر)، شرکت سرمایه گذاری مسکن شمال غرب (ثغرب) و شرکت بازرگانی و تولیدی مرجان کار (کمرجان) بیشترین کاهش قیمت را داشتند.

عرضه و تقاضای بازار

در معاملات یکشنبه، 39 نماد صف خرید داشتند و 68 نماد با صف‌ فروش مواجه بودند. مجموع ارزش صف‌های خرید با رشد 14 درصدی نسبت به روز کاری قبل به 111 میلیارد تومان افزایش یافت و مجموع ارزش صف‌های فروش نیز با کاهش 44 درصدی به 478 میلیارد تومان رسید.

021101

پیش بینی بورس امروز

دیروز بورس تهران از ابتدا روند نزولی پیدا کرد و در نهایت تا سطح 2 میلیون و 153 هزار واحد پایین رفت. بدین ترتیب شاخص که هفته پیش تا نزدیکی مرز 2 میلیون و 200 هزار واحد بالا رفته بود، پولبک کرد و دیروز برای پنجمین روز متوالی ریزش کرد. شاخص در 5 روز اخیر، بیش از 44 هزار واحد ریزش کرده است.

دیروز شاخص کل 0.63 درصد افت کرد و شاخص هم وزن نیز 1.33 درصد پایین آمد. نمادهای تاپیکو، شستا، شتران، خودرو، وغدیر و شبهرن بیشترین اثر منفی را بر شاخص کل داشتند.

همچنین دیروز ارزش معاملات خرد با افت 8 درصدی به 5 هزار و 523 میلیارد تومان رسید. اما روز یکشنبه برای هفتمین روز متوالی سرمایه حقیقی از بورس خارج شد و به رقم 638 میلیارد تومان رسید.  در 7 روز معاملاتی اخیر 2 هزار و 420 میلیارد تومان پول حقیقی از بورس خارج شده است.

دیروز نمادهای فصبا، شتران، فولاد، دی، شبندر، خودرو، شستا، فملی و خساپا بیشترین خروج پول حقیقی را ثبت کردند. روز یکشنبه 76 درصد نمادهای بازار قرمزپوش شدند، خروج سرمایه و ریزش شاخص نیز تداوم داشت. بنابراین روندهای درونی بازار همگی نزولی هستند.